Ben neyim anlamadım ?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yabadabadu tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

16 Şubat 2009
    Konu Sahibi : yabadabadu
  1. yabadabadu

yabadabadu YA HERŞEYİM YA HİÇİM..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 aydır doktora gidiyorum ultrasonda görünüm pcosu destekliyor ama hormonlar desteklemiyor doktorlarda ne diyeceğini şaşırdı kilo ve tüylenme problemim var ama bugüne kadar adet düzensizliğim hiç olmadı progesteron testim 21. günde 6.90 çıktı çok zor durumdayım benim neyim var

2. 16 Şubat 2009
  3. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kist problemin varmı???
    başka dr a gitmende fayda var bence

4. 16 Şubat 2009
  5. yabadabadu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrh kaç doktora gittim hiç biri birşey söyleyemiyor

6. 16 Şubat 2009
  7. yabadabadu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    küçük kistler var ama bende hep vardı hep bunlar adet zamanı kaybolur dediler

8. 16 Şubat 2009
  9. melikex

melikex Guest

Geçmiş olsun canım..adetinin 3.gününde mi yaptırdın hormon testlerini ve hangi hormonlarına bakıldı?hepsine baktırdıgından emin olman cok önemli.Mesela bende de pco çıktı,tüylenme sebebiyle gitmiştim,ama adetlerim düzenli.Sadece prolaktinim yüksekti ama onun da pco.yla alakası yok dedi,hormonel sebeplere dayanmıo dedi doktor.birşey vermedi pco içn,sadece diane35i kullanmk istersen kullan dedi ama yanetkileri cok die kullanmadm iikide kullanmamısım çünkü kullannanlar bıraktıklarında sorun yasadıklarını anlatıolar..

10. 16 Şubat 2009
  11. yabadabadu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adetten 10 sonra yapıldı bu testler sadece progesteron 21 günü yapıldı artık şaşırdım ilaç verdi glukofen onu kullanıyorum kilo artışı nedeniyle gittim neler çıktı yarın yine doktordayım vajinal ultrason çekilecek ne yapacağım bilemiyorum çokta korkuyorum

12. 16 Şubat 2009
  13. lxuxcian

lxuxcian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    korkacak bısey yok canım her 5 kadından 3 bu zamnada pko lyumus.ve genetık olan bıseymıs.21 yaplan horman senın yumurtlamnla alakalı.benımde senın gıbı hormanel bı sorun yok ama kılo artısı ve tüğlenme sebebıyle gıdıyorum ayrıca cocuk ıstegı olursa ona uygun bı tedavı verıyor.senın dıkkt etmen kılo dan ve korbanıdralı besınlerden uzak durman.edetlerın duzenlı ıse dert etme ve sıkıntı edecek bı hastalık deıl

14. 16 Şubat 2009
  15. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    adetten 10 gün sonramı? acaba o yüzden hormonların pco desteklemiyor olabilirmi? hormon testi adetin 3. günü yapılır ve bütün doktorlarda buna dikkat eder..sen adetin 3. günü yaptır

16. 16 Şubat 2009
  17. melikex

melikex Guest

evet ben de öyle biliorum..bi doktoruna danış..ben bekar olduğum içn üstten yumurtalıklara bakıldı,vajinal değildi,ama vajinal muayene tabi daha net sonuc veriomuş..

18. 17 Şubat 2009
  19. yabadabadu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk olarak endokrine gittim tahliller orada yapıldı kadın doğuma yönlendirildim o yüzden bugünde eşimin sperm sayısında sorun çıktı yani çocuk hayali benden giderek uzaklaşıyor