Ben bunları hak etmedim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lamia34 tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : lamia34
  1. lamia34

lamia34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    O kadar üzgünüm ki anlatamam. Nerden başlasam bilemiyorum. Sürekli kavga eden sabahın köründen geceye çalışan eve sadece uyumaya gelen bir anne babayla büyüdüm. Tabi bu arada 7 yaşımdan itibaren bende onlarla çalıştım. Bu çalışmaya göre iyi maddi durumumuz olsa yüreğim gam yemez. Her zaman ermez yetmezdi.Okulu çok severdim çünkü okulda teneffüler dolayısıyla oyun vardı. 16 yaşıma kadar evde kaldığım iki pazar günüm oldu onlarda da nüfus sayımı vardı. 16 yaşımdayken iflas ettik ve memleketimize döndük. Liseden sonra üniversite kazandım. Ancak ailemin maddi durumu olmadığı için öğrenim kredisi ve aldığım iki özel bursla okudum. Ailem SADECE okula başlarken bir kereye mahsus yurt-kur paramı ödedi. Okul bitti hemen atandım. Atanır atanmaz onlara maddi desteğe başladım. Her ay belli miktar para yolladım iki sene. Sonra ist.a tayin istedim. Malum ist.da geçinmek zor. Onlara destek olamayacağımı belirttim. İst.a atanır atanmaz kredi çekmek için benden yardım istediler.(babam yeni bir işyeri açmıştı ve durumu her zamanki gibi kötüydü borçları vardı) 12 milyar kredi çektim 3 sene ayda yaklaşık 500 tl ödemesi var. 1 senenin yarsını bn yarısını onlar ödedi. Öderkende çok sıkıntı çektim. İnanın bu yazdıklarım bana zerre kadar koymadı. Bana koyan ne mi
    Borçlar gırtlağa kadar gelmiş durumda. Kendi borçlarından benim kredi ödenemiyor icralık olmak üzere. Bende bir kaç ay üst üste ödemeye çalıştım bu defa kendi kredi kartlarım birikti ve artık bu krediyi ödemek bana kaldı. Hepsine amenna. Annem babam bu arada ne mi yapıyor. BOŞANIYORLAR. Üstüne üstlük muhtemelen babamın benden 2 yaş küçük bir sevgilisi var. Annem benim yanımdayken bütün eşyaları toplayıp kadına vermiş. sorduğumda kadının çocuklarının velayetini kazanması için evinde eşyaya ihtiyacı olduğunu geri alacağını söyledi. Şimdide eşyaları vermiyor diyor. Aralarında birşey olduğunuda reddediyor.Tüm burada kızdığım daha çok babam. Evet boşanmalarından babamın haklı tarafları var. Annem kendine bakmaz sadece çalışır. Çok cefakardır ama kadınlık bilmez. Babam bunlardan dolayı hep annemi uyarırdı. İşte artık bir şeyler birikmiş boşanmaya karar vermişler. Üsütüne üstlükte babam annemi dövüyormuş bunlarıda yeni öğreniyorum. Oysa annem babamdan çok çalışır her türlü kahrını çekerdi.
    Ya ben şimdi neye yanayım. Ortada kalan anama mı yanayım. Ödeyemeyeceğim borçlara mı yanayım( iki tanede 3 milyar limitli kredi kartı vermiştim onlara) çıldırmak üzereyim ya

2. 29 Ocak 2010
  3. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kredi senin üstüne mi çekildi?

kredi kartlarının üstüne bi soğuk su iç derim ben canım..
    ailesinin malını mülkünü elalemin karısına yediren erkekten hayır da para da gelmez çünkü.

ayrıca annenizin verdiği karar çok doğru bence,siz de bundan sonra annenize bakarsınız,madem babanız onca borcun derdin arasında gönül işlerine vakit ayırmayı da becermiş,gerisini de o halleder..

4. 30 Ocak 2010
  5. lamia34

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim kredi benim üstüme. ve daha iki sene ödemesi var. bu iki sene boyunca değil anneme bakmak kendime bakamam. tayin isteme hakkımda yok. ev arkadaşımla kalıyorum. kendi başıma ev tutmama maddi olarak imkan yok ki annemi yanıma alsam. ooff offf

6. 30 Ocak 2010
  7. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    babanıza söyleyin yardım etsin,kardeşleriniz falan varsa yardım etsin?

çocuk mu senin baban ya işi o kurdu borcunu ödemesinide bilecek!

söylemedinmi borcunu öde diye,

8. 30 Ocak 2010
  9. lamia34

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    kendi kredi borçlarıda var. onlarıda ödeyemiyor söylesemde bir şey değişmiyor. Ne diyeyim mevlam neyler neylerse güzel eyler. Ek iş bulup çalışıcam bir şekilde altından kalkıcam. ben öyle ya da böyle atlatırım. sonuçta işim var öğretmenim. ama annem ne olacak. 30 senelik yuvası. çok emek vardı çok süründü çok çalıştı. şimdi ortada kaldı. ben elbette yardım eder desteklerim. evlenene kadar yanımada alırım. ama sonra ne olacak oofffffffff aklımı kaçırıcam

10. 30 Ocak 2010
  11. emdev

emdev Guest

krediyi ödemeye devam eder baban.özel hayatı kendi seçimi,borç borçtur.ödemek zorunda
    istersen sen annenle yaşarsın.birlikte çalışırsınız.annende destek olur.
    seni erkenden çalıştırmaları senin açından çok iyi olmuş.hayatı kazanmışsın.anneni yalnız bırakma canım...

12. 30 Ocak 2010
  13. 19betul81

19betul81 bebişim gel artık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım senin adına çok üzüldüm gerçekten helede bu ailenle yaşadığın bi sorun o dahada zor umarım en kısa zamanda bi çözüm yolu bulursun,ama malesef anne baba kopmak istesende kopamıyorsun ne garip değilmi anne baba olarak çocuklarına onların destek olması gerekirken bütün bunlara sen katlanmak zorunda kalıyosun bence annene herşeye rağmen destek ol baban içinse o aklına koyduğunu zaten yapacağı varsa yapar ki boşanacaklarını söylüyosun zamana bırak herşeyi merak ettim hiç sana maddi manevi destek olacak bir kardeşin falan yokmu?

14. 30 Ocak 2010
  15. allah yardımcın olsun...

16. 30 Ocak 2010
  17. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Allah kolaylık versin.ışin gerçekten zor umarım hepsini atlatırsın.Kadın kendine bakmıyor diye de dövülmez yalnız o baba yalnızlığı hakeden cinsten ya neyse..Sanırım tek evlatsın.Babanla konuşup yardım etmesi için yol bulmalı bu arada annenle de ilgilenmelisin anne netice de baş tacı.Allah yardımcın olsun

18. 30 Ocak 2010
  19. akpak

akpak maşallah kızıma Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    annenin eşyaları verme işini pek anlamadım canım
    yani büyük hata olmuş
    Allah yardım etsin çok borç yapmışsın...