Bende hamileyim :)) Pco'luyum ama hamile kaldım.

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve Elifangel tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Elifangel
  1. Elifangel

Elifangel Aptal olma! KRALİÇE OL ;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende hamileyim arkadaşlar akannehir :asigim:

25 yaşındayım. 17 yaşımdan beri pco hastasıyım. 2 ay üst üste adet olduğumu bilmem. Hep zor geçti adet dönemleri. 17 yaşındayken 20 lere kadar 2ay da ya da 3 ayda bir adet oluyordum. Yaş ilerledikçe adet sürelerinin arası da uzadıkça uzadı. En sonunda geçen sene 5 ayda 1 kere olarak (yani koskoca 1 senede sadece 2 kere adet olabildim) kendi çapımda bir rekora imza attım.

Annem beni sürekli tedavi için doktorlara götürdü. En son evlenmeden 1 ay önce 22 yaşımda tam taramalı tüm testlerden geçtim. Ama yine doktor bir işe yaramadı. Bir türlü bana teşhis koyamadılar. 64 olan kilom 104 e çıktı bu ilaçlar yüzünden.

Neyse ki sonunda rabbim yüzümüze güldü de gerçek bir doktor karşımıza çıkardı. Doktor 9 ay önce bana Procistik Ower teşhisi koydu. Yumurtalarım tam oluşuyor ama kistler yumurtaları sıkıştırdığı için dökülemiyorlar dedi. 9 ay önce Klomen tedavisine başladık. Doktor Klomen iç ama korun dedi çünkü kilon çok fazla. Bi on kilo ver öyle hamile kal. Ama bu arada Klomen içmeye devam et ki, her ay adet olabilesin. Hem için temizlenir hem de yumurtaların düzene girmeye başlar dedi. 8 ay içinde 10 kilo verdim ve 94 e düştüm. Geçen ay eşimle beraber olurken korunmadım. Yine adetin 5 ile 10 u arası sabah akşam olmak üzere Klomenimi içtim. Sabah akşam ateşimi ölçtüm ve ateşin arttığı 3 günü yakalayarak yumurtlama günlerimi buldum.

Sonrada sonuç pozitif işte =))
    Bende klomen işe yaradı. İlk 2 ay klomenin yanında glifor da iştim, sonra doktor kesti.
    Benim yumurtalarım tam oluştuğu için çatlatma iğnesine gerek duymadı doktor. Benimkiler oluşuyo ama aşağı dökülemiyordu.

İlk öncelikle adam gibi bir doktor bulmak lazım. Yıllarca daha iyi olur devlete değil özele gideyim diye hep özel hastanelerde tedavi gördüm. Hiçbiri adam gibi teşhis bile koyamadı. Sonra annem duymuş, devlet hastanesinde ünlü iyi bir doktor varmış aynı zamanda Bursa da tek kadındoğum hastanesinin de doktorlarından biriymiş. Nasıl olsa üzülücem diye özelden bile gitmedim, direk devletten ona gittim. Ama adamın konuşmalarından belli nasıl dikkatli ve iyi bir doktor olduğu. Birde hem onca tahlil yaptırıp bana tam teşhis koydu hem de verdiği ilaçlar işe yaradı çok şükür. İlk denememde hamile kaldım. Adet bile olamazken bebeğim oldu.

Umarım benim gibi tüm pco hastaları hamile kalabilirler.
    Bu hastalık çok zor. Hepimiz için dua ediyorum inanın ki hergün... a.s.

2. 21 Eylül 2010
  3. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    tebrikler cnm
    sağlıkla kucağına alırsın inş.

4. 21 Eylül 2010
  5. Elifangel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim canım, inşallah =)

6. 21 Eylül 2010
  7. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Hayırlı olsun. Sağlıcakla kucağınıza alırsınız inş.:nazar:

8. 21 Eylül 2010
  9. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    tebrikler Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..ben şuan 3 aylık hamileyim..benimde adetlerim kızken düzensizdi en az 41 gün üzerinden olurdum ve bazen 2,5 aya kadar uzardı..ama çok şükür bu kadar büyük sorun yaşamadım..dr göründüm kistten şüphelenmişti ama ultrasyon temiz çıkıt ve evlendikten sonrada çevredeki herkes çocuğu ngeç olur dedi ama nafile rabbim ol dedikten sonra, 6 ay hapla korundum sonra hapı bıraktığım an hamile kaldım.çok şükür oğlum şimdi 20 aylık ve 2ciye hamileyim..

10. 21 Eylül 2010
  11. Elifangel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkürler, amin a.s.

12. 21 Eylül 2010
  13. Elifangel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler :)

Maşallah. Allah evlatlarınızı size sağlıkla bağışlasın inşallah.
    Pco çok illet bir hastalık. İnsanı bebeğinden uzak tutuyor. Malesef ki çoğu kadında bu hastalığın pençesinde.
    Umudumuzu kaybetmeyip Rabbimize sığınacağız, inşallah hayırlı evlatlar verecek bizlere... a.s.

14. 21 Eylül 2010
  15. c_n

c_n AŞK'sın sen... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Tebrikler saglikla gelsin melegin insallah...:ecrin_bebek:

16. 22 Eylül 2010
  17. Elifangel

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah canım, hepimizinki sağlıklı olsun inşallah :)

18. 22 Eylül 2010
  19. buket_x

buket_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet Arkadaşlarrrrrrrr

Bende hamileyim çok şükür rabbime herşey yolunda gider inşallah.Allahım kucağıma da almayı nasip eder çok mutluyum çoooooooooookkkkkkkkkkk Şoktayım ÇOKKKKKKK