Ben mi çok alınganım acaba?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve elmalxix turta tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : elmalxix turta
  1. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bugün annemle çok ciddi kavga ettik ve moralim inanın çok bozuldu. Anneme göre tüm sorun benim çok alıngan olmamda, bana göre de annemin gerekli gereksiz sürekli ileri geri konuşması. Olay da şu: Annem kızımla sohbet etmeyi çok seviyor. Ama sohbet ederken de sürekli olumsuz şeylerden bahsediyor. Bugün yine bizim evde geçmiş kızımız karşısına: "Sen olmasan bu evde sohbet edecek kimse yok".... "Sen olmasan bu evin tadı tuzu yok..." "Ağlattı mı annen yine seni" ve daha daha bunun gibi bi sürü şey. Bir de tabi eve gelip de misafir gibi oturmasını eklersek, tüm bunlar arka arkaya gelince ben de dayanamayıp patladım ama istemeden de onu çok kırdım... Her neyse başınızı da fazla ağrıtmak istemiyorum ama acaba ben mi çok alınganım bilmek istiyorum...

2. 24 Mart 2009
  3. husran

husran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım hala lohusalık psikolojisinden kurtulamadık. keşke anneni uzmeden şakayla karışık olayı halletseymışsın. baksana bu sefer de onu kırdım dıye uzuluyosun. çoğu zaman bende de oluyo, bu alınganlık sanırım hormonlarımızla ılgılı, ee yavas yavas da azalıyo alıştıkça cocuklu hayata:)
    annen değil mi alırsın cabucak gonlunu, duşunsene bı de kaynanan olsaydı kavga ettığın....barışması zor olurdu kin tutması kolay:)

4. 24 Mart 2009
  5. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim annem daha beterlerini söylüyor. bence alınganlık yapmışsın ben anneme gülüp geçiyorum üstelik ben annemi haftada bir görüyorum oda ağız tadıyla değil ve aramızda annesine çok uzaklarda olan var bence gönlünü al kadıncağızın artık bizde anne olduk değil mi

6. 24 Mart 2009
  7. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bazen an geliyor sabır taşıyor dimi Elmalıcım. Çok iyi anlıyorum seni. Ben mesela böyle bir zamanda anneme neden öyle söylüyorsun ne oldu desem, hiiiç yook bir şey deyip beni daha da deli ederdi :) Sen sordun mu kavgadan önce bilmiyorum. Önemli olan Bengisu ile olumsuz konuşması değil tabii. Önemli olan onun sana böylece laf çarpması. Eee haliyle seni karşına alıp konuşmadığı ve böyle dolaylı yolu seçtiği için de sen kendini kötü hissettin. Bence alınganlık değil canım. Ben olsam ben de aynısını hissederdim. Ben de benimkine hep dişorum bir şey saklama, ya da içine atma. Benim yaptığım ve senin rahatsız olduğıun bir hareketim olursa benimle konuş diyorum ama o da konuşmayı tercih etmiyor. Bunun yerine surat asıyor ve haliyle ne olduğunu anlayamıyorum. Sevgili gibiyiz ya :) Bir süre bekle çok da uzun değil ama biraz bekle sonra gönlünü al özür dile. Bir şey yokmuş gibi davran bence. Bu süre zarfında o da düşünüp belki kendi hatalarını da anlar.

8. 24 Mart 2009
  9. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    lohusalık 6 ay sürermiş , sonuçta o da bir anne senin halinden anlaması lazım , Allahtan benim annem çok anlayışlı ben biraz parladım mı alttan alıyo , başka çaresi yok ki zaten daha doğuralı 4 ay olmuş , iş ev bebek koşturup duruyorum , kimsenin nazını çekicek halşm yok onlar beni çeksin , canım bence alınganlık yapmıyosun ben seni yerinde olsam oturur anneme anlatırdım durumumu sonuçta annen mutlaka sana hak vericektir ve herşey tatlıya bağlanacaktır..

10. 24 Mart 2009
  11. mucizee

mucizee annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende annemle kızzm yuzünden çok çiddi tartışmıştım.hatta birrbirimizle iyi küsmuştük 3 gün sonra her şey duzeldi oluyor böyle şeyler biraz bizim alınganlığımız daha çokda onların alınğanlıgı oluyor böyle şeyler inş sizde düzeltirsiniz arayı.tabi ilk adım senden

12. 24 Mart 2009
  13. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    seni çooook iyi anlıyorum canım benim.ben de çok zor sabrediyorum ve hatta bazen edemiyorum tabi.benim sinirlilik halim hala geçmedi ondan kesin eminim.belki sende öylesindir tatlım.kolay bişey değil çocuk bakmak,hatta dünyanın en zor ve en sabır isteyen işi.bizde bu yüzden eleştiri değil,takdir görmek istiyoruz ve tabi anlayış,hoşgörü.benim annem hep alttan alıyo beni yazık ama eşim almıyo :eek:klava:

14. 24 Mart 2009
  15. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    elmalıcım öncelikle kendini daha fazla üzüp yormana gerek yok.her evde buna benzer şeyler yaşanıyor kimimiz duymamazlıktan geliyoruz kimimizde o anki psikolojimize göre ciddi anlamda yara alıyoruz.sölediğin kadarıyla evet annen size bir laf çarpıtması yapmış.keşke o anda geçip karşısına durum değerlendirmesi yapsaydınız ama işte keşkelerle yürümüyor herşey. bir iki gün sonra biraz ortalıkta durulsun anne bu gönlü gerçekten alınıyor oturup güzel güzel konuşun sen içindekileri söyle ve ilerde bu şekilde olmasını istemediğini.dilerim herşey düzelir canım ama dediğim gibi sen dirençli ol ve canını sıkma..evinde senden etkilenen cimcime bir bengisu var o da herşeyi hissediyor unutma canım.

16. 24 Mart 2009
  17. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Sayenizde biraz rahatladım. Azıcık ağlayınca bile ne şanssız bebeksin annen yine ağlattı seni diyen bir anneye çıkışmakta haklıydım sanırım. Şimdi neyse de bu huyunu bırakmazsa bebeğim büyüyünce kötü etkilenecek dıye korkuyorum.

18. 25 Mart 2009
  19. Karagxoxzlxux

Karagxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay canım benim kayınvalidecikle senin anne aynı cinsten galiba ama yinede annendir bence özür dile vede bir konuşma yap hoşlanmadığı belirt tekrarlamasını rica et annelerin yerini kimse tutamaz kayıvaliden olsa boşveeer gitsin çatlak gevezeler kendini bilmezler ayy bak sinir oldum şimdi ya kendi kendime