ben ne yapacağım??

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Banan tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Banan
  1. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben beş kasım da doğum yaptım.. şuan bebeğim 2 aylık ama ben bir türlü doğduğu günden bu yana bebeğime emzik veremedim.. sürekli emmek istiyor battaniyesinin kenarını bazen ağzında görüyorum sürekli ağzıyla birşeyleri yakalamaya emmeye çalışıyor sonra da huzursuz olup ağlıyor.. sizler bebeklerinizi emziğe nasıl alıştırdınız?

2. 12 Ocak 2009
  3. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ahh ahhh bende alıstıramadım neler denedım neler. receller mı surmedım emzıgıne yok! recelı bıtınce atıyor agzından. ya meme ıstıyor yakalarsa elını emıyor. alısmadı gıttı benımkıde..

4. 12 Ocak 2009
  5. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    4haftaliktan buyana veriyorum ben emzigi.ilk anda zorlandi tutamadi filan ama israrla verdim.bi sure sonraalisti zaten.ama sakin tatli filan sürüp vermeyin arkadaslar bu bebege cok zararli.siz inat edin,verin o atsin bi sure sonra alisiyor zaten.yada farkli uclu emzikler deneyin.damakli damaksiz kaucuk silikon birsuru cesit deneyin derim ben eger cok alismasini istiyorsaniz.

6. 12 Ocak 2009
  7. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    walla ben hepsını denedım dedıgın gıbı damaklı damaksız kucuk buyuk yok almıyo bende vazgectım en son.. o yuzden benı emzık gıbı kullanıyo habıre meme vermek zorunda kalıyorum

8. 12 Ocak 2009
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    bencede her türlü emziği deneyin.Hepsini atsa bile bi tanesini daha farklı tutacaktır.
    Ya ilk vermede kısa bi emme olacak,yada diğerlerinden daha uzun tutacaktır.
    İşte o doğru emzik.

Gelelim 2. aşamaya: Her fırsatta ağzına bu emziği dürteceksiniz.Bende çok çaresizdim almıyo diye.
    Ama azimle iş.yen duvarı delermiş :KK70:DDD Ahahaha çok argo oldu ama napim :))

Birde benim kız emzik emiyor ama farklı şeyleride emmeye başladı.Bundan keyif alıyor,dünyayı tadarak tanımaya çalışıyor.Engel olmayın emsin battaniyesini,tişörtünüzü,kolunuzu,elini...

Benimki herşeyi emiyo :)) Benim her giydiğimin tadına bakıyo:))
    Bunun bi zararı yokmuş okudum bi siteden.
    3 aylık bebek gelişimi diye arama yapabilirsiniz.

10. 12 Ocak 2009
  11. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimki hastaneden çıkmadan almaya başladı.süt olmayınca bastı çığlığı.ağlamasın diye mecbur emzik verdim.benim kız doğduğunda ellerine de çok saldırıyordu.aslında ben pek emzik kullanmak istemiyordum.ama mecbur kaldım.emme refleksi şu aralar hat safhada.ellerindeki eldiven,battaniye...ne bulsa saldırıyor.bu arada emziğe alıştırmak için sakın şekerli birşey verme.şeker bebeğin kolik ağrısını arttırırmış.

12. 12 Ocak 2009
  13. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de ne olsa emiyor... bala batır ver, lokuma batır ver dediler ama, onların da zararlı olduğunu biliyorum.. emzik damak gelişimini olumlu yönde etkilermiş duyduğum kadarıyla ama bir türlü alıştıramadım arkadaşlar her türlü ucu denedim olmadı

14. 12 Ocak 2009
  15. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Ben bu derece zorlanmamıştım kızımda hemen almıştı....

Ya acaba herşeye emme isteği duyuyor ya doymuyor olabilir mi arkadaşım?

Dr a bir götür istersen....

16. 12 Ocak 2009
  17. zeynep58

zeynep58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    enim oğlumdada var o ya herşeyi emiyor özellikle kendi elbisesinin yakalarını emziği sadece isteyince alıyo istemeyiince kesinlikle almıyo ve öğürüyo resmen ne yapsam bilmiyorum ben ya emincede öyle rahatlıyorkidelikafadulden

18. 12 Ocak 2009
  19. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benimkide damaklı olanları almadı sonrada şu bakkal memeleri warya fatoş
    onlardan denedim onun sayesinde rahat ettim benimde önceden atıodu sürekli agzından
    ama fatoş hayatımı kurtardı :)