Bence ....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Starimu tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Starimu
  1. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Okuduğunuzda belki " Ne alaka , nerden çıktı bu şimdi , biz eşimle çok mutluyuz " desek bile bunlar malesef gerçek hayatta yaşanan ve en azından benim birebir ,( bir çok arkadaşımın başına gelen ) defalarca şahit olduğum üzücü şeyler .. Yada " aynı ben-biz " de diyen olabilir .. Çok üzüldüm okuduğum bir kaç mesaj sonrası ve paylaşmak istedim düşüncelerimi ..Siz de paylaşırsanız olumsuz sonuçlar sonrasında neler hissettiklerinizi , yeniden ayağa kalkmak ve beraber yol almak adına neler yaptığınızı , eşlerinize nasıl destek olduğunuzu yada eşlerinizin size nasıl destek olduğunu sanırım birbirimzin ufkunu açar ve belki o aklımıza gelmeyen olumlu adımları atarız birbirimizin sayesinde ..

Bu tedaviler bizleri her anlamda yıkıyor , özellikle de psikolojik yönden .. Sağlıklı düşünemez oluyoruz , mantıklı kararar alamıyoruz bazen .. Başkalarına , en yakınlarımıza bile belli etmemek için yaşadıklarımızı , göstermemek için göz yaşlarımızı en sevdiğimizden çıkarıyoruz acısını .. Bazen telafisi mümkün olmayan sözler sarf ediyor , geri dönüşü olmayan adımlar atıyoruz . Zannediyoruzki bütün iğneleri - ilaçları biz kullandığımız için bu tedavilerden ve alınan olumsuz sonuçlardan sonra en yıpranan biziz .
    Hayır , eşlerimiz gösteremeseler de çok yıpranıyorlar ve biz ağlayarak , sızlanarak , her türlü dışa vurup içimizdeki zehri atmamıza rağmen onlar " daha güçlü olma misyonunu " üstlendikleri için ne bu konudaki üzüntülerinden bahsedebiliyorlar ne de gönüllerince ağlayabiliyorlar . Bir de onların yerine koymak lazım kendimizi . Hele ki sorun onlardan kaynaklanıyorsa alınan olumsuz sonuç sonrası yıkımın nasıl olduğuna bir de onların penceresinden bakmak lazım ... Biz ağlar , sızlar , konuşur , dertleşir azaltırız acımızı ..
    Ya onlar ne yapsın ..
    Evlilikler kolay kurulmuyor .. Hani evlenirken iyi günde kötü günde beraber olacak ve bir ömrü hastalığıyla sağlığıyla paylaşmayacak mıydık ...
    Ne değişti , sevgimiz mi azaldı ?
    Yapmayın Allah aşkına , eşlerimize her zamankinden daha sıkı sarılmalıyız böyle zamanlarda ..
    El ele verirsek daha güçlü olacağımızı ve Allahın izin verdiği o doğru zamanda yavrularımıza kavuşacağımızı ve hepsinden önemlisi çocuk yapmak için değil mutlu olmak ,bir ömrü iyisiyle kötüsüyle paylaşmak için evlendiğimizi tekrarlamalıyız sık sık ...
    Allah hepimize sabır , maddi-manevi güç ve umut versin ..
    Hep yanımızda olsun , sağlıcakla yavrularımıza kavuştursun :Saruboceq:

2. 17 Aralık 2008
  3. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Amin canımm... çok haklısın hislerime tercüman olmuşsun. Okurken iki olumsuz denemede de yaşadıklarımız geldi aklıma... Eşimin yerinde olmak istemezdim erkeklerin psikolojik durumu gerçekten bizden çok daha kötü....

4. 17 Aralık 2008
  5. iremNaz

iremNaz Annesinin bitanesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok doğru bahsetmişsin olaydan inan bizde çok kötü günler yaşadık tam aşılama günü çok kötü kavga ettik tabi hakaretler falan şimdi çok pişmanım ama söylenen sözlerin silinmesi imkansız çok pişmanım çok halbuki nasıl seviyorum eşimi oda beni biz birbirimiz olmadan nefes bile alamıyoruz ama kader ne yaparsın ..........

6. 17 Aralık 2008
  7. Starimu

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya , çok dikkatli olmalıyız çokkk ,aslında onlar göründükleri gibi dağ gibi değil , çokkkkk hassaslar , biraz daha anlayış ...bu günler geçip gittikten sonra geriye dönüp baktığımızda kötü şeyler kalmasın hafızalarda ..
    bıçak yarası çabuk geçer ama dil yarası geçmez derler tatlım :eek:

8. 17 Aralık 2008
  9. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86

10. 17 Aralık 2008
  11. Starimu

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    malesef bazen eşler istediğimiz gbi anlayışlı olmayabiliyor , ama bu bizim elimizde olan birşey değil , Alah vergisi bir hastalık . ama ilahi adalet çok geçikmiyor , sizde de olduğu gibi , ohhhhh iyi olmuş ona yerimseniben

12. 17 Aralık 2008
  13. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    cok dogru seyler ifade etmişiniz
    ben ılk tüp bebek tedavimde kan sonucu 37 cıktı hamilyedım ve cok mutluydumbenneyaptımki
    2 gun sonra degerlerım 20 ye dustu sonrası malum
    koca bi sıfır
    ılk gunler 3 gun cok aglayamadım annem bızdeydı cok uzmek ıstemedım onuda
    onun gıttıgı aksam 7 baslayıp gece 12 ye kadar af edersiniz bögüre bögüre agladımsenağlama
    eşim cok sessizdi beni nası teselli edecegini bilmeden geziyodu ortalıkta :çok üzgünüm:
    ben aglarken o hep içine kapanıyodu
    ve sonunda bi gun ıs yerınden hastaneye kaldırıldı
    tansıyon cok dusuk tu ellerı ve bacakları tutmuyosu sekeri dusmustu:çok üzgünüm:
    o gece hastanede kaldık
    sabah cıktık
    :çok üzgünüm:
    sımdı bı senedır beklıyoruz dondurulmus embiryo ıle denemek için
    sureklı diger ay öbür ay deyıp ertelıyorum
    gücüm yok artık:çok üzgünüm:
    bida negetif sonuc alırsam toparlayamam ben kendımı
    :çok üzgünüm:
    güçlü olmam gerek ama yapamıyorum işte:çok üzgünüm:
    allah sonumuzu hayır etsin:çok üzgünüm:

14. 17 Aralık 2008
  15. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım ohhhhhh oldu valla Rabbim herzaman ezilenden yanadır bilirim hep içime attım sabrettim sadece bi gün çok dolmuştum patladım ilk ve son oldu zaten bida ağzımı açmadım canim ama napim genede kıyamiyom minik pandam o benim:KK46:

16. 17 Aralık 2008
  17. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    cesaretini topla git bi an önce bebişine kavuş arkadaşım ne acılara alışmıyozki zamanla sevdiklerimiz gidiyo en yakın en değerli olanları kaybediyoruz zaman cesaret zamanı allah daha büyük keder vermesin bak benim tüp bebek merkezine gelen bi abla var 23 yıllık evli ve 1 tane bile yumurta oluşmuyo tüp bebekte yapamıyo canım benim beterin beteri var şükret haline topla kendini ve doktoruna bi an önce git bence sen doktora ne kadar geç gidersen bebeğinde sana okadar geç gelecek unutma belki 2009da 3 kişi olursunuz canım benim

18. 17 Aralık 2008
  19. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya cok korkuyorum içimde inanılmaz bi sıkıntı var :çok üzgünüm:
    önce psikolojık destek almam lazım sanırım
    zaten sakınleştirici alıyorum son günlerde yoksa patlayacam yani :çok üzgünüm:
    ıyı dıleklerın ıcın cok tesekkur ederım canım arkadasım
    ınsallah allah hepimize tüm istiyenlere nasip eder ınsallah :çok üzgünüm: