Bende hamileyim

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve mezat tarafından 21 Aralık 2008 başlatılmıştır.

21 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mezat
  1. mezat

mezat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bende hamileğim iki buçuk hamile oldugumu zannediyordum bu hafta doktora gittim 16 haftalık hamileymişim evlenir evlenmez hamile kaldım çok yorucu ve stresli günler geçirken hamile oldugumu anlayamadım demekki. Ailem çok uzakta ayrı memleketteyiz annem yok zaten kendi tarafımda bişeyler danışabileceğim bi büyükte yok eşimin ailesiylede bir saatlik falan mesafede oturuyoruz ama daha evime gelmediler napıyonuz ne ediyonuz demediler onlardan hiç hayır yok yani eşimin ailesi çok zor günler geçiriyo beni çok istiyolar ama bizim için kıllarını kıpırdatmıyolar yani oturdugum yerde yanlızım bi eşim ve ben varız hamileyim ağrılarım var gece uyuamıyorum belim ve kalçamın ağrısından doktor normal dedi ilaç bile vermedi ne yapacagımı neyle beslenceğimi hiö bişey bilmiyorum bana önerilerde bulunursanız sevinirim şuan düzenli olarak yaptıgım şey süt içmek ona önem veriyom sigara çay kahve içmiyom artık başka neler yapayım.Bide hamile kaldıktan sonrada zayıfladım daha hiç kilo almadım karnım şişiyo sadece bu normalmi doktor kilon iyi dedi ama anlamadım doktor içime sinmedi adam gibi bakmıyo sanki soru bile sordurmadı üçlü testim gayet iyi çıkmış beni rahatlatan bi sözü bu oldu onun dışında bişey anlamdım doktoru değiştircem bi dahaki kkontrolde bana yardımcı olursanız sevinirim allah hepimizi kurtarsın sağlıklı bi şekilde çoçugumuzu elimize almayı nasip etsin şimdiden teşekkürler..

2. 21 Aralık 2008
  3. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Tebrik ederim ne güzel herhangi bir sorun yok demek ki hemen hamile kalmışsın.Hayırlısı ile kucağına al inşallah.Allah bizlere de nasib etsin.

4. 21 Aralık 2008
  5. inanmıyorum 16haftalıksın ama nasıl anlamadın çok şaşırdım ya ,

adet olmayınca anlamadınmı tam 4ay olmuş

6. 21 Aralık 2008
  7. luvitan

luvitan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tebrik ederim... Allah hayırlsıyla kucağına almayı nasip etsin... ben hiç gebelik geçirmedim nelere dikkat edilir pek bilmiyorumm.
    Ama şu stresten uzak dursan iyi olur..

8. 21 Aralık 2008
  9. tazefasulye

tazefasulye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    mezatçım canını hiç sıkma, bir bakıma çok şanslısın ki, tehlikeli dönemi ne olduğunu anlamadan atlatmışsın. Ne güzel sağlıklı bir bebeğin var. Kalmış 5 ayın. Bir kere bu gerçekten çok büyük avantaj.

Yalnızım diyorsun, haklısın şu şartlar altında. Ancak eminim kayınvaliden bir bebek beklediğini öğrendiğinde çok daha yardımsever olacaktır. Sonra şunu da biliyoruz ki, bazen insan, çok yakınım dediğinden kazık yiyor da, hiç ummadığı yerden yardım geliyor. Her şey olacağına varır. Bence sevinmelisin.

Gebelikle ilgili bir çok site var, googla a gebelik diye yaz, bir yığın şey çıkacak zaten. Beslenmen gibi konulara daha ayrıntılı ulaşırsın oradan. Bir de iyi bir doktor bul kendine, o seni yönlendirir.

Yemek konusunda alkol, sigara, kafeini kes ilk etapta.

10. 21 Aralık 2008
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende evlenir evlenmez hamile kaldım :) canım bebişin hayırlı olsun ne gibi merak ettiklerin var ? bende 36+1 haftalık gebeyim bildiklerimi paylaşabilirim..

12. 21 Aralık 2008
  13. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    tebrık ederım..
    beslenme acısından sut ıcıyor olman ıyı;henuz kılo almamıs olmanda avantaj senın ıcın cunkı son aylarda ınanılmaz hızda kılo alabılırsın..
    gebelık bolumunden gereklı bılgıyı alabılırsın canım..
    nette bu konuda bılgı alacagın epey yer var..
    hem bak yanlız degılsın artık bedenınde 1 can daha tasıyorsun..
    stresten uzak dur hamılelıgının tadını cıkar..
    sagsalım yavrunu kucagına alman dılegıyle..a.s.

14. 21 Aralık 2008
  15. Elvira

Elvira acı sözler dilin dikeni Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım tebrik ederim allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.
    benimde yeni bebeğim oldu hamileliğimin ilk aylarında kilo almadım 53 ile başladım 63 ile
    bitirdim hamileliğimi.
    bol bol kalsiyum al canım bide yeşillik sebze meyve çok tüket haftada bir veya iki defa
    ya kırmızı et yada beyaz et tüketmeyi özen göster. şimdi kış mevsimi balık yemeyide ihmal etme.
    günde 1 veya 2 tane ceviz içi yada bir miktar fındık yemeni tavsiye ederim.
    ayrıca ben gebelik dönemimde gebelik.org sitesinden çok iyi bilgiler edindim. ve kk gebelik bölümünden de bakabilrisin takıldığın bir yer olursa severek cevaplandırırım.

16. 21 Aralık 2008
  17. gamzeli08

gamzeli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm gözünaydın bende 16 haftalık hamileyim..dr memnun değilsen hemen değiştir bende ilk dr memnun değildim hemen değiştirdim şimdiki dr çok iyi memnunum..inş sorunsuz bir hamilelik geçirirsin haziran annneleri bölümüne gelirsen beraber paylaşırız herşeyi aklına takılan bişey olursa yardımcı oluruz ordan sana

18. 22 Aralık 2008
  19. mezat

mezat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hepinize çok teşekkür ederim birden olumlu şeyleri okuyunca moralim düzeldi 4 aylık hamiile olup anlamama şaşırmısın mor okyanus evlendiğimde geldiğim yerin iklimi çok değişik ben soguk memleketten sıcak memlekete geldim adet olmadıgımda doktora danıştım hava değişimi etkiler dedi ama test yaptım bi sonuç çıkmadı içim rahatlasın diye iki hafta sonra yine test yaptım onda çıktı benim öğrendiğimden bu yana dört ay geçmedi ama bende anlamadımki neyse içte ufaklık çaktırmadan büyüdü inşallah hepimiz hayırlısıyla kucagımıza alırız yavrularımızı çok sağolun teşekkürler.