Ben tek çocuk istiyorum

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve XSXXIXMAL tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : XSXXIXMAL
  1. XSXXIXMAL

XSXXIXMAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba benim Allah bağışlasın hepimizin çocuğunu bir oğlum var bu ayın sonunda 4 yaşını bitirecek. Son zamanda çevremde herkes hadi ikinciyi doğur birde kızın olsun diyip duruyor ya kızı oğlanı değil sorun ben tek çocuk istiyorum çünkü koşullarım böyle çocuğuma her konuda elimden geldiğince yetebilmek istiyorum buda iki çocukla çok zor niye bunu kimse anlamıyor tamam kardeş tabiki çok önemli güzel ama bence kardeş sahibi olmak ikinci çocuk için daha güzel birinci ne olursa olsun kardeş sorumluluğuna giriyor abi olacak yani oğlum ve bu kendimden biliyorum kardeş için iki kat daha güzel bir durum yani benimde abim var hep benim için bişeyler yapmaya çalışır korur kollar benim pek birşey yaptığım söylenemez neyse çok uzattım esas konu benim tek çocuğa her yönüyle yetebileceğimi düşünmem ve iki olursa zorlanacağım bunu söyleyince Allah rızkını verir diyor herkes ama birazda düşünmek lazım di mi bu çok mu garip

2. 6 Haziran 2008
  3. antlara

antlara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok öyle ALLAH rıskını verir falan.iyi işte bir çocuğun varmış..başkalarınma bakıp niye kafanı karıştırıyorsun..hem kolaymı ya ikinci kez hamile kal doğur büyüt...senin için yeterliyse bence yapma..anlamadığım şu..kardeş olsunmuş..ne kardeşler var brbirine düşman..sen oğluna iyi bir eğitim ve hayat vermek istiyorsan tek çocukta kal canım....

4. 6 Haziran 2008
  5. XSXXIXMAL

XSXXIXMAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok doğru söylüyorsun canım yakın çevremde bile birbirine düşman 4 ayrı kardeş var üstelik ikisinde sebeb miras

6. 6 Haziran 2008
  7. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu insanları anlayamıyorum.çocuğun yoktur hadi çocuk yapmıyormusun.bir tane olur hadi ikinci ne zaman.o da olur üçüncüyü düşünüyormusunun.ne meraklı milletiz.soran kişi kendi yapsın bir tane daha.millete ne anlamamki.belki kısırım çocuğum olmuyor yaramı deşip durmayın kardeşim.(sözüm meclisten dışarı).istesek yaparız herhalde..ben büyütücem ben okutucam kolaymı öyle bir çocuğun sorumluluğunu taşımak..milletin ağzı torba değilki büzesin..

8. 6 Haziran 2008
  9. XSXXIXMAL

XSXXIXMAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ağzına sağlık arkadaşım hakikaten çok meraklıyız birde cevap veriyorsun yok yetmiyor neden niçin iyice soruşturmaları lazım

10. 6 Haziran 2008
  11. Kuzucugum

Kuzucugum My Boys.My love Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bence insanlari bos verin, o cocuk dunyaya gelince baska insanlar ilgilenmeyecek...Ama sunuda soylemeden gecemicem, bence birtane cocuk yapiyosan ona birde kardes lazim diye dusunuyorum....bak suan kendiniz bile diyorsunuz abim var cok memnunsun falan,iste bu cocuk buyudugu zaman bir kardesim var diyemeyecek nebileyim bana biraz agir geliyor bu konu...sengözlerimebaksanab

12. 6 Haziran 2008
  13. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tek cocukda altı yedi cocukda hic kimseyi ilgilendirmez bence herkesin kararlarına saygılı olmak lazım iyi yada kötü bizi ilgilendirmez bence hic kimseyi ilgilendirmez ama sahsi fikrim insanın bir kardesi olacak iyi günde kötü günde

14. 6 Haziran 2008
  15. tatlitombis

tatlitombis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı şekilde düşünüyorum.8 aylık oğlum var.şimdiden ikinciyi ne zaman alırsın diye soruyorlar.bir tane yeter deyince aaa olmaz kardeş lazım diyorlar.neye göre kime göre lazım.4 kardeşiz .tamam kabul ediyorum kardeşinin olması çook güzel birşey.özellikle kız kardeşim var ki uğruna ölürüm o kadar seviyorum.ama benim yaşayamadığım ailemin maddi manevi bahaneler bularak bana yaşatmadığı herşeyi şu anda yaşıyor.hem onun adına çok seviniyorum hem de içerliyorum.neden beni özel okula göndermedi babam ya da şehir dışında okumama izin vermedi v.s. yani imkanlarınız her çocuğa eşit yetecekse hem maddi hem manevi imkan tabiki...o zaman 3 de yapın 5 de
    ama benim sevgim ve param sadece 1 çocuğa yetecek gibi geliyor bana.çünkü mükemmel bir anne olmak istiyorum.herşeyiyle evladımı en iyi şekilde yetiştirmek istiyorum.eee bu da yürek istiyor bilek istiyor ve maddiyat istiyor.
    amaaaaa Rabbim yazdıysa illaki kaderimde 2. çocuk varsa asla karşı gelmiyorum,büyük de söylemiyorum,isyan da etmem.

16. 7 Haziran 2008
  17. civcivim

civcivim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar fikirlerinize saygı duyuyorum tabii ki ama biraz bişeyler yazmadan geçemicem.tek çocuk iyi tabii ki herşeyini yaparsın anne baba içinde çocuk içinde iyi fakat geçici bir süre için.zaman gelicek çocuk maddiyattan çok manevi desteğe ihtiyaç duyacak keşke bir kardeşim olsaydı diye.annesiyle babasıyla paylaşamadığı şeylerini başka arkadaşlarıyla paylaşmak isticek ne kadar güvenirse tabii.ben tek çocuk olup kolejde büyütmektense iki çocuk olup devlet okulunda okutmaya razıyım en azından gözüm arkada kalmaz birbirlerine destek olurlar.et tırnaktan ayrılmaz anlaşmazlık mutlaka olur.ben çevremde hep kopukluk olan ailelerin çocuklarının birbirin bağlı olmadıklarını görüyorum.biz üç kardeşiz anneme her fırsatta teşekkür ediyorum iyiki doğurmuşsun kardeşlerimi diye.benim kızım 5 yaşında bizde ikinciyi düşünüyoruz hiç cesaretim olmadığı halde kendimi düşünerek bencillik yapmamak için zamanında olsun istiyorum.
    hakkınızda hayırlısı neyse olsun canlarım.bunlar sadece benim fikrim.

18. 7 Haziran 2008
  19. busevay

busevay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşlar katılıyorum size benimde bir kızım var 10 yaşında ıkı cocuğun sorumluluğu ağır gelecek banada ama bunu insanlar anlamıyor anlatsakta zaten işsizlik hırsızlık gibi sorunlarda böyle anlamak istemeyen insanlar sorumlu değilmi herkes bakabılıceği kadar çocuk yapsın bence