Ben de boşanıyorum, çocuğum ne olacak?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dilekiremergun tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dilekiremergun
  1. dilekiremergun

dilekiremergun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar, 5 yıllık evliyim, sorunlu bir evliliğim olmasına rağmen son 2 aydır evliliğimin en rahat günlerini yaşıyordum ki dün rüya sona erdi.Eşimle tartıştık ve bileklerimden tutup yüzüme yumruk atmaya kalktı.Eli havadayken vazgeçti ve bana seni öldürürüm, mahvederim vs. bağırdı.Bileklerim mosmor oldu.Çok üzgünüm.O kadar yalvarmama rağmen üstelik bunu 4 yaşındaki yavrumun gözleri önünde yaptı.Kızım korkudan titriyordu, onu kucağıma aldım.Nolur sus şimdi sonra konuşalım diye yalvarmama rağmen duvarları yumrukladı,üzerini parçaladı kızımı odaya kaçırdım ve malesef hiç duymalarını istemediğim halde babamları aradım.Evleri bize yakın, hemen gelip kızımı aldılar daha fazla olanlara şahit olmasını istemedim.Boşanmak istiyorum onu bir daha görmek istemiyorum.Ama bu öyle bir şeyki sonrasında yaşayacaklarım ve kızımın yaşayacakları beni çok ürkütüyor.Elbette kızımın bir daha böyle bir şeye şahit olmasını asla istemiyorum.Ama eşim o kadar bencil ki.Evde ben kalırım, arabayı da ben alırım çünkü bana senden daha çok lazım olur.Ben otelde kalamam vs.... Adam kendi rahatına göre yer kurulamak derdinde.Bense kızımı bu olaydan en az zararla nasıl kurtarırım derdindeyim.Sabahtan beri boşanma ile ilgili bilgileri toplamaya çalışıyorum.5 ay evvel kredi ile ev almıştık.Borç benim üzerinde.Evin peşinatını da zaten benim bekarken biriktirdiğim paralarım ve üç-beş altınımı bozdurup açtığım ve sonra maaşımla biriktirdiğim banka hesabımdaki parayla verdik.Kızım, kızım allak bullak olacak.Zaten algıları çok açık.Azıcık gerginlik olsa hemen anlar.Boşanınca o adam alıp kızımı şehir dışına tatile bile götürebiliyormuş mahkemenin verdiği günler arasında.Bir kere bile yavrumla ilgilenmeyen bu adama nasıl güveneceğim?Gözüm arkada kalacak, ailesi kızımı bana karşı dolduracak.Tek onun ruh sağlığı bozulmasın da beni kötü bilsin.Ona da razıyım ama kızım çok büyük yara alacak.Ne yapacağım ben arkadaşlar?Bu çıkmazdan en az yara ile nasıl kurtulacağım?

2. 7 Eylül 2009
  3. sopakuzuli

sopakuzuli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    herşey şuan yaşadığından daha iyi olur sen kararını verdikten sonra.evin sözleşmesini feshet bide ödül gibi bıorcunu ödediğin evi bırakma ona.sağlam bi avukat bul.çocuğuyla evliyken ilgilenmeyen adam ayrıldıkttan sıonra iyice ilgisizleşir.sağlam bi avukatla görüş Allah yardımcın olsun.

4. 7 Eylül 2009
  5. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Emin ol evliliğini yürütürsen alacağın yaradan çok daha az yara alacaksın,sen de kızında.Mutlaka zorlukları olacaktır ama sen güçlü olduğun sürece hepsinin üstesinden gelebilirsin.Senin ve kızın için herşeyin en güzeli olsun inşallah..

6. 7 Eylül 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadasim sakin olmaya calis....Allah yardim eder merak etme.!

Öncelikle hemen cok iyi bir avukata gidip danisman lazim...herseyi a dan zye anlat, en saglikle bigileri ordan alirsin.

Kizin ile igilide hic üzülme...evladinin gözü önünde bu denli piskopat olabilen bir Baba ile bir arada büyümemesi cok daha isabetli olur onun icin...:kahve:

Allah yardimcin olsun....Allah bu karanlik günlerinde isigin olsun arkadasim.:Saruboceq:

8. 7 Eylül 2009
  9. assu4

assu4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mahkemede bunları belırtırsın bakamaz yapamaz dıe hakımde sadece senn yannda gorusmelerıne sen yanndayken gormesıne ızın verır ev sende kalır haftada bır eve gelır evde bı gece kızıyla kalır cunku kız cocuklarınn baba ıhtyacı cok önemlıdır ılerkı hayatı ıcınde baba sevgısıne varlıgına doymalı bı kız

10. 7 Eylül 2009
  11. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    çok büyük geçmiş olsun kızın için en hayırlısı boşanmak ama babsız bir çocuk olmakta kolay değil

evi sen almışın ne demek ben otelde kalamam hiçmi kafası çalışmıyor erkek olsa zaten evi terk eder çeker gider hiç bir şekilde evi ona bırakma

12. 7 Eylül 2009
  13. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok kötü ya dayak felan ...şimdi çok fazla gerilme emin ol senin ve kızının ruh saglıgı için en iyisi bu şimdikinden daha iyi olacak allah kolaylık versin ve hakkında hayırlısı neyse o olsun canım

14. 7 Eylül 2009
  15. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    boşanmakta çok çok haklısın
    çocuklada çok zor olcak yeni bir düzen ile yeni hayata zemin hazırlamak
    aileden göreceğin destekler çok önemli
    Allah yardımcınız olsun

16. 7 Eylül 2009
  17. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Evin borcu senin üzerineyse,vazgeçme hakkın da vardır..
    Otelde kalmasın,ev tutsun kendine..
    Aklınca seni ailenin yanına yollayacak,kendi kurulu düzenine zerre dokunmayacak.Asıl senin o evde kalman lazım,zira çocuğunun alıştığı ortam,...Zaten ayrılık dolayısıyla zorlanacak,üstüne yeni bir ev ve çevre ile tanışmak kötü etkileyebilir..
    Dayak atan,kızının psikolojisini düşünmeden hayvanlaşan bir adam zaten baba değildir,hep derim iskele babası bile olamaz böyle adamlar.
    Hiç tedirgin olma,iyi bir avukatla kızının hakkını yedirme ona.Kolay gelsin..

18. 7 Eylül 2009
  19. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle hemen gidip bir rapor al bileklerindeki morluklar için hemde hemen. Sonrada bir avukata danış. En güzel bilgileri alırsın ondan. Herşeyi ayrıntılı anlat. Ev için verdiğin peşinatı, ev için yapabileceklerini, kızın için nafakayı, hatta tazminat bile. Avukat hepsini sana söyler. Duygusal olma canım. Toparla kendini hemen. Çocugun içinde üzülme. Ana babası ayrı olan bir çocuk, babasının annesini gözünün önünde döven bir çocuktan daha sağlıklı olur emin ol. Sen bilinçli bir şekild eyetiştirirsen çocuğun hiç zararsız değil belki ama en az zararla çıkar bu süreçten emin ol canım. Benim kızımda 4,5 yaşlarındaydı. Şuan 8 yaşında. Hiç sıkma canını. Ama hemen bir rapor al derim. ıhmal etme. Boşandıktan sonrası kolaymı oluyor elbette değil. Ama düşünem bunları önce önünü bir gör, kızına huzurlu bir yuva sağla, ondan sonra düşünürsün canım. Elbette babasıyla da kalacak kızın. ılgisiz bile olsa kalacak. Gözünde arkada kalmayacak. Kalbini hiç bozma, onunda canı ciğeri, ilgilenir sen sıkma canını. Bunları düşünme şimdi. Önce sen sağlıklı olacaksın ki çocugunuda saglıklı yetiştiresin. Birde şunu ekleyeyim. Ailesi kızımı doldurur felan diye düşünme bunlar için strese sokma kendini. Küçük çocuga bakmak kolay değil. Mahkeme bir gün dediği halde ben gönderiyordum 2-3 gün. Kendileri getiriyorlardı. Seni istedi durmadı diye. Sen hiiiççç sıkma canını. Mahkeme babasıyla geçireceği zamanı çocugun yaşına göre ayarlıyor. 4 yaşındaki çocugun babasıyla 15-20 gün tatilde işi yok canım hakimler bilir bunu. Ama tabiki babasıyla görüş hakkı var ki bu çok normal. ılgilenir merak etme. Kötüde olsa babası onun. Allah yardımcın olsun canım sevgiyle kal...

Son düzenleme: 7 Eylül 2009