Ben de sizlerle dertleşmek istiyorum....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dreamofbaby tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dreamofbaby
  1. dreamofbaby

dreamofbaby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba
    Uzun bir süredir sitenin takipçisiyim.Yeni yenide msjlar yazmaya başladım.Sadece okumakla olmaz yorum yaparakda paylaşırım diye düşündüm.

Birazda kendimi anlatmak istiyorum.Belki yazdıklarımı yorumlarımı okuyan arkadaşlar vardır.Bizim evliliğimiz biraz karışık.Evliliğimizin ilk zamanları evin tek erkek çocuğuda olması nedeniyle annesi oğlunu kaybedeceğinden korktu.İyi niyetli bana kızım kızım diyen kadın nişandan sonra değişti.Bunları hiç hissettirmedim ne eşime ne onun ailesine ne de kendi aileme.Ama malesef yapacaklarını yaptı hem kınada hemde düğünden önce.Malesef bunlarda o dönem içinde sıkıntı yarattı evliliğimizde.

Evimizde herşey çok iyi başbaşayken okadar mutluyuzki.Birbirimizi seviyoruz.taki birbirimize sarılmış film izlerken telefon çalana kadar.Kayınvalidem sudan sebeplerle arıyor ya çağırıyor ya keyfimizi bozacak birşeyler buluyor.Aaa...oğlum bugun konuşamadık nasıl geçti günün nasılsın diye soruyor.Aman terleme işyerinde yok soğuksu içme.Karında çalışıyor akşamları sana ne pişiripte doyuruyor seni.Akşamları bizde olsanız yemek yeseniz diyor.Konuşuyorda konuşuyor....Eşimin yüzü düşüyor tabi benimde...Tamam annesi ama olmuyor böyle.Ben idare edemesem inanın zaten ondan yardım isterim.( şunuda yazayım yardım istedimde zamanında ama nedense işi çıkıverdi tansiyonu yükseldi....birsürü bhane saydı.)Anlayacağınız göstermelik onun söyledikleri....

Neyse ailesinin bizim hesaplarımıza karışması ve ailesine büyük şeyler alışı ev araba gibi.Bunlar bizim problemlerimiz.

Evet 5 yıllık evlilik ve ilk 1 yılı bu yazdıklarımın kavgasıyla geçti ama sonra ben ailesinin yerini belirledim hayatımda.Sinir olsamda üzülsemde eşime belli etmemeye çalışıyorum.Yavaş yavaş farkına vardığını görüyorum.Ve en çok istediğim şey sevdiğim adamdan bir çocuk yapmak.Bir bebeğimiz olması.Başta problemler yüzünden ben istemezken şuanda o istemiyor.Aslında istiyorda.Sonra diye erteliyor.Nedeni ya tekrar 5 yıl önceki problemleri yaşarsak ya o konular açılırsa demesi.Bense geçmişe bağlı kalmak istemiyorum heleki ailesinin oyunları yüzünden kötü geçen zamanların cezasını çekmek istemiyorum.

Böyle işte..çok uzun yazdım ama sizleri tanımasamda görmesemde paylaşmak beni rahatlattı....

teşekkürler....

2. 6 Ağustos 2010
  3. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım iki kişilik bir karar çocuk yapma kararı. Eşinin hazır olması da lazım. Ayrıca sorunlarınızın çözüldüğüne emin misin. İlerde sorun çıkabilir diye kaç sene ertelenecek ki bu mesele. Hayatta her zaman herkesin arasında sorun çıkabilir. Daha tam sindirilememiş bir şeyler var demek ki..

4. 6 Ağustos 2010
  5. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    Paylaşmak iyidir sinirlerini yatıştırır buradaki evli bayanların%80 kaynanadan şikayetçi

6. 6 Ağustos 2010
  7. dreamofbaby

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Biz hazırız bundan eminim ama onun ertelemesinin nedenin ailesi oldugunu düşünüyorum.Bebek olsun ben bakarım diye konusuyor heryerde.Sen zaten zamanında 2 kere annelik yapmışsın şimdi sıra bende :)) Ayrıca büyüğümüzsün neler yaptın saygısızlık etmedik sustuk kendi çocuğuma kendim bakmak istiyorum her ilkinde ben yanında olmak istiyorum demek geçiyor içimden ama yine susuyorum eşim üzülmesin diye.O da bunların farkında zamanında anlamıyordu ama şimdi annesi huzurumuzu bozar diye korkuyor.Birara memlekete dönme niyetleri vardı ama nerrrde kopamıyorlar bizden.

8. 6 Ağustos 2010
  9. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bu arada diğer bölümde maddi konularla ilgili yazdıklarını okudum canım. bence daha tam olarak güven sağlamlaşmamış, çocuk için sen de acele etme. eşin ailesini hala senden fazla kayırıyor gibi geldi bana. artık seninle aile olduğunu kabul etmeden çocuk falan düşünmeyin derim ben.

10. 6 Ağustos 2010
  11. dreamofbaby

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Erkekler daha geç olgunlaşıyor yada sorumluluk almak dahamı zor geliyor acaba onlara.Herşey tam olarak yoluna girene kadar bende bekleyeceğim ve çok ısrarcı olmadan isteklerimi belli ederek.Kimse mutsuz bir evde çocuk büyütmek istemez.

12. 6 Ağustos 2010
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    eşiniz ev ve araba mı aldı ailesine.?
    peki,
    sizin eviniz ve arabanız varmı?

14. 6 Ağustos 2010
  15. tarif

tarif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bence bu arada boş durma canım. aile olduğunuzun bilincine varması lazım. maddi konularda da bir bütün olup ortak karar almanız şart. yani senin ya da onun parası diye bir şey olmaz evlilikte. para konun ortaya alcak verecek halledilir, gerisiyle de ailenin tasarrufu yapılır. niye ailesine para veriyor ki hala. bunları çözmen lazım, yoksa çocuğun olduğunda şimdiki gibi hissetmezsin diye düşünüyorum, çok içine oturur çocuğunuzun da hakkı olan, onun daha iyi yaşamasını eğitimini sağlayacak parayı tutup ailesine yardım için kullanması...

16. 6 Ağustos 2010
  17. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    Benim sevgilim de evin tek erkek evladı.. annesi şimdi kızım kızım diye çok seviyor Beni.. acaBa değişir mi nişandan sonra.. genellikle değiştiği söyleniyor da.. :nazar:

18. 6 Ağustos 2010
  19. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

okurken içim bir tuhaf oldu..Seni cidden çok iyi anlıyorum 6 aylık evliyim..benim kayınvalidem de nişandan önce konuşurduk sürekli aramız çok iyiydi nişanda da iyiydi sonra düğün alışveriş gösterdi kendini..Neyse dedim onunla mı evleniyorum sanki bu arada altlı üstlü oturuyoruz..Sorun sorun yoruldum artık inan herşey sorun dün akşam çıktık kadın soğuk sular mı aktı sıcak sular mı da geldiniz dedi anne alt kattayız ya yapma dedim yok ben sana demiyorum oğluma diyorum dedi 1 hafta dedim alt üstü ne yapam özlüyorum dedi iyi ya bende 4 aydır görmüyorum annemi dedim deli ediyor beni 2 aylık evliyiz bir gün oturdu karşımda ağladı ben çok özlüyorum oğlumu ve sadece 2 akşam gidemedik o da dışarda idik birinde de kendisi de vardı dayısında idik yapma ya deidm allah aşkına ben annemi antalya da bıraktım ne ağlıyorsun dedim geri ya deli ediyor beni herşeye karşıması ile