Ben ne yapmalıyım, bebeğimi çok özleyeceğim ama ...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SEVGIM26 tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : SEVGIM26
  1. SEVGIM26

SEVGIM26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar kısaca konuyu anlatıcam esım cok zor durumda maddı acıdan malesef aılesı onu maddı anlamda kullandı sıfır suanda benımde okula gıdıp gelecegımızı kurtarma sansım var esımden umudum yok cunku okul mezunuda degıl guzel meslegı zatn yok benım 2.5 yıl dısımı sıkıp okula gıtmem lazım kendı dıplomamı burada kullanmak ıcın ama eger gıdersem bebegım hıc sıkıntı cekmıcek her ıstedıgı olucak ınsallah eger evde oturursam zaten esımın aılesıyle bırlıkte oturuyoruz bebegımın hayatı hep aynı olucak hep sıkıntı benımde oyle hatta belkı dayanamayıp hasta olurum buna gercekten korkuyorum neyse olayı ayrıntılı anlatırım sonra ama sorun su annem burdaydı yazın buraya vızesı var ıstedıgı zaman gelır bana kızım durumunuz cok kotu okula gıdıp kendını aılenı kurtarman lazım ben bebegıme gozum gıbı bakarım turkıyede bırkac ay burda kalır sonra getıtrım ıkı bucuk yıl ıdare ederız dedı aılemın buraya temellı gelme ıhtımalıde var ama ıhtımallere gore hareket etmemek lazım cocugumdan ayrı kalıcam bu nasıl yuregımı yakıyor bılemessınız ama eger sımdı yuregım yanmassa ılerde cocugumun gelecegı olmucak gercekten olmucak zaten esımın aılesı esıme goz actırmıyor malesef annem kurtar kendınıde cocugunada esınede yazık okula gıt dıyor esımse okula gıtme lazım dıyor ama oda bebegımızden ayrılmanın uzuntusunu yasıyor hep ona kızıyorum neden guzel gelecek saglamadın dıye ama onunda ılk cocugu benımde ne yapıcam bılmıyorum anneme guvenıyorum benden ıyı bakar ama sorun o degıl kalbım acıyor :KK43: okula gıdersem nasıl dayanırım sızce ne yapayım eger okula gıtmessem durum vahım

2. 21 Ekim 2010
  3. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Bebeğe kayınvalideniz neden bakmıyor, beraber oturuyormuşsunuz ya.

4. 21 Ekim 2010
  5. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    bence kayınvaldeniz baksın bebeğe sizde ayrılmamış olursunuz. ama o bakamam derse annenize emanet edip okulunuzu bitirin. bebeğinizin geleceği için biraz sıkıntı çekmeniz gerekiyor galiba. Allah yardımcınız olsun.

Son düzenleme: 21 Ekim 2010
  6. 21 Ekim 2010
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Öncelikle yakın çevrenizde en azından sizi düşünen,
    geleceğiniz için fedakarlık yapan aileniz var.
    bence bunu değerlendirin derim..
    Kayınvalideniz ya çalışıyor bakamıyor ya da
    bakmak istemiyor ki,aynı evde kalmanıza rağmen
    çaresizlik içindesiniz..
    Kesinlikle okulunuza devam edin ve diplomanızı alın,
    aksini sakın ama sakın düşünmeyin arkadaşım.
    bütün sıkıntılara,zorluklara çocuklarımız için katlanmıyormuyuz zaten..
    anneniz inanın sizden çok daha iyi bakar ve gözünüz arkada kalmaz,
    en azından diplomanızı alana kadar,bu arada istediğiniz zaman
    zaten görürsünüz yavrunuzu,olmadı msn den kameralı görüşürsünüz..
    sakın sonradan pişman olacağınız kararlar almayın.
    zaman çabuk geçiyor ,sakın okulunuzu bırakmayın..

8. 21 Ekim 2010
  9. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben tam anlayamadım anneniz bebeğinizi yurt dışınamı götürecek ve bebeğiniz kaç aylık şu anda?
    Durumunuz çok zor ya geleceğinizi garanti altına almalısınız çocuğunuz için yapıyorsunuz bunu ama bir yandan da o kadar uzun süre nasıl ayrı kalıcaksınız ben bu kadar ayrılığa dayanamazdım mümkün değil.mantığım okula devam etmenizi söylüyor duygularım tam tersini söylüyor.
    Bu arada eşiniz şu anda çalışmıyormu? Eşiniz ailesine bakmakla yükümlü siz ve bebeğiniz niye bu kadar sıkıntı çekeceksiniz ki eşiniz düşünsün bunları işi iyi değilse araştırıp başka bir yerlere başvursun yada.
    Eşinizi ailesinin kullandığını ve maddi olarak sıfıra getirdiğini yazmışsınız.O zaman siz ve bebeğiniz neden faturayı ödüyor yazık değilmi minicik yavru anasından ayrı kalacak?Başkalarının hatasını o yavrumu çekecek şimdi? Sizi bu duruma kim getirdiyse kim sebep olduysa onlar bir çıkar yol bulmaya çalışsınlar..Geleceğinizde önemli tabiki okulu bitirmektede fayda var ama benim anladığım şu ki siz şu anda eşiniz ve ailesi yüzünden sıkıntı çekiyorsunuz ve kurtarıcı olarak kendinizi görüyorsunuz yanlışşş yapmayın iyi düşünün...

10. 21 Ekim 2010
  11. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Çocugunuz için şimdi yapacağınız bu fedakarlık ilerde hem sizin hemde onun bi ömür rahat bi yaşam sürmenizi sağlayacaksa bu fedarlığa katlanın bence.

12. 21 Ekim 2010
  13. sozyasi

sozyasi Hüzün Dostu..! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Belki şimdi bu ayrılık acısı çok zor gelecek ama 2.5 yıl gelip geçtiğinde bebeğiniz için dayanmış olacaksınız. Ama eğer bu acıya şimdi katlanmazsanız bir ömür başka acılar ve pişmanlıklar, ah keşkeler altında ezileceksiniz. Bence hiç düşünmeyin zaman dediğiniz su gibi akıp gidiyor, hemde bebeğiniz annenizin ellerinde güvende olacak, hem onun hemde kendi geleceğiniz için yapın bunu. Yoksa ilerde çoook keşke dersiniz.

14. 21 Ekim 2010
  15. baby_dilay

baby_dilay Yok olmak istiyorum!.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Madem kayınvalidenizle oturuyorsunuz bebeğinize o baksa sizde ayrılmazsınız bu daha mantıklı değil mi?

16. 21 Ekim 2010
  17. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yurt disinda hangi ülkedesiniz,bebeginizi krese veremezmisiniz?

18. 21 Ekim 2010
  19. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    yuregını ferah tut. ve eger aynı evde ysadıgın kayınvalıden cocuga bakmıyor senı eve baglamak ıcın cocugu bahane ederek okula gıtme dıyor ve esınıde etkısıne alıyorsa cocugunu annene vermen en dogrusu