Benden 17 Yaş büyük biriyle evlilik nasıl olur?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve 2cisokak tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : 2cisokak
  1. 2cisokak

2cisokak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben 38 yaşındayım mantık evliği yapacam adam 55 yaşındaböyle bir evlikte enbüyük sorunne olur ayrıca evlenince tıp fakültesi okumak istiyorum ha bu arada adam eşinden 1996da boşanmış

2. 24 Mart 2009
  3. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Bence en büyük sorun onun yaşadıklarını henüz senin yaşamamış olman ve hayattan beklentilerin olur... Bak üniversite okuyacağım diyorsun hala beklentilerin, hayallerin var ama belki de eşin, sessiz, sakin bir evlilik istiyordur...
    Onu sen tanıyorsun, en iyi de sen ölçersin bence.

4. 24 Mart 2009
  5. elifsever

elifsever Canım Kızım Irmak'ım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence aranızda çok yaş farkı var.benim kız kardeşim de kendinden 15 yaş büyük biriyle evlendi ve şimdi boşanıyorlar.bi kere farklı jenerasyonun insanlarısınız.10 sene sonra sen daha 48 yaşındayken,eş adayın 65 yaşında olacak bunu da düşün.annem 48 yaşındayken 65 yaşındaki komşumuza ali dede diyordu.

6. 24 Mart 2009
  7. sevgili

sevgili 20.06.2010 / Yeni HaYaT Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım, cicim yapamayacaksın. sırnaştığında ona belki daha çocukça gelecek. yaşamından alabileceğini aldığı için, sende zamanla ona ayak uydurmaya çalışacaksın. belki ruhun çok çabuk daha yaşlanacak ve istemediğin bi olgunluğu taşımak zorunda kalacaksın. AMA diyorsan ki hayır, onu iyi tanıyorum. bana ayak uydurabilir. o zaman çok mutlu olursun, kıymetini bilir fakat dediğin kadarıylada aşk değil mantık evliliği yapacaksın. bu ihtimal o yüzden biraz düşük :KK43:

8. 24 Mart 2009
  9. glsh85

glsh85 Guest

madem mantık evlılıgı ypıcann yas farkını bukdr açma bari

Eses07 bunu beğendi.
  10. 24 Mart 2009
  11. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Bu durum evlilikten ve doğal olarak geleceğinden ne beklediğine bağlı.
    Sakin sessiz durağan bir hayat mı istiyorsunuz?
    Yoksa,daha yaşayamadıklarım var,gezmediğim yerler var,tatmadığım duygular var mı....vs diyorsun?
    Öncelikle bunu belirle sonrada karşındaki adamın beklentilerini düşün.Yani senin beklentilerine rahatlıkla karşılık verebilecek mi?
    Üniversite okumak istiyorum demişsin,buna izin verecek mi?
    Bugüne değin adamın neler yaşadığınıda düşün.
    Birde neden seninle evlenmek istiyor bunu tart ,aşık mı,gençliğinden mi etkilendi?
    Yada çok evcilmen bir yapıdasın ondan mı etkilendi neden sennnnn?

Şayet yaşanmış örnekler istiyorsanda benim teyzemin eşiyle arasında 12 yaş farkı vardı,sonuç ayrıldılar!
    Yine çok yakınen tanıdığım ,toplumsal statüleri yüksek bir çift var tanıdığım.Onlarında arasında 14 yaş var........abla dedi ki birgün,tanıştık ben diskoya gitmek istedim........fasıl dinlemek istedi.Ben sinemaya gitmek istedim,..............evde tv izlemeyi yeğledi.Yıllarımız böyle sorunlarla geçti.
    Tabi sorun sorunu getirdi,adam kadını mütemadiyen aldattı!
    Daha birçok örnek var.

Ama en baştada söylediğim gibi baz alman gereken şey senin beklentilerin cnm.

12. 24 Mart 2009
  13. Kalemdarbesi

Kalemdarbesi cαяρє Đίє&#3 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vala mısra çok güzel anlatmış en büyük sorunda o yaşamış olduğundan senin isteklerini görmezden gelicek belki sana şuan hissettirmez ama evlenince değişebilir hem okuyacam demişsin belki evliliğinde ünv. okuman sana sorun yaşatıcak çevrenide kıskanır ne bilim ben şahsen öyle düşünüyorum bu sefer sen ünv. çevresine uyum derken eşinin sana uymadığını düşünceksin vs....

Eses07 bunu beğendi.
  14. 25 Mart 2009
  15. mujdeci

mujdeci Sevgi Neydi? Sevgi EMEKTİ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım yorumlara baktımda hep olumsuz yorum yapılmış gül bahçesi hikayesini bilirsin mutlaka, insan oğlu her zaman acaba ileride daha iyisini güzzelini yakışıklısını iyi huylusunu bulabilirmiyim diye düşünür ama hepsini elediğinde görürki bahçenin sonuna gelmiş ve dönüşü yok.. mantık evliliği ise eğermantıklı olan bikaç şey söyleyebilirim sana;
    1.başından bi evlilik geçmiş ve eşiyle problemleri varmışki ayrılmış bu yüzden sana daha çok değer verir erkekler böyledir ikinci eşlerini daha çok memnun etme çabasındadırlar
    2.yaş farkınızın olduğunu bildiği için o da kendini aşmaya ve senin yaşına yakın olmaya çalışacaktır erkeklerde vardır o kompleks yani bu konuda sorunun olmaz emin ol
    3.belli bi tecrübesi var olgun bi insan siz de çok toy dilsiniz eğer yaşam şartlarınız birbirine uyuyorsa aldığınız kararları birlikte alabiliyorsanız ve herşeyden önemlisi birbirinize saygınız varsa şimdiden hayırlı olsun diyorum :)))
    en hayırlı kararı vermeniz temennisiyle..

16. 25 Mart 2009
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    17 yaş çokkk fazlaa bence iyi olmaz

18. 25 Mart 2009
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Normalde bence uygun değil..

38-40 yaşlarındaki bir erkekle yaşayacaklarınızla, 55 yaşındaki bir erkekle, gerek duygusal gerekse sosyal vs.konularda yaşanacaklar farklıdır..Yıllar geçtikçe de bu fark çoğalarak hissettirir kendini..

Ancak siz; mantık evliliği yani, bir nevi maddiyata dayalı (yanılmıyorsam) bir evlilik yapacağınıza göre, beklentileriniz belli..

Sonuçta aradaki yaş farkının sorun olmayacağını düşünerek zaten mantığa dayalı bir evlilik düşünüyorsunuz,baştan biliyorsunuz bunları, en azından bilmeniz gereken bir yaştasınız..

Sanırım sizin üniversitede okumanızı vs. de destekliyordur şimdi..

Mantık çerçevesinde uygun, başka çerçevelerde uygun değil. Karar sizin, yaşamak istediklerimi bir şekilde yaşarım ben ya da yaşamasam da olur, diyorsanız evlenin..
    Hayırlısı olsun..