Benden Baba Olmaz - Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 3 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  3 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Benden Baba Olmaz  [​IMG]  Oyuncular : MİNE TUGAY,ATILGAN GÜMÜŞ,OKAN TANGÜCÜ...

  Genel Öykü;

  "Annelik doğuştandır, babalık sonradan öğrenilir" sloganıyla yola çıkan yeni dizi Benden Baba Olmaz, boşandıktan sonra özgür ve deli dolu bir hayat yaşamaya başlayan Soner'in, 7 yıllık ayrılıktan sonra çocuğuna bakmak zorunda kalışıyla değişen hayatını konu alıyor.

  Babalığı çocuğa harçlık vermekten ibaret sanan babaların, boşanmadan en büyük yarayı alan çocukların ve çocuklarıyla yapayalnız kalan kadınların dünyasına eğilen Benden Baba Olmaz, adeta birbirine yabancı olan bir baba oğulun giderek yakınlaşmalarını konu alan bir sevgi yolculuğu… Bu sevgi yolculuğuna anne Sevil de katılacak ve Soner’in her şeyi mahveden sorumsuzluğunun altından ailesini çok seven ve onlar için her şeyden vazgeçmeye hazır bir adam çıkacaktır…
  Her Sali günü [​IMG] da...
   
 2. 3 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  1. Bölüm Özeti

  Soner ve Sevil büyük bir aşkla evlenir ama daha evliliklerinin ilk yılı bile dolmadan şiddetli geçimsizlikten boşanırlar. Bu evlilikten geriye kalan tek ortak şey oğulları Efe'dir. Boşandıktan sonra sorumluluktan uzak ve eğlenceye odaklı bir hayat yaşamaya alışmış olan Soner'in hayatı iki aylığına Efe'ye bakmak zorunda kalışıyla ansızın değişir.Sevil gitmeden önce Soner'e sadece 7 yaşında bir çocuk değil aynı zamanda görevlerle dolu uzun bir liste verir. Efe'ye düzenli kahvaltı hazırlamak, kitap okumak, parka götürmek, kısacası Soner'in hayatına ters olan ne varsa bu listede yazılıdır. Soner bu zor görevden kurtulmak için ter dökerken, Sevil oğlundan ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşamaktadır.

  Emezden alıntıdır :içelim:
   
 4. 8 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Soner sekiz yaşındaki oğluyla başbaşa!

  Hızlı yaşamaya alışmış, gününü gün eden, sorumluluktan uzak bir adamın hayatına sekiz yaşında bir çocuk girerse ne olur? İşte Benden Baba Olmaz'ın ikinci bölümü tam da bunu anlatıyor.Efe Sevil'in gidişiyle Soner'in hayatına bomba gibi düşmüştür. Geceleri sabahlara kadar eğlenen ve geç saatlere kadar uyuyan Soner'in başında artık karnım acıktı diyen ve uyku saati olan bir çocuk vardır. Soner onu evde yalnız bırakıp hayatını yaşamaya çalışsa da bunu başaramaz. Çünkü babalık paranoyası başlamış ve içi rahat eğlenemez olmuştur.Keyfi tamamen kaçan Soner bu duruma kolay teslim olmak niyetinde değildir ve bakıcı tutmaya karar verir. Fakat aynı babalık paranoyası bu kez de onu bakıcı tutmak konusunda zorlar. Soner nasıl bir bakıcı tutacaktır?Soner'in çocuğu olduğunu bilmeyen sevgilisi Tülay ve patron Sami Bey de Soner'in hayatını zorlaştıran diğer iki unsurdur. Müzmin bekar olan Doğan ve Aylin'in tanışmaları da yepyeni bir aşkın kapılarını aralamaktadır.

  alıntıdır
   
 6. 15 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Soner ve Efe tatilde!

  8 yaşındaki oğlunun hayatına girmesiyle dünyası kararan Soner, bu kez de oğlu ve sevgilisi ile tatile gitmek zorunda kalıyor. Soner çocuğu bir kenara oturtup sevgilisi ile başbaşa tatil yapabileceğini zannetse de daha ilk geceden yanıldığını anlar. Sürekli Efe ile ilgilenmek zorunda kalması Soner için önceleri işkence gibidir fakat bu tatil onları yavaş yavaş yakınlaştıran anlara sahne olacaktır. Annenin gelişi yaklaştıkça baba oğul arasındaki ilişki de giderek değişmektedir.
  Doğan'ın kadınlara karşı çekingenliği Aylin'e aşık olmasıyla tekrar problem olmaya başlar. Bir kadından telefon numarası nasıl alınır? Alındıktan sonra kaybedilirse ne yapılır? Doğan'ın kadınlarla mücadelesi devam ederken temizlikçi Kadife de ayrı bir dertle boğuşmaktadır. Çünkü 50 yaşındaki kocası Mustafa hala erkek çocuk istemektedir. Bunu kullanmaya karar veren Kadife Bodrum'da ünlülerin arasında tatil yapmayı şart koşar.

  alıntıdır
   
 8. 13 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Soner'in oğlunu daha sık görebilmek için hemen yanlarındaki eve taşınması Sevil'i etkiler. Sevil ona karşı biraz daha yumuşak ve hoşgörülü davranmaya başlar hatta Efe'yi sadece Pazar günü değil istediği zaman görebileceğini söyler. Ama Soner Sevil ve Efe'den giderek uzaklaşmakta ve nerdeyse hiç uğramamaktadır. Bunun nedeni sevgilisi Tülay'ın hamileliğidir. Soner ister istemez tekrar bir evlilik sürecine girer. İşin en zor kısmı bunu Sevil'e ve Efe'ye bildirmektir.
  Tülay adım adım nikah hazırlıkları yaparken Doğan ve Aylin de kendi aşklarını bir yana bırakıp Sevil ve Soner aşkı için kolları sıvarlar.
  Kadife ve Mustafa ise hayatlarında ilk defa lüks bir restorana giderler. Tamamen yabancı oldukları bu dünyada tanıdık iki kişi vardır. Mustafa'nın iki gün önce zam istediği patronu Sami ve eşi Suzan.
   
 10. 1 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  4 Eylül Salı 20:10 / Özet / 20:30 - Yeni Bölüm ​


  10. Bölüm Özeti

  Soner, Sevil'in yurtdışına gidişini yazdığı duygusal notla engellemeyi başarmış, ikisinin de itiraf etmeye korktukları aşkları ayrılığın önüne geçmiştir. Fakat şiddetli geçimsizlikleri önlerinde ciddi bir engel olarak durmaktadır. Hemen hemen her konuda fikir ayrılıkları olan Sevil ve Soner bu kez de Efe'nin sünneti konusunda karşı karşıya gelirler.

  Efe'nin sünnet olmayışına kafayı takan Soner bu işi bir an evvel bitirmek istemekte Sevil ise daha erken olduğunu düşünmektedir. Sünnet lafını duyan Efe'yi bir korku sarmıştır. Soner sünnet konusunda Sevil'i ikna etse bile bu kez de yöntem çatışma konusu olur. Soner geleneksel yöntemleri savunurken Sevil hastanede sünnet istemektedir. Olaylı bir hastane sünnetinden sonra geriye çözülmesi gereken tek bir düğüm kalır. O da sünnet düğünü... Sevil'in sünnet düğününe bir türlü ikna olmayışı Soner'i ondan gizli bir sünnet düğünü yapmaya iter. Bu düğün onları hem birbirlerinden uzaklaştıracak, hem de çok yakınlaştıracaktır. Aylin ve Doğan aşkı ise yeni bir kıskançlık sınavından geçmek zorundadır. Aylin Doğan'ı kıskançlık ve maçolukla suçlarken, Doğan'ın güzel bir doktor arkadaşının ortaya çıkması durumu tersine çevirir.
   
 12. 7 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Anne babasının barışması için sünnet olmayı bile kabul eden Efe amacına ulaşamamıştır. Fakat Efe'nin pes etmeye hiç niyeti yoktur. Kadife ile kafa kafaya vererek onları barıştıracak yollar aramaya başlarlar.

  Aylin'in kafası, sünnet düğününde başka bir kadınla çok samimi olan Doğan konusunda çok karışmıştır. O ayrılığı düşünürken Doğan da özür dilemenin yollarını aramaktadır. Doğan Aylin'in kalbini kazanmayı, beklenen öpücüğü dudaklarına kondurarak başarır. Herşeyin yoluna girdiğini düşünen Doğan annesinin geliş haberiyle kara kara düşünmeye başlar.

  Sevil ise Soner'den peş peşe gelen sürprizlerle çok mutlu olmaktadır. Son derece romantik olan bu sürprizler Sevil'in Soner'e olan aşkını iyice su üstüne çıkarır. Fakat Sevil'in bilmediği birşey vardır. Tüm bu sürprizleri ona Efe yapmaktadır. Soner'in ise hiçbir şeyden haberi yoktur.


  11/09/07 Salı Saat 20.00

  alıntıdır
   
 14. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 15. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Sevil Soner'den gelen sürprizlerin aslında Efe'den geldiğini farkettiği anda yıkılır. Ona son sürprizi hazırlayarak evlenme teklif eden Soner'in girişimi ise başarısız olur. Soner Sevil aşkı büyük bir yara almış gibi gözükse de Efe bu kez farkında olmadan bu aşkı canlandıracaktır.
  Doğan'ın annesinin gelmesiyle Aylin Doğan ilişkisinde de çanlar çalmaya başlar. Aylin'i gözü tutmayan Sabiha Hanım oğluna doktor Gamze'yi yakıştırmaktadır. Sabiha Gamze'yi yemeğe çağırarak Doğan'a sürpriz yapmayı planlar ama Doğan da aynı yemeğe Aylin'i çağırınca Doğan'ın evlilik planları tehlikeli bir yola girer.
  Anne babasının ayrılığı nedeniyle psikolojisi bozulan ve hiç birşey yemeyen Efe, sadece anne babası sofradayken yemek yemeye başlar. Bunu fark eden Sevil Soner'le anlaşarak tüm kavgaları bırakmaya ve onun önünde mutlu gözükmeye karar verir. Fakat her konuda didişen çift için bu pek kolay olmayacaktır. Özellikle Soner'in Efe'nin okul kaydını unutmuş olması okulun ilk gününü bir saatli bombaya çevirir.


  18/09/2007 Salı Saat : 20.00

  alıntıdır
   
 16. 14 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 17. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Soner ve Doğan iş aramaya devam etmektedir fakat umutları giderek tükenmektedir. İki aydır kirasını ödeyemeyen Soner evden atılma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Ama bir yandan da Sevil ve Efe’ye piyano alma sözü vermiştir. Sevil’e karşı korumaya çalıştığı gururu Soner’i sürekli yalan söylemeye mecbur etmektedir.
  Aylin’i istemeye gideceğini söyleyen Doğan, işsiz olduğunu söyleyemediği için sürekli olarak Aylin’i oyalamaya çalışmaktadır. Aylin, Doğan’ın evlilikten vazgeçtiğini düşünmeye başlar.
  Annesini ve babasını birleştiremediği için psikolojisi giderek bozulan Efe’nin istekleri hiç bitmez ve Soner bütün masrafları cengâverce üstlenir. Sevil’in masrafları paylaşma teklifini de reddeder.
  Soner ve Doğan yalanlarla zaman kazanmaya çalışırken Sevil ve Aylin’in kuşkuları giderek artmaktadır. Soner iyi bir baba olmaya çalışırken, Sevil onun hayatında başka bir kadın olabileceğini düşünmeye başlar.
  Kredi kartları yüzünden haciz tehlikesi altındaki Mustafa da hiçbir yerde iş bulamayınca seyyar satıcılık yapmaya başlar. İşleri iyi gitmektedir fakat onu bekleyen zabıta tehlikesinden habersizdir.


  16 Ekim 2007 Salı Saat: 20.00

  ALINTIDIR
   
 18. 29 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 19. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Sevil ve Soner birbirlerini sevmelerine rağmen ilişkileri tamamen belirsizdir. Bu durum Efe'nin psikolojisini ve okuldaki başarısını olumsuz etkilemektedir. Öğretmeni bu durumu onlara bildirdiğinde artık Efe'nin mutluluğu için bir araya gelmeleri gerçeğinden kaçamayacaklarını anlarlar. Bu onlar için zor bir karardır. Şiddetli geçimsizlikleri onları kaygılandırmaktadır. Soner her türlü özveride bulunacağını söylese de bir araya gelmelerinde daha büyük bir engel ortaya çıkar. Sevil'in annesi Zerrin Hanım. Kendisi de aldatılmış bir kadın olan Zerrin Hanım Soner'e Sevil'den daha kızgındır ve onu affetmeye hiç niyeti yoktur. Yeni kararlarını annesine bir türlü söyleyemeyen Sevil ve eve girip çıktığını hatta yan evde yaşadığını Zerrin'den saklamaya çalışan Soner'in hali hem çok komik hem de hüzünlüdür. Aslında ortada Zerrin'den de büyük bir problem vardır. Sevil ve Soner birlikte yaşama kararlarını Zerrin'e bildirmeyi başarsalar bile önlerine bu sefer de komşular çıkar. Evli olmayan bir kadın ve bir erkeğin sürekli olarak birbirlerinin evine girip çıkmalarından rahatsız olan komşuları yönetime şikayette bulunur.
  Acaba boşanmış ve çocuk sahibi bir çiftin tekrar evlenmeden aynı evi ve aynı yatağı paylaşmaları doğru mudur?


  30 Ekim 2007 Salı Saat: 20.00

  alıntıdır