Ben mi çok alınganım?Yoksa bunun başka açıklaması var mı? Yorumlarınızı bekliyorum...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Aybala42 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Aybala42
  1. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar annem 3 gün önce evde düşüp ayağını kırdı,şimdi alçıda sömestrde olduğum için ben ilgileniyorum.Annemin ayağının kırıldığını tel açtıkları sırada eşim ailesine söylemiş,ailesi de geçmiş olsun dileklerimizi ilet selam söyle demişler o kadar...Eşim bunu annemlere iletti.Annemler teşekkür etti ama gariplerine de gitti doğrusu.Annemleri geçmişte kırgınlık yaşadığı gelini ve dünürleri bile defalarca arayıp geçmiş olsun dileklerini iletip hatırını sormalarına rağmen eşimin ailesinin henüz aramamış olmaları annemleri de üzdü beni de.bana çok belli etmeseler de beklediklerini ve üzüldüklerini konuşmalarından anlıyorum.Aralarında bir sorun var mıydı ? DİYEBİLİRSİNİZ.AKSİNE ÇOK İYİDİR ARALARI,sık sık olmasa dfa arada bayramlarda kandillerde araşır görüşürler.Kayınpederim kayınvaldem ameliyat olduklarında annemler defalarca aramışlar durumlarını sormuşlardı.Geldiklerinde ellerinden gelen hürmeti gösterirler.Eşim daha nişanlıyken ailesinin çok ince düşünceli olmadıklarını,köy kültürü aldıkları için bazı şeyleri atladıklarını buna onun da çok içerlediğini anlatmıştı artık ona mı verelim bilmiyorum ki.Ama ailem çok hassas ve ince fikirli çok akraba canlısı oldukları için onlasra çok garip geldi.Ya o çok bilmiş görümcelerime ne demeli?Başka zaman çocuklarına oyuncak istemek,gereksiz muhabbet etmek için arayanlar annemin durummunu bildikleri halde geçmiş olsun diye aramadılar henüz...Ama düğün olsa koşa koşa giderler,gezmeye yanınıza geleceğiz derler müsaitmisiniz diye sormadan,gerçi benim tavrımdan sonra pek cesaret edemiyorlar o başka...Çocukları evlenince beklerler,askere gidince beklerler,peki benim annem bu durumdayken benim geçmiş olsun telefonu beklemem çok mu?İçimden çok kırıldım ama eşime söylemedim,savunmaya geçmez ama canı sıkılır,tadını kaçırmak istemiyorum kendisi de görüyor bilmiyorum ne düşünüyor hiç bir şey sötylemedi.Sadece annemi diğer dünürlerinin aradığını söyledim çok mutlu oldu dedim,boşver arayanları yeter kafasını takmasın iyileşmesine baksın,ben hep yanınızdayım dedi ve sen annenle ilgilen ben memlekete gideyim tatilde bişle demedi,Allah razı olsun eşimin hakkını inkaer edemem.Kış günü boş olan insanlar bir telefon etmekten acizler ya buna çok bozuluyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.sizce ben ne yapmalıyım,yüzyüze geldiğimde en azından kardeşlerine kırgınlığımı belirteyim mi?yorumlarınızı bekliyorum,teşekkür ederim.a.s.

2. 27 Ocak 2009
  3. canım köy kültürü demişisn ama bence köylü dediğimiz insanlar daha hatırnazdır.köyde değil şehir hayatında ölmüştür hal hatır sormalar..

tavır koyduğunu açıkça söylemişisin sence bi kırgınlık olamaz mı?
    geçmiş olsun dileklerini sana iletmişler .ama yinede eşine söyleyebilirdin.oda ailesine aramalarının hoş bi jest olduğunu anlatabilirdi.

bence bunda bu kadar büyütülecek bişey yok. sence kötü ve haset insanlar mı ? böyle düşünüleceğini bilseler aramazlarmıydı? en güzeli eşinin ailesine aramaları gerektiğini söylemesi.o zamanda aramazlarsa bilki bi kırgınlıkları var..

4. 27 Ocak 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bunu duyup aramamaları çok ayıp.Artık siz bir aile olmuşsunuz.Bu saygı göstergesidir,verilen değeri gösterir.İyi gün dostu çoktur,önemli olan kötü günde destek olmaktır.Kısacası alıngan değilsiniz,haklısınız dediklerinizde...:1hug:

6. 27 Ocak 2009
  7. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bence boşver... bu düşünceni annene de yansıtma ; eşine de yansıtma... boş yere huzurunuz kaçmasın..

8. 27 Ocak 2009
  9. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence en azından eşine kırıldığını söyle.
    böyle boşver diye içine atarsan senin içinde birikir. senin ailenden bekleyip kendileri yapmıyorlarsa hatalı olduklarını görsünler. sen eşine söylersen zaten yeri gelince eşinde ailesine iletecektir.

10. 27 Ocak 2009
  11. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    bence fazla kafana takma
    sen ve eşin annenizin yanındasınız
    arasalar nolur aramasalar
    onlar gecmiş olsun diyince daha cabuk mu iyilesecek
    ne eşine nede annene bu konudan bahsetme
    onları bu konu için arama
    zorla arattırdıktan sonra aramasın daha iyi

12. 27 Ocak 2009
  13. Geveze

Geveze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Boşver aramazlarsa aramasınlar.Bundan sonra sende kime nasıl davranacağını daha iyi bilmiş olursun.Eşin senin yanında olduktan sonra kafana takma annenede hissettirme.Geçmiş olsun canım...

14. 27 Ocak 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle annene gecmis olsun canim allah acil sifalar versin...:teselli:

Bence hic konu bile etme bunu, zorla güzellik olmuyor iste...bugün size ise yarin onlara yeri ve zamani geldimi konusacaksin lafini ....simdi ne desen savunmaya gececek gereksiz bahaneler uyduracaklar buda daha cok canini SIKACAK...

Bosver tadini kacirma hic bu yüzden...:nazar:

16. 27 Ocak 2009
  17. pembeinci

pembeinci Canan & Murat Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    seni okadar iyi anlıyorumki canım
    benimde annem şeker komasına girdi çok ağır tedaviler gördü kayınvalidem ne yaptı arayıp geçmiş olsun bile demedi o kadar gücüme gittiki sadece bana soruyordu annen nasıl oldu diye işte orada zor tutuyordum açta kendisine sor dememek için ben bunu eşimede yansıtmadım içime attım ama insan ister istemez bekliyor

18. 27 Ocak 2009
  19. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bence de eşine veya kardeşlerine bir şey deme cnm boşyere tatsızlık olmasın.onların karakteri bu demekki sen de bundan sonra ona göre davranırsın onlara karşı anlarlar onlar da