ben herşeyi halletim ama bu tuvalet eğitiminde çuvalladım:(

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve gullesu tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

4 Haziran 2010
    Konu Sahibi : gullesu
  1. gullesu

gullesu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaşlar,

Eylülde 3 yaşına giricek kızım ama bir türlü tuvalet eğitimi veremiyorum.Herşeyi çok güzel öğrendi ama tuvalete gelince takılıp kaldık

Benim sorum şu altını bağlamadığım zamanlarda diyorum anneciğim tuvaletin gelince söyle tamam diyor ama altına yapıyor bende diyorum anneciğim hani söyleyecektin yapmadım ki diyor ya da söyledim yaa diyor.Yaa acaba daha anlamıyor mu anlayamadım dün akşamda banyo yaptırıcam bezini çıkartayım dedim bana sordu anne kaka yapmışmıyım bu ne demek oluyor şimdi anlayamadım.Benim kızım şimdi hala anlayamıyor mu tuvaletini yapıp yağmadığınımafoldumben böyle durumda olan arkadaşlar var mı ? Bir kaç kez lazımlığa yaptı ama tuvaletini o da tesadüf eseri o zaman

Yardımlarınızı bekliyorum.

2. 5 Haziran 2010
  3. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen tuvalete gittiğinde ona nasıl yapacagını gösterdin mi?
    yani açık açık ona kakayı gösterdin mi?

4. 7 Haziran 2010
  5. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.484
    Ödül Puanları:
    238
    Bence anlıyordur 3.5 yaşında üstelik kız çocuğu kızların tuvalet için kasları daha erken gelişiyor. Sizi kullanıyor olabilir. Bilmemezliğe vuruyordur çok zeki oluyorlar. Bazı çocuklar bu durumu annelerine karşı kullanıyorlar.

Ya da psikolojik olarak hazır değildir bilemiyorum. Daha önce hiç denediniz mi tuvalete alıştırmayı?

Ben onu bunu bilmem bazı çocuklar çok zor alışıyor. Bazıları eğitime bile gerek kalmadan kendileri tercih ediyor. Bu konu ile ilgili son çıkan yazıları okuyorum. Mesela Sabiha Paktuna tuvalet alışkanlığı eğitimle verilemeyeceğini bunun doğal bir süreç olduğunu, sadece anne babayı tuvalete giderken görmesinin bile yeterli olacağını söylüyor. Her çocuk farklı işte, benim oğlumda alışmıyor ne çişe ne kakaya hatta kabız bile oldu bu eğitim yüzünden. Allah kolaylık versin size de...
    Fazla üzerine gitmeyin. Kızmayın. Kız çocuğu olmasının avantajını kullanın. Kendiniz her tuvalete gittiğinizde götürün sizi görsün, cesaretlendirin ama zorlamayın.

6. 10 Haziran 2010
  7. gullesu

gullesu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım evet bende her seferinde götürüyorum cok sevdiği kuzenı var ablası yerıne koymus onuda dedım o zaman ılgılendı ama nafıle bende bıraktım zaten dediğin gibi zekılıgı konusunda hıc suphem yok galiba hazır deıl
    tuvalete gelıyor benle sankı o ogretıyormus gıbı bana anne hadı cısss cıss dıyo sonrada bakayım yaptın mı dıyo yerimseniben sıfonu fılan bıle cektırıyorum olmuyo .ne yapalım bıraktım artık bende bakalım ne zaman dıyecek .Ama bana göre gerçekten çok zormuş .doktorlar ırsi olabılır dıyorlar bende çok geç söylemişim acaba bana mı cektı :eek:

8. 10 Haziran 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.484
    Ödül Puanları:
    238
    Olabilir, dr lar da çok sorguluyor bu ırsi olma durumlarını, Allah kolaylık versin

10. 10 Haziran 2010
  11. askvesen

askvesen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    eğer kakasını yaparken gizli saklı köşelerde yapmıyorsa yani utanıp tuvalet gibi köşelere saklanmıyorsa kızınız daha hazır değil demektir.ama saklanarak yapıyorsa tuvalet eğitimine hazırdır yalnız biraz çaba göstermeniz lazım sadece.

12. 13 Haziran 2010
  13. gullesu

gullesu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet saklanıyor.hatta bir kaç gündür anne ben tuvalete gideyim diyip dolabın içine ya da kapının arkasına saklanır oldu .... Bende gel tuvalete götüreyim seni diyorum kaçıyor.artık herşey zamana kaldı ne yapalım

14. 18 Haziran 2010
  15. Blackcandy

Blackcandy SallaDünyayıUykusuGelsin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    off off bu tuvalet sorunu herkeste var anlaşılan benim oğlumda 3 buçuk yaşında önce çişe alıştı çişinde hiçbir sıkıntı yaşamadan 1 hafta içinde alıştı gece sabaha kadar tutuyor kalkınca tuvalete yapar yada gelirse bizi uyandırır gece amaaaaaaa kaka konusunda aslaaa red ediyo aslında biliyo nasıl yapıldığını bizmle tuvaletede girdi hatta bize öğretir gibi yapıyorr falan hadi sen yap dediğimde istemiyo napacaz bilmiyorum bu aralar biraz baskı yaptım oda ters tepiyo çişini tutuyo tuvalete giriyo çişim yok deyip geri çıkıyo ama napacaz bilmiyorum yaaaa çok takıyorum kafama çokkkk

16. 18 Haziran 2010
  17. atessu66

atessu66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim kizim 14 aylik ben simdiden basladim ilk zamanlar ikindigini gördügüm zaman getirip kendi tuvalatine otutturdum benim kiziminda tuvaleti var kizim tuvalete yapiyor dedim simdi tuvaleti geldiginde anne kaka diyor yada bezine yapdiysa elbiselerini cekistiriyor cis diyor. tam ögrenmedik ama yavas yavas.

18. 20 Haziran 2010
  19. gullesu

gullesu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    maşallah yavruna darısı başımıza canım