ben simdi napacam

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve shannon tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar 8 aylık kızım var bana cok düşkün bende ona tabii.ancak bizim ilişkimiz baglılıktan cok bagımlılıga dönüştü kızıma 8 aydır kendim bakıyorum devamlı benimle esim işi geregi zaten gec geliyor 2 saat ya görüyor ya göremiyor cünkü kızım uyumus oluyor bazı günler.o saate kadar benimle oldugu için kızım benden baska kimseye gitmez oldu 2-3 ay sonra işe baslıcam bu süre içerisinde babaannesine alıstırmaya calısacaz cünkü ben işteyken o bakacak.haftasonu hem babaannesinde dursun hemde 8 ay sonra karı koca sinemaya gidelim dedik demez olaydık kızımı bıraktım kayınvalideme arkasını dönünce biz cıktık ben arabada basladım aglamaya hemde ne aglama hüngür hüngür esim iistersen gitmeyelim dedi neyse gidelim artık 2 saat sonra döncez nasıl olsa dedim. 5 dakika gecmedi telefon, kızım kıyameti koparmıs durmuyormus hemen eve kostum kızımın sesi apartman kapısından duyuluyor yeri göğü inletiyor kostum aldım kucagıma hemen kesildi aglama.simdi ben nasıl işe baslıcam nasıl alıstıracaz kızımı kafam cok karıstı aslında 6 ay daha ücretsiz izin alabilirim ama bu sefer ayrılmamız dahamı zor olur işim zaten yarımgün aslında calısmakta istiyordum artık böyle bir durumda bana ne tavsiye ediyorsunuz

2. 10 Kasım 2008
  3. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım tabi abnne olarak normaldir ben hele ilk zmanlar 1 snye bile yanından ayrılmıyordum ama şimdilerde ise ben bakıyorıum sadece bir alışverişe giidyoruz eşimle 4 saat felan sürüyor başka yere gidiyoruz ben kızımı hemne ararım duruyormu diye ama kızım duru çünkü hft.2 kere dışarı çıkarıyorum bir anneannesine birde babaannesine alıştı onlara oyüzden daha seviniyor onları görünce bazen beni bile unutur bana bakar ama al diye ağlamaz...bence sende sık sık götürde sende o da alışsın...ileride dhada zor olr beliki başka sebepleren dolayı bakamıyabilirsin ne olur ne olmaz ...alışsın canım bence.

4. 10 Kasım 2008
  5. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence kayınvalideniz bir müddet sizde kalsın böylece onada alışır. bence ücretsiz izin hakkınız varsada kullanın, küçükken bebeğinizle ne kadar fazla ilgilenirseniz o kadar iyi. sizden ayrılma derecesininde pek farkedeceğini sanmıyorum.

6. 10 Kasım 2008
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    babanneye ancak sizin yanınızda alısır
    gündüzleri babanne gelsin yada siz gidin
    alıssın

8. 10 Kasım 2008
  9. sembar

sembar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım eninde sonunda işe başlayacalsın bence 6 ay daha uzatma bu duruma ikinizinde alışması lazım.ilk zamanlae elbette çok zor olacak ama zamanla alışılır.bende seninle aynı durumdayım 2 dönem başlıyorum işe ve babanne bakacak benim avantajım babannesi hemen hemen her gün görmeye geldiğinden alışık ona.sende babannesine alıştırmaya çalış.akıl verene bak kızımı babannesi yarım saatliğine dışarı çıkarmıştı kafayı yemiştim.aslında bende senden kötü durumdayım.

10. 10 Kasım 2008
  11. ASLI34TR

ASLI34TR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Bence bu duruma öncelikle sen kendini hazırlamalısın. Bebekler ve anneleri arasında çok değişik bir bağ olduğuna inanıyorum. Sen dışarıya çıktığında ağladığın zaman bebekte eminim daha çok huysuzlandı. Ne kadar rahat olursan bu duruma ikinizde daha kolay alışacaksınız. Bebeklerimizin özgüvenlerinin oluşmasını istiyor, sosyal bebekler olmasını diliyorsak biz olmadanda huzurlu olmayı öğrenmeleri gerekli.

12. 10 Kasım 2008
  13. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım beni anlayan ve benimle aynı durumda olan birinin olması cok güzel alstırmak için bayagı ugrastım benim yanındayken sorun yok babaannesine gülücükler atıyor bi süre kucagında duruyor ama bir süre sonra bana doğru atılıyor al beni diye beni görmeyince hiç durmamıs napacam nasıl alıstıracam bilmiyorum hem kendimi hem onu

14. 10 Kasım 2008
  15. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah ah aynı dert bendede var.ücretsiz izindeyim ocakta başlamayı düşünüyorum hep kendim baktım artık benide tanıdı.en azından akrabalarınız var benim kimsem yok yanımda.bakıcıya nasıl bırakırım bilmem:KK43:((((((((((

16. 10 Kasım 2008
  17. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aynı duygular aylarca beni de meşgul etti. öyle ki rüyalarımda kabuslar görmeye başladım. bende işimden ayrılmaya karar verdim. en az 1 sene daha çalışmayı düşünmüyorum. ben onsuz olmaya o da bensiz olmaya hazır değiliz. en azından şimdilik.

18. 10 Kasım 2008
  19. sembar

sembar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence bebek ne kadar büyürse ayrılmakta o kadar zor olacaktır.3 ayda babanneye iyice alışır korkma tabi sık sık görürse.