Ben mi ok aceleciyim yoksa dokturum mu ok rahat????

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve milkshake tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    2 yıllık evliyim bundan 7 ay önce dış gebelik geçirdim 10 ay klomen kullanmıştım ve o ay hamile kalmıştım tesadüfmü yoksa hormonal bir eksiklik vardı ve klomen onu tamamladıda hamilemi kaldım bilmiyorum...
    nisan ayında rahim filmi çekindim ve tek tüpüm tıkalı çıktı dr. bize 1 yıl bekleyin dedi hiçbirşey yapmadan hiçbir tedaviye başlamadan....
    şimdi sorarım sizlere engin bilgilerinize ihtiyacğım varrr???
    1- dr. bana hiçbir tahlil yapmadı ne hormon tahlili nede başka bir şey yumurta takibi falan yapılmadı her ay yumurtlamabiliyormuyum yada yumurtalarım yeterli olgunluga gelip çatlayabiliyormu?
    2- bu dış gebelikten sonra adetimden 2 gün önce kahveringi lekelenmelerim gelmeye başladı bunu internetten araştırıyorum genelde yumurtanın gelişememesinden yada hormonal bir eksiklikten dolayı böyle bir lekelenme olurmuş??

işte böyle kızlar gerçeği söylemek gerekirse körü körüne bir sorun varmı yokmu bilmeden beklemek istemiyorum tamam benim tahlillerimi yapsın allahın izniyle bir sorun çıkmazsa ben 1 yıl beklemeye razıyım ama bu şekilde değil ya bilmiyorum kafam çok karışık benmi çok aceleci davranıyorum yoksa dr. çok rahat umursamaz beni önemsemiyormu bilmiyorum.....

2. 3 Temmuz 2008
  3. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar,
    Başka bir dr ile hiç görüştün mü? Bazen akıl karıştırabiliyor ama ben yinede başka bir dr'dan da öneri almanı tavsiye ederim.
    Bakış açıları farklı olabiliyor çünkü. Aklında sorular olacağına, bir başka dr ile daha mutlaka görüş bence.

4. 3 Temmuz 2008
  5. burçak1984

burçak1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım allah yardımcın olsun.beni de doktorum 6 ay ilaçsız kan testlerinden takip etmişti, ben doktorumu değiştirdim bu doktorum hemen ilaç tedavisine başladı ve adet düzenimi sağladı.yarın rahim filmi çekilecek,bence başka bir doktorla daha görüş araştırmaktan zarar gelmez.geçmiş olsun canım.

6. 3 Temmuz 2008
  7. parxixl

parxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi güzelim senin doktorun nasıl sana tahlil felan yapmadan klomen kullandırır anlamadım benim doktorum ssk hastanesinde ki bilirisinz ne kadar yoğun orası ama ona rağmen önce:adetimin 3. günü bana test yaptı benim sonuçlarım yüksek çıktı yinde tedaviyi başlatmadı önce git rahim filmi çekin dedi bakalım tüplerin açıkmı, eşimdende sperm tahlili istedi tekrar hormon testi yaparak klomene başlattı tabii başlamadan öncede adetin 3. günü vajinal ıltrasonla kist varmı diye bakıyor 12. gününde ise çağırıp yumurtalara bakıyor gelişme varmı diye ve çatlama iğnesi veriyor.Biraz uzun oldu ama yani sen muhakkak doktorunu değiştir canım birde neden 1 sene bekleyesinki anlamadım yani o tüpteki tıkanıklık kendiliğinden açılacakmıymış 1 sen sonra bana pek mantıklı gelmedi bana açıkcası.Neyse Allah bu mübarek kandil gecesi hürmetine sanada en yakın zamanda evlatlar nasip eder inşallah.

8. 4 Temmuz 2008
  9. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım cevaplarınız için teşekkür ederim... dış gebelik geçirdiğimde klomen kullanmamı dr. söylemedi ben kendim duymuştum ve sadece bir kere deneyim dedim ve o ay hamile kaldım durum bundan ibaret.....:eek:
    dr. değiştirmekte yada en azından bir dr. daha görünmekte fayda var sanırım ben körü körüne tam 1 sene beklemek istemiyorum ve vücudum hakkında hiçbirşey bilmeden hormonların yüksekmi düşükmü vs. bana bir tahlil yapsın kapsamlı olarak ondan sonra beklemek daha mantıklı ...

10. 7 Temmuz 2008
  11. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    milkshake canım bencede doktor değiştirsen iyi olur,her doktor bir olmuyo benim eski doktorum da çok oyaladı beni hiç bişey yapmadı.Birkaç gün önce yeni doktorumun yanına gittim bana sorduğu bu zamana kadar hangi tedavileri gördün dedi bende hiç bişey yapılmadı dediğimde çok şaşırdı doğrusu,bana direk aşılamaya geçelim dedi,işte bana bu ay aşılama yapılacak....Artık ben o ilgilenmeyen doktorlara ne diyeyim,paramızlan rezil oluyoruz işte:KK43:

12. 7 Temmuz 2008
  13. zuhal turan

zuhal turan Rabbena lekel hamd Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    113
    3 ay sonra adet görebildim sonunda bitmek tükenmek bilmeyen karın ağrıları ve göğüs sızlamaları sonuç verdi tam bugün muayene için hastaneye gitiştim memur beni visiten dolmuş diye almadı gerisin geri geldim tam vize işlemleriyle uğraşırken şiddetli karın ağrılarıyla hemde sırada beklerken :1shok: adet olduğumu hissettim sırnaşık şey,vallahi acayip rahatladım çünki,olabilirmi diye insan hep ikilemde kalıyor biliyosunuzdur bu durumu,:1rolleyes:

:dance:eek:rdan koşa koşa bizimkine keçiboynuzu almaya gitttim ama bende çok seviyorum keçiboynuzunu,hemen tırtıkladı,eşime kür yapıcam inşallah netice veriri,

milkşake bu arada klomen ne işe yarıyor herkes çok kızıyor kendi başımıza ilaç kullandığımızda dikkatli olalalım