Beni çok rahatlatan, çok sevdiğim bir ses var...

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve EU1 tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  21 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Beni çok rahatlatan, çok sevdiğim bir ses var. İçeriden geliyor ve çok ilginç kalıplara sahip. Neden bu sese kendimi bu kadar yakın hissediyorum?

  Bebeğinizin rahimde duyduğu onca ses arasında en çok dikkatini çeken sizin sesinizdir. ne zaman konuşsanız sesiniz rahim sıvısında yankılarak doğmamış bebeğinize çok yoğun bir uyarılam sağlar. Hepimizin sesi özgün vurgulara ritimlere ve tona sahiptir.

  Rahim sıvısı, sesinizin rahimden, dışarıda olduğundan farklı duyulmasına yol açar. Ancak araştırmalra göre bu durma rağmen bebekler, doğumdan dakikalar sonra annelerinin seslerini diğer seslere tercih etmektedir.
  Bu size ilk başta şaşıtıcı gelmeyebilir. Ne de olsa, hamileliğin son üç ayında bebeğiniz sizi sürekli dinlemektedir. Ancak unutmayın ki, rahim sıvızın boğduğu ve değiştirdiği ses, dış dünyaya verdiğiniz sesten bir hayli farklıdır.Bebeğiniz doğumdan hemen sonra sesinizi tanıyabilmesi etkilyeci bir durumdur. Bu, doğumdan önceki son birkaç haftada, sesinizle ilgili bir takım soyt ve özgün nitelikler, hafızasına kaydedebildiğini gösterir.

  Bebeğinizin, rahimiznde geçirdiği süre boyunca sizin sesinize ilgi göstermesinin birçok sebebi vardır. Öncelikle sizin sesiniz, rahimde yankılanan farklı kimi zaman ürkütücü sesleirn arasında tanıdık olması nedeniyle onu rahatlatır. Sesiniz bebeğiniz için hem eğlenceli hemde huzur vericidir. ayrıca sesinizn oluşturduğu büyük çekim gücü, bebeğinizle aranızda erkenden bağ kurulmasını sağlar. Yeni doğan bebeğiniz sizi dinlemeyi çok sever, onun bu ilgisi de kendinizi ona daha yakın hissetmenizi sağlar. Ayrıca sesiniz, bebeğinizn insan diliyle erkenden tanışmasını ağladığı için son derce gereklidir, gelişmekte olan beyne büyü bir yük bindirir.

  İçinizdeki ufaklık sizin sohbet çağrınıza cevap vermezse meraklanmayın.Sesiniz ne kadar uyarıcı olursa olsun bebeğiniz, rahimdeki zamanının çoğunluğunu uyuyarak geçirir...
   
 2. 21 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. elif445

  elif445 anne Üye

  Katılım:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM...Evet Anne Sesi Nekadar Güzel Ama şimdi Biraz Huzursuz Annen Bebeğim...
   
 4. 21 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 5. BEBISIM

  BEBISIM Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Aralık 2007
  Mesajlar:
  364
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  yani simdiden cok konusmamiz gerekiyo anladiklarini dusunup bol bol konusmaliyiz ne kadar guzel birsey allahin verdigi bir mucize
   
 6. 22 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 7. koalayim

  koalayim Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  813
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Gülommm
  harikasınnn
  çok güzel bu öpüyorum seniii...
   
 8. 22 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 9. leydi_sevgi

  leydi_sevgi eylülümmmm Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  48
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaşım çok teşekürler boyle güzel şeyleri bizimle paylaştığım için şimdi en azında bebeklerimizinde biz üzülsek bizimle üzüldüklerini biz sevinsek bizimle mutlu olduklarını dah iyi biliyoruz çok teşekürler gerçi benim bebişim daha çok küçük ama olsun daha 5 haftalık
   
 10. 22 Ocak 2008
  Konu Sahibi : EU1
 11. nurcanogretmen

  nurcanogretmen Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.172
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  148
  ellerine sağlık gülommm buda çok güzeldii