Bencillik deil mi, seven insan bencil olur mu?=(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve acemiprenses15 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : acemiprenses15
  1. acemiprenses15

acemiprenses15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkdaşlarım o kadar üzgünüm kırgınım ve sinirliyim ki derdimi döküp paylaşmak istedim.1yılı aşkın bir süredir bir ilişkim var.ALLAH'a şükürler olsun ki her şey yolunda o da beni seviyor ben de onu çok seviyorum.O çok harika biri ama bir sorunumz varmafoldumben şöyleki sevgilim çok kıskanç biri ama öyle böyle değil:eek:lmaz:beni hiçbir erkekle konuşturmaz erkek arkdaşlarımdan rahatsız olur sosyal etkinliklere bile katılmama izin vermez:sinifsinif:ben zamanla alıştım ama ben de kıskanç birisiyim hem de onun kadar:kedi:ama o beni karşı cinsten birisiyle konuşturmazken o istediği kızla konuşyor.Sosyal aktivitelerin hepsine katılıyor.Çevresini genişletmeye çalışıyoki zaten çevresi geniş.Şimdi de gidecekmiş erkek arkdaşlarıyla konsere.İyi de ben nerden bileyim orada kız var mı arkadaşları tek mi gelecek orda kız arkdaşları olur mu :gitme:konser 7de ve ben gidemeyeceğim gitme de diyemem o da benim arkadaşlarımla bir yere gitmeme izin vermez:umursamaz:ne yapacağımı bilemiyorum gerçektenmafoldumbenniye hep kendini düşünüyor.Benim de onu kıskandığımı biliyor halbuki.Ama beyefendi beni erkeklerle konuşturmaz eve tıkar o ise herkesle konuşup gezer tozar:1no2:eek:nunla konuşmayı denedim olmaz böyle dedim ne var benim yaptığımda onlar benim arkadaşlarım benim için sadece sen varsın diyor.peki o zaman beni de sıkma o kadar diyorum.Yüzü sertleşiyor aynı şey değil diyor.Senin çevrene güvenmiyorum diyor.Sanki onun çevresi çok güvenilirakannehironun çapkınlık gibi huyu yoktur ama güvenirim ama etrafa...... bilemiyorum kızlar nolur yardım edinmafoldumben

2. 28 Ekim 2009
  3. moondancer

moondancer Sonunda Çok Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    166
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgiliniz ne sıfatla size yasaklar koyabilir anlayamıyorum gerçekten..Başka erkeklerle konuşturmamak,dışarı salmamak artık kıskançlığı aşmış hastalıklı bir davranıştır..Sevgi aşk derken lütfen kişisel haklarınıza bu denli karışmasına izin vermeyin..Ve en kısa zamanda resti çekin,yoksa sevgiliyken böyle olan bir adam eş olunca neler yapma hakkını kendinde bulur düşünmek bile istemem...Sevgilim diye bu kadar tepenize çıkarmayı şu erkekleri..

4. 28 Ekim 2009
  5. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben erkeğim yaparım mantığı yine yaaa:KK43:(( valla taviz verme diycem ama aynı şey benmde başımda.çevremde erkek sinek bile görmeye tahammülü yoktur.ama kendide yapmaz.ama sana tavsiyem karşısında durup bu fikrini savunman olur.zamanla oturur herşey merak etme....

6. 28 Ekim 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    valla okurken bana daral geldi..ne bu böyle..oraya gitme,bunu yapma ,şunu etme ama iş kendisine gelince ben yaparım ederim..tipik erkek mantığı işte.........bence açık açık sıkıldığını göster ve izin alma ,ne istiyorsan yap..köle misin sen...annen baban bile sana bu kadarını yapmazken o kim oluyor ki...nişanlın değil ,kocan değil sözlün değil..ha olsa bile hakkı yok bu kadarına

8. 28 Ekim 2009
  9. acemiprenses15

acemiprenses15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok haklısınız aslında ona güven verdikten sonra kıskançlığı biraz geçiyor izin veriyor ama benim bir erkekle konuşmamdan rahatsız olan birisi nasıl gözümün önünde başka kızlarla konuşyor.Onu anlamış değilim.Neymiş efendim hepsi onun arkadaşıymış benim de arkadaşlarım var ben niye konuşunca görüşünce sorun oluyor=(

10. 28 Ekim 2009
  11. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim başımda da kıskanç bi adam var malesef
    yalnız her dediğine peki deyip katlanmayacaksın
    rest çekecekesin gerekirse kavga edeceksin bu konuda
    aksi takdirde daha da abartıyolar

12. 28 Ekim 2009
  13. seabeel

seabeel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşınız yakında at gözlüğü ve tasma da takarsa boynunuza,bir de nefes alış-verişlerinizi saymaya başlarsa şaşırmayın derim...

kıskançlık adı altında,kişiyi kısıtlamak ve sömürmek sevgi değildir...
    ne kadar müsama gösterirsen canım,
    arkadaşına ancak çıtayı yükseltmesine neden olursun...

ilişkinize ihtiraz ve yasak yerine güven getirmeye çalışın,senin onu kıskanman yada onun seni kıskanması ancak sizleri yıpratmaktan öteye geçmez...
    ya tavrını koyup üzerindeki gereksiz ambargoyu kaldıracaksın yada seviyorum diye rahatsız ola ola katlanacaksın...

14. 29 Ekim 2009
  15. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benım sevgılım de kıskanç bırıdır ama bu kadar da değıl. benımkı sadece kızlarla erkeklerın yakın arkadaş, dost olamayacağına ınanır. bence de doğru bu. zaten bulunduğum ortam dolayısıyla da erkek arkdaşım yok gıbı bışey.

ama ıstedığım yerlere gıtmeme karışmaz. sadece çok geç saate kalma der merak eder çünkü.
    ama bu saydıklarım karşılıklıdır. benım erkek arkdaşım yoksa onun da kız arkadaşı yoktur.
    ben dedığı saatte dışarda kalmıyorsam, o da kalmaz.

senın sevgılın çok abartmış, ılışkınızde çifte standart var resmen. bence ıplerı bu kadar onun elıne verme. yoksa sonra çok başın ağrır. bıldığını oku demıyorum. ama sakın hayatını o ıstıyor dıye şekıllendırme..

16. 31 Ekim 2009
  17. hera.zeus

hera.zeus Geçmiş,geçmiştir..!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla bende cok kıskancım sevgilimde.. güvensizlik filan değil benimki daha cocukluğumdan gelen bişey kıskancım oda öyle.. ben gitmiyorsam kırar dizini oda oturur.. bizim burda konser olmadımı oldu ya gittiysek beraber gttik yada ikimizde gitmedik.. ben kimseyle konusmıycamda o konusucak yok öyle şey.. koy sende ağırlığını istemiyorum gitmiyceksin de.. neden derse öyle diceksin izin vermiyorum.. ya o seni engellemiycek yada sende onu engelliyceksin..

18. 1 Kasım 2009
  19. azra123

azra123 Guest

amaaaan canım dert ettiğin şeye bak böylesini çok görüyoruz üzülerek sölüorum ama bu tip erkekler kendine güvensiz olduklarından karşılardındakilere yasak koyarak egemenlik altına lıolar bizde saf saf bu durumu kabulleniyoruz. bize ne oluyor allah aşkına... niye bole kaptırıoruz kendimizi özgürlük kadar değerli bişey var mıdır dünyada... oda gitsin sende git. seni salmıosa bilki kendi bi haltlar yiyo ve senin yapmandan korkuyo.... kız evlenseniz daha büyük sorunlar çıkar sonra bak demedi deme...