Bencillik değil mi bu sizce:(( ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sudeyoncaa tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

20 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sudeyoncaa
  1. sudeyoncaa

sudeyoncaa pozitif ol.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    off ya canım sıkkın hemde çok haksızlıklara gelemiyorum kendi kendime konuşa konuşa bi hal oldum gece uyuyamadım dogru dürüst...

kaynana ve kayınpeder her hafta nerdeyse yada 2 haftada bir burdalar.. Geliyolar 3-4 gün kalıyolar sebeibde şu kaynanamın kaynanası ve kaynatası bizim binada yaşıyolar kendi aralarında yemek sırası yapmışlardı oda babanne ve dedeyi kendi evine götürmek yerine buraya gelip burda kalıp veriyo .. Hadi gelsin kalsın onada bişey demicem ama zoruma giden şey ise kaynanam diyoki babanneler onlara giderse neymiş çok çamaşır yıkıyomuş, oda havasız kalıyomuş, babanne ve dede çekyata uzanıyomuş onlar yere oturuyomuş yani bir sürü bahaneleri var açıkcası istemiyo onları evine almak buraya geliyo. Yazın yine geliyolardı babanelerin evinde kalıyolardı bizde değil de şimdi hava soğuk hasta oluyoalrmış o yüzden yine bize geldiler dün akşam ve zoruma giden şey ise babanne ve dede o soğukta yatıyolar buz gibi suda abdest alıyolar alt atarfı bi ufoları var ama benim kaynanam ve kaynatam onalrı o sogukta bırakıyolar ve kendi evlerine götürmüyolar bu karda kışta bile ..dün akşam burda yattılar öyle zoruma gittiki babanne ve dede aşağıda buz gibi ev bunlar ise bize gelmiş sıcak eve sıcak suya :KK43:(( ne kadar bencillik vicdansızlık bu anlamıyorum eşime söyledim onlar aşağıda kendi anne babalarını bırakıyolar orda yatmıyoalr soğuk diye adalet mi bu madem aşağısı soğuk kendi evine götürseydi onları hepside ısınmış olurdu dedim. Ama yok götürür mü onlar gelince rahatsız oluyo bizi hiç düşünmüyo bende rahatsız oluyorum ama gıkım çıkmıyo çoluk çocuk sahibiyim rahat edemiyorum onalr gelince her hafta
    geliyolar ..Ben evde saçı başı açık eşorfmanla gezerim rahat rahat onlar gelince bi daha etek giy başörtü tak OFff kendileri böyle yaparken benden nasıl bişeyler bekliyolar anlamış değilim eşimde diyo ben söyledim anneme ama maalesef annesi bişiler uyduruyo işte eşimde napsın ki anlamıyo sölüyoz sölüyoz anlamıyo konuş konuş dur diyo resmen.. Valla karşısna geçip içimdekilerin hepsini sölemek istiyorum. napıcam bilmiyorum ben onlara saygı sevgi duymak istiyorum burda kalmalrınada bişey demiyorum ama onlar o yaşlıları evlerine almayıp o soğukta bırakıp ve aşağısı soğuk deyip orda yatmayıp bize gelip yatmalrı beni sinir etti... Allahıma tek duam onları bana muhtaç etmesin iyice soğudum artık inanın geliyolarmış diye duyduğumda bile tüylerim diken diken oluyor :KK43:(

2. 20 Ocak 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Güzelim madem Babaanne ile Dede sizinlel ayni binada sen götür yemeklerini, nasilolsa bir tencere kaynamiyormu?:hulya:

Ufak tefek ihtiyaclarina sen kos...hem sevap kazanirsen hemde kayinvalidenin her hafta gemesine gerek kalmaz.:nazar:

Kayinvalidene Anne ben onlarin ufak tefek ihtiyaclarina kosarim, hic gelmenize gerek yok de.....

4. 20 Ocak 2010
  5. sudeyoncaa

sudeyoncaa pozitif ol.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben nasıl yapim 4 aylık bebeğim var kendime zor yemek yapıyom valla

6. 20 Ocak 2010
  7. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Bu derece vijdanınız sızlıyorsa siz alın evinize yaşlıları. Bu sayede kayınvalidenler de gelmez sık sık. Sizde vijdan azabından kurtulmuş olursunuz. Sonuçta o insanlar kayınvalidenler gelse de gelmese de aşağıda soğuk evde kalmıyor mu. Yani siz evde sıcaktaykende onlar aşağıda soğukta değil mi?

Biraz çelişkili gibi geldi bana açıkcası kırılmayın ama sizin derdiniz sadece ve sadece evinize gelinmesi bana kalırsa. Yanlışsam düzeltin ama üzülen kişi her zaman üzülür değil mi?

8. 20 Ocak 2010
  9. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencede ihtiyaçlarını sen gör. en azından sevap alırsın ve gerçekten ihtiyacı olan kişilere hizmet edersin. ama diyorum ya sürekli bunlardan her evde var.fabrika üretimi gibi. benim kayınvalidemde 3 yıldır borçla bebeğimle boğuşurken bir kere gelipte bana destek olmadı. ama kendi kayınvalidesi felç geçirince bakmamak için ilk kez gelip bende 1 ay kaldı hatta resmen kaçtı. ha bide sobalı evi varmış bende kalıp rahat edecekmiş. e sen niye kendi kayınvalideni kayınpederini rahat ettirmiyosun diyen yok. bence arkadaşlar bu insanlar sırf kendini düşündüklerinden yani bencilliklerinden yapıyolar bunları.

10. 20 Ocak 2010
  11. eren sezen

eren sezen ♥eren&kayra♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kayınvaldenler istanbul dışındamı oturuyor?ilerde onlarda yaşlanıcak ve ne ekersen onu biçersinn yaşlıya bakıp hizmet etmek sevaptırr

12. 20 Ocak 2010
  13. SERENAY

SERENAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla arkadaşım benimde içimden geçenleri Gülsüm Sultan arkadaşımız söylemiş sen bence bu öneriyi dikkate al derim. Hem o yaşlı insanlar neden soğukta oturuyorlar onu da anlamadım ev sobalımı nasıl bir ev anlamadım. Bu nasıl insanlık yaa hadi kayınvaliden el kızı diyelim kayınpederinin nasıl içi rahat ediyor anne-babası hem yaşlı hemde soğuk evdeler. Diyemiyormu karısına götürelim evimize diye.

Offf anlamak ne kadar zor yaaa nereye gidiyoruz bizler hiç mi vicdan kalmadı içimizde, hiç mi insanlığımız kalmadı. O kayınpederin ile kayınvaliden hiç mi düşünmüyorlar bu da bizim gelinimiz bizi örnek alırda aynısını bize yaparsa diye Allahım cümlemize hayırlı evlat hayırlı eş hayırlı aile nasip etsin ne diyeyim.

Seni bilmem arkadaşım ama ben olsa idim o alt katımda yaşayan yaşlıları kimseye muhtaç etmezdim. Kulu boşverir Hakka bakarım. Ve inanki kıyamam o insanlara hem yaşlı hem soğuktalar.

14. 20 Ocak 2010
  15. sm793

sm793 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Allah içlerine merhamet versin..

Bende aynı şeyi düşündüm, madem aynı binadasınız
    anladığım kadarı ile çalışmıyorsunuzda
    siz yaptığınız yemeği 2 tabaklık fazla yapın götürün madem
    1 taşta 2 kuş vurmuş olursunuz hem yerimseniben

Son düzenleme: 20 Ocak 2010
  16. 20 Ocak 2010
  17. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim bence cok haklisin. Elbette kaynanayi kayinbabayi agirlamak bir görevdir ama herhafta birkac günlügüne gelmeyi dogru bulmuyorum ben. Büyükbabaniza ve nineye gelince arkadaslar haksizlik yapmayin bu kizcagiz daha genc evinde rahat etmek istiyor insanlar elbette arada bir gelip yatarlar ama sürekli olarak onlari alamaz ki eve.

Insan birazda kocasiyla cocuklariyla tek basina olmak ister bu onlara acimadigi veya kaynanasi istemedigi anlamina gelmez. Canim Sogukluk meselesini pek anlamadim asagisi neden soguk ki? Öncelikle bu soguga bir cagre bulmak gerekir. Sonra arada birde sen yemek götürürsen asagi olur biter ancak kaynanin bukadar cok gelmesine pek bir cagre yok gibi.

belli ettmemeye calis bunaldigini canim sonra onlari kabul etmeyen gelin olursun aman ha. bence esinle konusup bir cözüm bulmalisin esine ailesini istemedigini hissettirmeden.

18. 20 Ocak 2010
  19. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arada bir yemek yaptiginizda goturun,guleryuz gosterin..hayir dualarini alin derim..:hulya: