ben gerçekten sebepsiz infertilmiyim?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve gorkemli tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Nisan 2010
    Konu Sahibi : gorkemli
  1. gorkemli

gorkemli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    iyigünler dr bey.kısa hikayem;33 yaşındayım.eşim 43.doğal yoldan 9 haftalık missed abort,kürtaj.-2 yıl beklemeden sonra 6 ay içinde izmirin adı belli doktorlarından biriyle 2 aşılama ve 1 tüp bebek(mikroenjek-3 yumurta toplandı-2 döllendi-1 kondu-).sonuç 0.herşey normalle kastedilen herşeyim normalmiş.(hormonlar-rahimfilmi-eşim ve ben kromozomtesti-pıhtı testi-sperm)
    sorum şu bu hikayeye göre ben gerçekten sebepsizmiyim.siz bunların yanında hastanıza sebepsiz demek için başka ne gibi testler yapıyosunuz.?bi de benim doktor laporoskopi veya histeroskopi yapmıyor.şüpheli bir durum görmüyormuş.sizce yapılmalımı?son bir sorum daha var.bana süreyi uzatmamam 2 ay sonra tekrar denemem söylendi.yumurta sayımdan dolayı.bu da bende panik yarattı.çünkü psikolojik olarak hazır deilim uzun süre.bu konudaki fikriniz de önemli benim için.sabır gösterip cevaplarsanız çok rahatlıycam.

2. 19 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bence doktorunuz yumurtalik rezervinizin azligindan dolayi herhalde laparoskopi ve histereskopiyi onermiyor fakat dogal yolla gebe kalmissiniz ve kurtajdan sonra kalamaz hale gelmissiniz gibi gozukuyor bence hem laparoskopiyi hem de histereskopiyi olmanizi (iyi bir yer ve elde) oneririm muhakak ki bir sebeb bulunacaktir yumurta sayiniza gelince gormeden birsey soylemek mumkun degil AMH diye bir test var(istediginiz zaman yaptirabilirsiniz adetle ilgisi yok) onu yaptirirsaniz size rezervinizle ilgili detayli bir bilgi verebilirim gecmis olsun kolay gelsin sonuclarinizi merakla bekliyorum

4. 20 Nisan 2010
  5. gorkemli

gorkemli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    doktor bey ilginize teşekkür ederim.bize yeni bir ufuk açmış oldunuz.amh testini mutlaka yaptıracağım.fakat laporoskopi ve histeroskopi rahimde şüpheli bir durum görülmediği için yapılmıyormuş bana, yumurta rezervi azlığı ile ilgili değil.fakat siz kürtajla bağlantı kuruyorsunuz.bunu daha önce hiç düşünmemiştik.bu durumda sizce rahim filmi çektirmiş olmam yeterli değil mi?kürtaja bağlı sorunlar rahim filminde belli olmuyormu acaba?birde hem laporoskopi hem histeroskopiyi aynı andamı olmakmı gerekiyor.bir tanesi yeterli değilmi.teşekkür ediyorum.

6. 21 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ben yanlizca kalabilir halden kalamaz hale neden geldiginizin sorgulanmasi adina yapilmasini oneriyorum iki operasyon farkli yerleri inceliyor yani birbirinin ayni degil fakat ayni anda cok rahatlikla yapilabilir laparoskopi ve histereskopi yanlizca bir problem gozlendiginde degil bir problem gozlenmedigi zamn da yapilan girisimlerdir yani teshis amaciyla da kullanilirlar ilk kullanimlari da bu amacla baslamistir sevgiler

8. 21 Nisan 2010
  9. gorkemli

gorkemli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim doktor bey.gerçekten çok aydınlanmış oldum.keşke imkanımız olsa da istanbula gelip yola sizlerle devam edebilsek.iyi çalışmalar diliyorum.

10. 22 Nisan 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    size de kolay gelsin allah yardımcınız olsun sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.