Ben mi çok alınganım?Yoksa bunun başka açıklaması var mı? Yorumlarınızı bekliyorum...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Aybala42 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 1. Aybala42

  Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.331
  Beğenildi:
  200
  Ödül Puanları:
  153
  Arkadaşlar annem 3 gün önce evde düşüp ayağını kırdı,şimdi alçıda sömestrde olduğum için ben ilgileniyorum.Annemin ayağının kırıldığını tel açtıkları sırada eşim ailesine söylemiş,ailesi de geçmiş olsun dileklerimizi ilet selam söyle demişler o kadar...Eşim bunu annemlere iletti.Annemler teşekkür etti ama gariplerine de gitti doğrusu.Annemleri geçmişte kırgınlık yaşadığı gelini ve dünürleri bile defalarca arayıp geçmiş olsun dileklerini iletip hatırını sormalarına rağmen eşimin ailesinin henüz aramamış olmaları annemleri de üzdü beni de.bana çok belli etmeseler de beklediklerini ve üzüldüklerini konuşmalarından anlıyorum.Aralarında bir sorun var mıydı ? DİYEBİLİRSİNİZ.AKSİNE ÇOK İYİDİR ARALARI,sık sık olmasa dfa arada bayramlarda kandillerde araşır görüşürler.Kayınpederim kayınvaldem ameliyat olduklarında annemler defalarca aramışlar durumlarını sormuşlardı.Geldiklerinde ellerinden gelen hürmeti gösterirler.Eşim daha nişanlıyken ailesinin çok ince düşünceli olmadıklarını,köy kültürü aldıkları için bazı şeyleri atladıklarını buna onun da çok içerlediğini anlatmıştı artık ona mı verelim bilmiyorum ki.Ama ailem çok hassas ve ince fikirli çok akraba canlısı oldukları için onlasra çok garip geldi.Ya o çok bilmiş görümcelerime ne demeli?Başka zaman çocuklarına oyuncak istemek,gereksiz muhabbet etmek için arayanlar annemin durummunu bildikleri halde geçmiş olsun diye aramadılar henüz...Ama düğün olsa koşa koşa giderler,gezmeye yanınıza geleceğiz derler müsaitmisiniz diye sormadan,gerçi benim tavrımdan sonra pek cesaret edemiyorlar o başka...Çocukları evlenince beklerler,askere gidince beklerler,peki benim annem bu durumdayken benim geçmiş olsun telefonu beklemem çok mu?İçimden çok kırıldım ama eşime söylemedim,savunmaya geçmez ama canı sıkılır,tadını kaçırmak istemiyorum kendisi de görüyor bilmiyorum ne düşünüyor hiç bir şey sötylemedi.Sadece annemi diğer dünürlerinin aradığını söyledim çok mutlu oldu dedim,boşver arayanları yeter kafasını takmasın iyileşmesine baksın,ben hep yanınızdayım dedi ve sen annenle ilgilen ben memlekete gideyim tatilde bişle demedi,Allah razı olsun eşimin hakkını inkaer edemem.Kış günü boş olan insanlar bir telefon etmekten acizler ya buna çok bozuluyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.sizce ben ne yapmalıyım,yüzyüze geldiğimde en azından kardeşlerine kırgınlığımı belirteyim mi?yorumlarınızı bekliyorum,teşekkür ederim.a.s.
   
 2. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 3. canım köy kültürü demişisn ama bence köylü dediğimiz insanlar daha hatırnazdır.köyde değil şehir hayatında ölmüştür hal hatır sormalar..

  tavır koyduğunu açıkça söylemişisin sence bi kırgınlık olamaz mı?
  geçmiş olsun dileklerini sana iletmişler .ama yinede eşine söyleyebilirdin.oda ailesine aramalarının hoş bi jest olduğunu anlatabilirdi.

  bence bunda bu kadar büyütülecek bişey yok. sence kötü ve haset insanlar mı ? böyle düşünüleceğini bilseler aramazlarmıydı? en güzeli eşinin ailesine aramaları gerektiğini söylemesi.o zamanda aramazlarsa bilki bi kırgınlıkları var..
   
 4. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 5. lirik guzel

  lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.750
  Beğenildi:
  887
  Ödül Puanları:
  188
  Bunu duyup aramamaları çok ayıp.Artık siz bir aile olmuşsunuz.Bu saygı göstergesidir,verilen değeri gösterir.İyi gün dostu çoktur,önemli olan kötü günde destek olmaktır.Kısacası alıngan değilsiniz,haklısınız dediklerinizde...:1hug:
   
 6. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 7. KucukBocuk

  KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2008
  Mesajlar:
  9.630
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  146
  bence boşver... bu düşünceni annene de yansıtma ; eşine de yansıtma... boş yere huzurunuz kaçmasın..
   
 8. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 9. crescentmoon

  crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

  Katılım:
  27 Ekim 2008
  Mesajlar:
  3.349
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  bence en azından eşine kırıldığını söyle.
  böyle boşver diye içine atarsan senin içinde birikir. senin ailenden bekleyip kendileri yapmıyorlarsa hatalı olduklarını görsünler. sen eşine söylersen zaten yeri gelince eşinde ailesine iletecektir.
   
 10. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 11. JJuLiEtt

  JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  11.605
  Beğenildi:
  52
  Ödül Puanları:
  198
  bence fazla kafana takma
  sen ve eşin annenizin yanındasınız
  arasalar nolur aramasalar
  onlar gecmiş olsun diyince daha cabuk mu iyilesecek
  ne eşine nede annene bu konudan bahsetme
  onları bu konu için arama
  zorla arattırdıktan sonra aramasın daha iyi   
 12. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 13. Geveze

  Geveze Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.545
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Boşver aramazlarsa aramasınlar.Bundan sonra sende kime nasıl davranacağını daha iyi bilmiş olursun.Eşin senin yanında olduktan sonra kafana takma annenede hissettirme.Geçmiş olsun canım...
   
 14. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 15. Gxuxlsxuxm Sultan

  Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  6.226
  Beğenildi:
  23
  Ödül Puanları:
  146
  Öncelikle annene gecmis olsun canim allah acil sifalar versin...:teselli:

  Bence hic konu bile etme bunu, zorla güzellik olmuyor iste...bugün size ise yarin onlara yeri ve zamani geldimi konusacaksin lafini ....simdi ne desen savunmaya gececek gereksiz bahaneler uyduracaklar buda daha cok canini SIKACAK...

  Bosver tadini kacirma hic bu yüzden...:nazar:
   
 16. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 17. pembeinci

  pembeinci Canan & Murat Üye

  Katılım:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.454
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  seni okadar iyi anlıyorumki canım
  benimde annem şeker komasına girdi çok ağır tedaviler gördü kayınvalidem ne yaptı arayıp geçmiş olsun bile demedi o kadar gücüme gittiki sadece bana soruyordu annen nasıl oldu diye işte orada zor tutuyordum açta kendisine sor dememek için ben bunu eşimede yansıtmadım içime attım ama insan ister istemez bekliyor
   
 18. 27 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Aybala42
 19. MaviEge

  MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.533
  Beğenildi:
  28
  Ödül Puanları:
  148
  cnm bence de eşine veya kardeşlerine bir şey deme cnm boşyere tatsızlık olmasın.onların karakteri bu demekki sen de bundan sonra ona göre davranırsın onlara karşı anlarlar onlar da