Ben onu sevmiyorum ama yinede evlenmeyi istiyorum..nasıl olur?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve pippi_langstrumpf tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : pippi_langstrumpf
  1. Mrb benm 2 senedir arkadaşlık yaptığım biri var. İlk onunla arkadaşlık yaptığımda ondan hoşlanmıştım fakat zamanla duygularım yok oldu. Çünkü her gün telde konuşuyoruz ve sıkılıyorum artık aynı şeyleri konuşmaktan. Onunla iyi bir arkadaş oldk her ne kadar çok iyi biri olsada, saygılı, dürüst ve çok iyi niyetli olsada ona karşı duygularım yok oldu denebilir. Şuan zaten arkadaş gözüyle bakıyorum. Fakat o kadar iyi arkadaşız ki sık sık görüşüyoruz ve şöyle düşünüyorum da çok iyi bir insan o. Sevdiğini yaşatacak birisi..Benm de artık yaşım geçti. Bu kişiye asla aşık olmasam da evlenmek istiyorum. Sıkıldım artık beyaz atlı prensimi beklemekten boshayallersmile 27 yaşındaym. Eskisi gibi güzel bir yüzüm yok. Ve görücülerimde azaldı. Bu saatten sonra birini bulsam da onu tanımak, emin olmak, karar vermek...uzun zaman alır. O kişinin bana olan duygularından bahsedeyim biraz: emin değilim ama beni seviyor olabilir. Bazı şeylerden çıkardım. Her neyse gelelim asıl konuya:
    Bu kişinin bana açılması için ne yapabilirim? Görücülerimden bahsedip biriyle tanışacağımı söylemem nasıl olur sizce_?

2. 10 Şubat 2010
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canim tam soruna cevap veremicem ama bu yapcagin bence pek akillica degil.. asik olmayi beklemen daha iyi, cidden yani, tabi yine de sen bileceksin..

4. 10 Şubat 2010
  5. oykullua

oykullua hilal Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ona karsi sevgi yonlu dahi olsa bakamiyormusun ....... hem oyle bir yontem kisiden kisiye ters ve duz tepkide verebilir :uhm:

6. 10 Şubat 2010
  7. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ıyıde belkıde o sızı arkadasca sevıyodur olamazmı?..
    bence bu saglıklı bı secım degıl..
    olsun dıye yapıyo ısenı evlılık olmaması daha mantıklı..

8. 11 Şubat 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    senin daha önceki konularını da hatırlıyorum. '' evlenenleri kıskanıyorum'' başlıklı konunda da söylemiştin.
    bence evlenmek için evlenmemelisin. hayat şartları sana ne sunacak aşk olmadan da olmaz ki. biz kadınlar daha duygusal beklentileri olan insanlarız.
    o iyi bakar bana o nasıl olsa beni seviyorla olmaz.
    burada bir çok konu gördük eşim seviyor ama ben ona heyecan aşk hiçbirşey hissetmiyorum boşanmalımıyım diyenleride gördük.
    lütfen iyice düşünmeden sadece mantığınla hareket etme.

10. 11 Şubat 2010
  11. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bunu hiç doğru bulmadım...

kendinizi de karşınızdakinide mutsuz etme yolundasınız sanki:KK43:

ve ben tecrübelerime dayanarak söyleyeyim evlenmek için hiçbir yaş geç değildir...

12. 11 Şubat 2010
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Hayat senin hayatın canım elbette ama bence kesinlikle çok büyük hata eder, pişman olursun. Sırf iyi diye ve evlenmiş olmak için evlenmek çok ama çok yanlış.
    Ayrıca 27 yaş hiçbir şey değil ki, ben 38 yaşındayım, ben bile demiyorum yüzüm eskisi gibi değil diye, yapma allasen.

14. 11 Şubat 2010
  15. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sadece evlenmek için evlenmek ne kadar doğruuu??
    ben de 27 yaşımdayım da yüzüm eskimiyor yavv yapma gerçektenn...neden saldın bu kadar kendinii..

16. 11 Şubat 2010
  17. nursevde

nursevde bayılazaaaammmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım.. aşık olmayı beklemek gerek demiş bi arkadaş, kısmen katılıyorum, ama belli bi yaştan sonra kör-kütük kaptıramıyor insan kendini..

zaten karşındakini eğrisiyle doğrusuyla tam tartamayacak şekilde aşık olmak, kapılmak, eğer evlilik düşünüyorsan dezavantaj..

amaa, evlenmek için de evlenilmez... ben eşimle severek evlendim, ama ona rağmen ilk seneler uyum sağlamaya çalışmakla tartışmakla geçiyor... yeni birine alışıyorsun, adapte oluyorsun, hele ki karakterin oturduğu yaşları geçtikten sonra daha da zor.. sevmesen hiç tahammül edilmez.. sevgiyle atlatıyorsun bir çok şeyi..

kör kütük aşık olmak, kapısında ölmek zorunda değilsin; ama sevmeden, karşındakini tamam budur diye benimsemeden de olmaz bence...

18. 11 Şubat 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.531
    Ödül Puanları:
    363
    Bence evlenmelisiniz..:lepi:
    Çünkü anladığım kadarı ile siz evliliği takıntı haline getirmişsiniz..
    Sadece bu konu için demiyorum bence bir insan bir işi kafasına çok koyduysa ne olursa olsun yapmalı!aklinialirimsmile
    Yapmalı ki görmeli,yaşamalı..
    Ak koyun,kara koyunu kendi ayırt etmeli..:hulya: