Bende anne olmak istiyorum...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ahunisa tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ahunisa
  1. ahunisa

ahunisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar. Ben ahunisa. Bu sitedeki yazışmaları uzun zamandır takip ediyorum. Bende sıkıntımı yazmak ve tecrübeli arkadaşlardan yorum almak istedim. İkibuçuk yıldır evliyim. Tam birbuçuk yıldır anne olmak istiyorum. Fakat eşim istemiyor. Erken olduğunu düşünüyor. Bugüne kadar hep korunduk. Regl günlerim hep düzenlidir. Günü gününe olur şaşmaz. Bu ay yumurtlama döneminin son gününde korunmadık. Yaklaşık altı gün geçti. Beşinci günden bu yana karnımın alt kısmında bir şişkinlik, dolgunluk hissediyorum. Ve karın ağrılarım oluştu. Sizce anne olmayı çok istediğim için bu belirtiler psikolojik olabilir mi ? Bir tek denemede hamile kalma şansım var mı ? Aranızda bu şekilde hamile kalan var mı ? Lütfen bana yardımcı olun ne yapacağımı bilmiyorum. Sabırsızlıkla regl günümün gelmesini bekliyorum. İnşallah hamileyimdir. İnşallah anne olmak isteyen tüm arkadaşlar bu isteklerine sağlıklı ve hayırlı bir evlatla sahip olurlar. Yorumlarınızı bekliyorum...

2. 16 Nisan 2009
  3. kuskonmaz

kuskonmaz meleğim bizimle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sselam camım nasılsın

4. 16 Nisan 2009
  5. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım dediğin gibi psikolojik olabilir ama tek seferdede hamile kalabilirsin istersen bir test yap bizede yaz bakalım ne olacak Allah haıyrlısını versin

6. 6 Şubat 2011
  7. ahunisa

ahunisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar, bu topiği açtıktan sonra tam 2 yıl geçmiş ve ben hala anne olamadım. 1 yıl önce eşimde baba olmak istedi. Tam 1 yıldır deniyoruz ama bu defa olmuyor. Şu andada reglim 2 gün geçti. Adet olacakmışım gibi belirtiler var ama günüm geçince içimede bir umut girdi. Acaba hamilemiyim diye. Ama test yapmak istemiyorum. Çünkü 1 yıldır tek çizgi görmekten ve negatif çıkan kan testlerinden bıktım usandım. Burada anne olmak isteyen öyle çok arkadaş var ki. Allah hepsine sabır ve hayırlı zamanda sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin. Arkadaşlar yeni bir dua öğrendim. " Rabbehu Rabbi la tezerni, ferden ve ente hayrul varisin " Al-i İmran suresi . Arkadaşlar Hz. Zekeriye evlat sahibi olamadığı için Allaha bu şekilde dua etmiş. Ve Allah(c.c.) duasına icabet etmiş yani kabul etmiş. Ona bir evlat vermiş. Duanın anlamı " Rabbim ! Beni bu dünyada tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın. " Amin.

8. 6 Şubat 2011
  9. ahunisa

ahunisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar özür dilerim. Al-i İmran suresi değil Enbiya Suresi 89. Ayettir bu. Üstelik size şu ayrıntıyı belirteyim. Hz.Zekeriya ve karısı anne baba olduklarında çok yaşlılardı. Ama Allah Karısını doğum yapmaya elverişli kıldı. Yani Allah isterse istediği zaman herşey olur. O yüzden bol bol dua edin ve Allah tan hayırlısını isteyin. Öylemi böylemi diye kendinizi yormayın. Mutlaka herşeyde bir hayır vardır. Rabbim yeterki "OL" desin.

10. 6 Şubat 2011
  11. erce41

erce41 LA İLAHE İLLALLAH Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah yazmamışsın ama sorun varmı hamile kalamaman için tedavi görüyomusun yoksa hiçbir sebep yokken mi hamile kalamıyosun canım benim eltim de tüplerini bağlatmıştı hamile kaldı olmaz denilen şey başına geldi rabbim verince her şey boş bende 5 aydır deniyorum ama malesef henüz olmadı kısmet bu işler test yaparsan sonucunuda yaz canım inşallah hamilesindir :KK46:

12. 6 Şubat 2011
  13. ahunisa

ahunisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eraycım Günaydın. Doktorlar 1 yıl bekle dediği için hiç doktora gitmedik. Sorun var mı bilmiyorum. İnşallah yoktur. Çünkü tedavi sürecinden falan çok korkuyorum. Korkumun sebebide çekeceğim stres ve sıkıntı. O yüzden bekleyebildiğim kadar beklemek ve sabretmek istiyorum. Bu arada bugün 3. günüm oldu adet olmadım. Ama göğüslerimdeki hassasiyet geçti ve biraz kasıklarımda sancı var. Yüzümdede sivilceler çıktı. Her ay klasik adet belirtisi bunlar. O yüzden fazla umutlanamıyorum. Tabiki Allah tan ümit kesilmez ama hüsrana uğramaktan bıktım. Bugün günlerden pazar eğer yarında olmazsam bi test yaparım. Sonucu yazarım.

14. 7 Şubat 2011
  15. ahunisa

ahunisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eveet malesef regl oldum. Yine hayal kırıklığı, yine hüsran, yine sil baştan ümitler gelsin. Herşey başa döndü. Valla şu adet geciklerimin bana verdiği stres, sıkıntı kafamdaki milyonlarca düşünce, "acaba hamilemiyim, öylemiyim, böylemiyim" bu düşünceler ömrümden ömür aldı yaa.

16. 10 Şubat 2011
  17. ahunisa

ahunisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar bir sorunumuz olup, olmadığını öğrenmek için bir doktora gitmeye karar verdik. Acaba İstanbul da önerebileceğiniz, işini çok iyi yapan, ilgili, alakalı bir doktor var mı ? Bana bir tanıdığım Bakırköy de Ali Gedikbaşı diye bir doktor tavsiye etti. Bu doktor hakkında bilgisi olan var mı ?

18. 11 Şubat 2011
  19. mavisis

mavisis ALLAH'IM SANA EMANETİZ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba,inşallah iyibi dr bulursunuz ve hayırlısıyla evlat sahibi olursunuz.Sebebi inşallah ufak tefek bişeydir.Bizimde 1 yılı geçkin süre olmamıştı meğer sebebi troid hormonu imiş ve küçücük 1 hapla iş çözüldü ve o ay hamile kaldım şimdi oğlum 2 yaşında inşallah sizinde böyle bir basit işlemle olur.