beni de dinler misiniz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xsxeker_xsxey tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : xsxeker_xsxey
  1. xsxeker_xsxey

xsxeker_xsxey Kararlıyım :) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    herkese merhabalar diyerek başlıyım yazıma...
    Son günlerde çok garibim..nerden nasıl anlatmaya başlıyım bilemiorum..umarım bana yardımcı olursunuz yoksa delireceğim..

yaklaşık 3 senelik evliyim.evlendim ve bursadan konyaya yerleştim.evlendikten sonra epey bisüre çalıştım.şuan 6 aylık hamileyim.6 aydırda çalışmıyorum..biara işi bırakmıştım yeni biryerle anlaşmıştım orasıda pürüz çıkarınca olmadı ve sonrada hamile olduğumu öğrendim.hamile olunca hiç almıyorlar zaten işe..neyse buda bi sorun da benim için..
    burada hiçkimsemiz yok..eşim memur falan da değil.eşimin ailesi konyanın ilçesinde yaşıyor..konyada sadece ikimiziz eşimle..çalışmamanın verdiği psikolojimi bilmiorum ama..sinirlerim alt üst olmuş durumda..eşim sıksık işi nedeniyle ş.dışına çıkar en az 1 gece olmaz evde.bu uzunda oluyor tabiki.ben evde tek başıma kalıyorum mecburen.
    şehir değiştirmeyi düşündük geçenlerde.bursaya yerleşmeyi.orada bikaç yere başvuru yaptı,görüşmeler yaptı ama sonuç ii değil..diyoruz ki bursaya gidelim naslsa benim ailem orda doğumdan sonra çalıştığımda bebeğe annem bakar.en azından bakıcı masrafımız olmaz..bunun yanında daha çook faydaları olur bize..ama olmadı iş ayarlayamadık..canım öyle çok sıkılıyor ki.neyse o konu öyle kaldı..annemler geldi h.sonu..eğlendik,gezdik,güzel vakit geçirdik..ama akşam onları yolcu edip eve gelince öyle bir kötü oldum ve hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım...eşimde bu sabah ş.dışına çıktı.yarın gece gelicek eve...yapayalnızım kızlar..bir allahın kulu yok kapıyı çalan..karşı komşum da buralı akrabalarının hepsi burda hiç evde durmaz...anlıycanız kimsesizim.yarın çocuk olduğunda eşim yine gidecek böyle seyahatlere ben bebekle kalıcam.nasıl yapıcam hiiç bilmiyorum..çocuk 7-8 aylık olunca işe başlamak istiyorum..yoksa başka türlü geçinemeyiz..o zaman başka dertte çıkacak..bakıcı konusu..kim bakacak kaça bakacak...nasıl olucak...deliricem kızlar..boğuluyorum resmen..kimse yok ya .camdan bak bak..24 saat duvarlarla konuş...bıktım artık gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum..sizce ben mi büyütüyorum..nolursunuz bana akıl verin..ağlaya ağlaya gözlerim şişti artık iice.baş ağrımda var...elime bişi geçmior biliorum ama elimden de başka hiçbişi gelmiyor..
    napmalıyım,nasıl düşünmeliyim de..kendimi toparlamalıyım..senağlama
    fikirlerinizi bekliyorum...

2. 23 Mart 2009
  3. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

canım benim biraz daha dayan bebeğini düşün onunla konuş
    az bir zaman sonra o kollarında olacak zaten inan bence vaktin bile olmayacak o zaman

4. 23 Mart 2009
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum..

bulunduğunuz çevrende katılabileceğiniz sosyal faaliyet yok mu?
    mesela hazır hamileyken doğum kursuna gitseniz mesela; hem de diğer hamile kadınlarla tanışısınız.
    ortak noktanız olduğu içinde kouşacak konu sıkıntısı çekmezsiniz.

ya da eşinizin iş arkadaşlarının hanımları falan yok mu?
    bir akşam çaya çağırın, tanışmış olursunuz, çevre edinebilirsiniz belki.

6. 23 Mart 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende 2 yıl konyada yaşadım..güzel yer:)
    madem eşinin ailesi ilçede yaşıyor,siz ilçeye taşınsanız olmazmı?yani araba varsa sorun olmaz herhalde..ilçe yakınsa tabii...yada eşinin ailesi siizin bulunduğunuz yere gelse..kendi evleri ise satsınlar ,kira ise merkezdede uygun yerler var?böyle olmuyormu?hem sen sıkılmazsın,hem yanlız kalmazsın,hemde çocuğuna bakacak birileri olur?

8. 23 Mart 2009
  9. AskBocugu

AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya sendeki bu sıkıntı hamilelğinde sana verdiği sin,rle alakalı bence herşey düzelir sen bir hayırlısıyla doğum yap krizden dolayı birde böyle krızden kurtulana kadar zaten cocugunu epey buyutmus olucaksın sonrada calısırsın sıkma canını o kadar gıdersın belkıde annenlerın yanına olumlu düsün takma kafana bebgını dusun oda sen böyle davrandıgın ıcın huzursuz oluyodur hep canım allah yardımcın olsun...

10. 23 Mart 2009
  11. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Ah ahhh!!! Senin yaşında iken oturup sorun üretmekle geçen zamanlarımı düşününce-
    o yıllarıma nasıl da yazık ettiğimi düşündüm. Sevdiklerinin sağ ve sağlıklı olduğuna Şükürler
    etmek - kendini çok huzurlu hissetmek varken bunca sızlanmak niye tatlım.
    Yıllar sonra gençliğini sıkıntı üreterek geçirdiğini düşünerek benim gibi ahhh!! çekmemek için-
    İçinde bulunduğun durumun güzelliklerini doyasıya yaşamanı tavsiye ederim canımcım.
    Yüce Rabbim sağlıkla bebişine kavuştursun İnşaallah. O zanam kendini yalnız hissetmeyi bırak-
    Yapmak istediklerine zaman bulamayacaksın. Şimdi de yalnızlığını kaliteli uğraşlarla avantaja
    çevirebilirsin.
    Bu konuyu İncelermisin?

http://www.kadinlarkulubu.com/kisisel-gelisim/7521-pozitif-olmak.html

12. 23 Mart 2009

13. başka söze ne hacetkaydirigubbakcemile5

14. 23 Mart 2009
  15. suprensesi

suprensesi bir gün mutlaka... Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    buda dertmi şimdi???
    sen evlenmeden önce bunları düşünmedinmi,şimdi herkes iş güç diye ağlarken insanlar perişanlık çekerken buda sorun mu,millet geçim derdine düştü artık bu zamanda,haline şükretmen gerekir,kocan şehir dışına çıkıyorsa iş çin çıkar ne yapsın adam,hiç eve uğramayan sorumsuz bir kocan olsa ne yapcaksın oturup haline şükretmen gerektiği yerde,Bursadaki bütün fabrikalar krizde artık çalışanlar sadece ekmek derdine düştü,tüm dünyayı sarmış bir krizden sözediyoruz güzelim,bence sen hamile olduğun için hassassın bunun için destek te alabilirsin hobi edinebilirsin,uğraş bulabilirsin,HALıNE ŞÜKREDEBıLıRSıN....

16. 23 Mart 2009
  17. necsel

necsel Canım oglusumm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

aynen katılıyorum arkadasıma
    konyanın nasıl bır yer oldugunu bılmıyorum ama bursa tabıkı farklı (annem bursalıdırda)
    ama ıllakı gezılcek yerlerı vardır zamanınızı evde bos bos oturup gecırmek zorunda degılsınız,cıkın dolasın hava alın,hem bebek ıcınde cok onemlı
    ve bu kadar stres yapmayın bebegınızı dusunuzun lutfen
    sanırım bursaya gıtme olayında olumlu bır cevap alamadıgınınz ıcın bu kadar sıkıntı yapıyorsunuz.ama herseyın hayırlısı degıl mı?

18. 23 Mart 2009
  19. angelsky

angelsky Ümmü Eymen olcam inş. Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım
    senin yaptığın iş mi şimdi belliki içi şişmiş
    arkadaşın ve moral bulmak istiyor
    daha yapıcı yorumlar yapabilirsiniz