Ben Kötü, Acımasız ve Zalim Olmak istiyorum!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU2 tarafından 4 Haziran 2007 başlatılmıştır.

4 Haziran 2007
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Sevgili arkadaşlarım. 37 yaşımı doldurdum artık ve belli bir yaşam tecrübesi edindim.

Bu yaşıma kadar da hep insanları sevdim, anlayışlı, sabırlı, iyi niyetli oldum. Kimsenin kuyusunu kazmadım, dedikodusunu etmedim, yalan söylemedim.

Sevdiğim insanlara kendimden çok değer verip hertürlü fedakarlıkta bulundum. Aileme ,arkadaşlarıma, yaşadığım topluma hep saygılı oldum, zarar vermedim.

İnsanları paraları değil kişiliklerine göre değerlendirdim. Kimseyi küçümsemedim, hor görmedim. Hayvanlara, doğaya kötü davranmadım.

Büyüğüme küçüğüme hoşgörülü oldum hep. Kusurlarını yanlışlarını yüzlerine vurmadım.

İhtiyacı olan herkesin yardımına koştum.

İyi bir eş oldum eşimi ne aldattım ne ihmal ettim nede utandırdım. Ailesine katlandım ki hertürlü rezilliği yapan kayınvalidem ve görümceme rağmen saygıda kusur etmedim.

iyi bir evlat oldum ki annnem babamdan hep hayırdua aldım, onları hiç üzümedim.

İş arkadaşlarıma dürüst oldum , kimsenin omzuna basarak yükselmedim..... vs vs vs

GELİN GÖRÜN Kİ :

Tüm bunlara rağmen hep kazık yedim, hayal kırıklığına uğradım, hiç takdir edilmedim, dedikodum yapıldı, paramdan ve iyi niyetimden yararlanıldı, arkadaş sandığım insanlar tarafından rakip ilan edildim. Yalanlarla kandırıldım, kırıldım, emeklerim boşa gitti, kıskanıldım, iğnelendim,........ daha neler neler.

Şimdi diyorumki iyi olmamak lazımmış. Kötü olduğun zaman daha değerli oluyosun, daha mutlu oluyosun yada daha başarılı oluyosun hayatta.

Şimdi ben Kötü olmak istiyorum! Acımazsız, merhametsi duyarsız biri olmak istiyorum! Yalan söylemek, insanları kullanmak, kandırmak istiyorum! Dedikodu yapmak, kazık atmak, bencil olmak istiyorum!

SÖYLEYİN BAKALIM NASIL KÖTÜ OLURUM BEN?? NE YAPMAM LAZIM?? KÖTÜLÜK SONRADAN ÖĞRENİLEBİLİRMİ SİZCE???

2. 4 Haziran 2007
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni çok iyi anlıyorum. insanlar öyle nankör ki bazen;sen hep iyi ol,bi kere kötü oldunmu "hııı bak aslında ne kadarda kötüymüş" derler.ama hep kötü olan biri bi kere iyilik yapsın "kız bak aslında ne kadarda iyiymiş" olur. o yüzden ben seneler önce iyi olmayı bıraktım. artık duyarsızım. bi kere uyarıyorum,yapmıyosa keyfi bilir.
    sende öyle yap...boş ver ne geriyosun kendinia.s.

4. 4 Haziran 2007
  5. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bu saatten sonra istesende olamazsın o bahsettiğin acımasızlık merhametsizlik,duyarsızlık sonradan kazanılmıyor,senin hamurunda vardır o iyi niyet,yardımseverlik kimse için değişmeye farklı olmaya değer mi?Sen o kızıpta keşke böyle olsaydım dediğin duygularla mutlu olabilecekmisin?Herşeyden önemlisi sen artık sen olabilecekmisin?Bunlar eminimki kızgınlıkla söylenen sözler ama insan hayatında öyle şeylerle karşılaşıyor ki hiçkimse için bu fedakarlığı yapmaya değmezmiş diyorsun o yüzden sen eminim bu kızgınlığında haklısın yinede ne olursa olsun sen bildiğinden şaşma.

6. 4 Haziran 2007
  7. halley

halley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    369
    Ödül Puanları:
    93
    ah canım hiç çabalama olamazsın o saydıkların sonradan olunmaz içinde vardır insanın bu vakitten sonra olsan olsan duyarsız ve umursamaz olursun kötü ve merhametsiz değil

8. 4 Haziran 2007
  9. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sen kötü olamazsın ,içinde merhamet ,insan sevgisi ve deger taşıyosan sen kötü olamazsın canım

10. 4 Haziran 2007
  11. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    aynen bizde de ole
    ben 20 yasindayim 17 yasimdan belli bunlari ogrendim ben bende dikkat ediyorum cok kisi var etrafimizda bizim de bole sulalenin icinde bile var ama iste ne yapacaksin bence sen kotu olmamaya calis allahim buyuk senin cektigin derterin dermani hakkini vercek senin sakin ole dusunme evet
    kotuluk yaparsin iyisin bu dunyada ama bence hic kotuluk yapma bende ole dusunuyorum acaba bende mi yapsam kotuluk
    babam iyilik yapti birine bi gun geldi o serefsiz babami bicakladi babam hastanede yogun bakimdaydi ama ona bi sey olsaydi ben o adi kopegi gununu gostertirdim adi serefsiz herif
    neyse ki cok sukur babama bi sey olmadi hala yanimizda ve yusuf ismi onun isminde oglum var babamin ismini koyduk cok mutlu babam allahimùa sukur allahim bize bagisladi onu
    babam hala insanlara iyilik yapio ve yapmaya da devam edio ben bazen diorum fazla insanlarla icli disli olma diye ama dinlkemio gene gene de devam edecek bence hic yapma biz bunlari atlattik daha beteri olmaz insalah amin
    kendine ii bak insanlari bosver seni sinir edenleri seni umursamayani sende umursama ablacim ok

12. 4 Haziran 2007
  13. EU1

EU1 Guest

Canim Seni Anliyorum Ama Kötülük Sonradan öğrenilen Birşey Değil Unutmaki Bu Dünyanin Diğer Tarafida Var Hiçbirimiz Kalici Değiliz Bence Böyle Düşünme Ve Herzamanki Gibi Ol

14. 4 Haziran 2007
  15. EU2

EU2 Guest

Sabah baya bir öfkeyle yazdım bu satırları. Ama şimdi daha iyiyim hepinize cevapladığınız için teşekkür ediyorum . Sanırım sabrımın sonuna geldim ben :KK43:
    Uzun uzun düşündüm bu sabah, hatta iş yerimde kötü olma denemesi bile yaptım. Hayır olmuyor! Malesef bu içten doğuştan gelen bir şey olmalı. HALLEYİN dediği gibi bu saatden sonra becerebilirsem daha duyarsız ve umursamaz olurum. Artık kırılmak ve insanların saçma sapan hareketleri ve sözlerini çekmek istemiyorum. Haksızmıyım sizce???

16. 4 Haziran 2007
  17. mehalp76

mehalp76 Guest

Arkadaşlar haklı,istesen de olamazsın.Kötülük her insanın içinde vardır biraz ama kalbinde iyilik ve merhamet taşıyan insanlar bunu ne görebilir,ne de kullanabilir.Sen doğru yaşamaya devam et ben diyorum ki bir gün mutlaka iyilik kazanacak..

18. 4 Haziran 2007
  19. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kendimi anlatmak istesem ancak böyle anlatabilirdimm benim gibi keriz varmı diyodumm bi tane daha varmışşş onu buldummm ne olacak bizimm halimizz beyhann mutlaka çözüm bulmalıyızz yoksa çıldıracağımm ben düşünmektenn