beni de dinler misiniz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve xsxeker_xsxey tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : xsxeker_xsxey
  1. xsxeker_xsxey

xsxeker_xsxey Kararlıyım :) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar;
    ben de hissettiklerimi paylaşmak istedim sizlerle.en azından bana fikir verir,yorum yapar yardımcı olursunuz..çünkü çok bunladım artık.
    şöyle anlatayım: eşim de ben de ailelerimizden ayrı şehirlerdeyiz.yani akrabalardan kimse yok yakınımzda bizim. eşim pazarlamacı. genelde ş.dışına gidior.
    1 hafta belki daha da fazla kalıor..geçen pazar yine gitti. ve ben kızımla yalnız kaldım yine.yeni ev aldık ve daha yeni taşındık.pek fazla da oturan yok daha sitede.ve ben nerdeyse 1 haftadır kızımla kalıorum.çalışıorum ben.sabahları kızımı bakıcıya ben bırakıorum.evi biraz uzak.dolmuşa binmek zorunda kalıorum.
    akşam da tabii aynı şekilde..ama ben artık sıkıldım yalnızlıktan.bikaç günlüğüne die gitti haftaya pazartesiye belki gelecekmiş ve bu kez y.dışında.her zaman da görüşemioruz telefonda.arasa bile en fazla 1 dk konuşabilior.
    çok ama çok özlüorum.geçen pazar da yalnızdım bu pazar da öyle olucak...evde akşamları onun sesinin olmayışı öyle zor gelior ki..kızımda durmuor akşamları ne yapacağımı şaşırıorum tek başıma..5 gündür yok ,5 gün daha gelemiycek.belki işi daha fazla uzayacak.akşamları bazen korkuorum..
    ama kendi kendimi teselli etmeye çalışıorum.bunaldım iice.bıktım bu seyahatlerinden...
    iş delisi oldu çıktı eşim.öyle hırs yaptı ki kendine..
    gözü işten başka bişi görmüor..bana zaman ayırmıor hiç..varsa yoksa işi..birde böyle bırakıp gidince daha kötü oluorum...birsürü sorumluluk alıor üstüne . böyle işte kızlar.hiçbirşey ilk evlendiğimiz zaman ki gibi değil...
    akşam eve gelince bile gözü dalıor,bişi konuşmuor.biliorum ki o zaman da iş düşünüor.akşamları da tel görüşmeleri hiç bitmez.
    ben de çalışıorum ama akşam eve geldiğimde bitiriorum herşeyi..
    benle hiç ilgilenmior.

gidecek kimsem yok burda.mecburen yalnız kalıoruz kızımla..çok özledim ama bi o kadarda kızgınım ona...gülüp,eğlenip,gezeceğimiz günlerimizde o yok yanımızda...

benim ki dert,sorun değil belki.ama sadece yazmak istedim.belki arkadaşlardan yorum alırım da birşekilde rahatlarım die düşündüm.

2. 5 Ağustos 2010
  3. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım sanki bizim evi anlatmışsın. benim de eşim şehir dışına gitmesede ayın belki yarısı nöbetlerde geçer. diğer yarısıda nöbet çıkışı olduğu için yorgun olur. sürekli uyur dinlenir. yani bize ayıracak vakti kalmaz. önceleri bende çok takıyodum. gezmek istiyorum,seninle vakit geçirmek istiyorum, evin sorumluluğunu üstüme atıyosun diye. ama zamanla oda daha çok zaman ayırmaya çalıştı bende kabullendim galiba. mesela bana yada eve bişeymi alınacak. öğlen arası işten çıktığım gibi güzel güzel kafama göre alışverişimi yapıyorum. hatta bu rahatlığa alıştım şimdide yanımda kimse olsun istemiyorum. bebek konusunda haklısın benimde burda kimsem yok. aileler memlekette ama orda da olsak başka konulardan huzurumuz kaçacak diye hiç takmıyorum. kendim yapmayı tercih ediyorum. benim sana tavsiyem eğer imkanını varsa bakıcın eve gelsin. yada eve gelecek birisin tutumaya çalış. ben 3 yaşına kadar bakıcıya vermiştim ve evime geldiği için çok rahat etmiştim. bide bunların geçici olduğunu unutma.hayatın hep böyle geçecek değil ya. ben bide ev dekorasyonuyla ilgili kendim bişeyler yaparakata sters atmayı öğrendim. mesele yatak odasına bütün bir kış boyunca paspas ördüm. hem zevkli hemde güzel bişey ortaya çıkardım. sende böyel şeyler yaparak kafanı dağıtabilrisin. tabi sen neye daha çok ilgi duyuyosan ona göre bişeylerle uğraş.

4. 5 Ağustos 2010
  5. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    eşinin seyahate gitmedende yapabileceği işler vardır eminim
    pazarlama işlerinde bölge müdürü falan oluolar
    sadece bulundukları bölgede işlerini yapıolar bir konuş eşinle belki kabul eder
    ALLAH kolaylık versin canım

6. 5 Ağustos 2010
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    32.796
    Ödül Puanları:
    563
    Yanlızlık çok zor tabi apartmanda hiç görüşebileceğiniz bir komşunuz filan yok mu hani akşamları bile olsa bir 5 dakika gelse otursa sizinle bu bile iyi gelir aslında.
    Aileniz filan hiç gelemiyormu yanınıza en azından yanlız kalmazdınız..
    Şu iş sorunu maalesef büyük sorun artık kaptırıyorlar kendilerini gözleride başka birşey görmüyor..
    Eşinizle konuşsanız anlatın sıkıntılarınızı yanlız kaldığınızdan bahsedin ortak çare bulun en azından...

8. 5 Ağustos 2010
  9. xsxeker_xsxey

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106

bazen kabullenmiş gibi oluorum.ama yine aklıma bişi getirip canımı sıkıorum.öyle zamanlar gelio ki bunaldığımı hissediorum.tüm sorumluluk bende.üstüne birde yalnızım.hep der ki..gezmeye mi gidiorum die..gezmeye gitmior ama olan bana oluor evde.sürekli farklı yerler görüor,gezior,eğlenior..ya ben.sabah kalk çocuğu hazırla,işe git,akşam,çocuğu al,eve gel.makina gibiyim aynı.şu en güzel günlerimizde yalnız kalmak çok zor gelior..
    bakıcımız şu an için eve gelmeyi kabul etmior.mecburen onun evine bırakıoruz..ilerleyen zamanlarda ne olur bilemiorum ama...
    tek bildiğim şey var yalnızlığa alışamıorum..
    :1shok:

10. 5 Ağustos 2010
  11. xsxeker_xsxey

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106

yeni ev aldık.ve daha yeni taşındık canım.sitede oturan pek fazla aile yok daha. akşamları işten gelirken kızımla sitenin parkında oyalanıoruz epeyce.hava kararmaya başlayınca istemeyerek eve giriorum..
    eşimle defalarca konuştum.bana dediği tek şey:ben gezmeye mi gidiorum , oluor.
    dün msn açmıştı.koca gün nası heyecanla bekledim.açsında bi göreyim,iki çift laf edelim die.ama adamın bana ayıracak 5 dk sı bile yokmuş meğer.msn açtı ve 2 kelime yazdı.bidaha yok..nasıl canım sıkıldı.ben koca gün bekliyim,heyecanla.ama o 5 dk ayırmasın.bunlar çok gücüme gidior.mail atmıştım birde.cvp bile yazmamış bana.üzülüorum çok.burda yalnız olan benim bana teselli vermesi, güzel söler söylemesi gerekirken beyfendi sadece iş düşünüor.herzamanki gibi.bilmiorum nasıl olucak.

12. 5 Ağustos 2010
  13. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    32.796
    Ödül Puanları:
    563
    Anladım zor bir durum aslında kolay değil tabi üstünede yanlızlık ve zaman ayıramamak olunca herşey zorlaşıyor tabi..
    Ne kadar konuşsanızda faydası olmuyor demekki en azında msn de güzel bişeyler yazsaymış onuda yapmamış acaba çok mu meşgul diyecem ama insan eşine azda olsa zaman ayırmalı buna çaba sarfetmeli bence .
    Sizde çok üzülmeyin ne olurnşallah herşey zamanla yoluna girer...

14. 5 Ağustos 2010
  15. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    benim çok tuhafıma gitti.eve geldiğindede dalgın oluyor yazmışsınız,işi düşündüğüne eminmisiniz.teyzemin komşusu vardı kocası çok çalışıyor,boyna iş gezilerinde gel zaman git zaman adam kalp krizi geçirip vefat etti.bilin bakalım ne oldu?evet adamın başka kadınla ilişkisi varmış vede çocuğuda varmış.kadıncağaz acı içinde acı yaşadı.tabii size böyledir demiyorum ama biraz çaktırmadan takip ederseniz iyi olur.

16. 5 Ağustos 2010
  17. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    benim eşimde 1sene başka şehirde yaşadı 15 günde 1 geliyordu.geldiğinde ne yapacağını şaşırıyordu çoculları ve beni gelip gidip öpüyordu''depo yapayım 15 gün yetsin diyordu.

18. 5 Ağustos 2010
  19. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Zor bir durum gerçekten de çocuk olunca daha da zor elbette.
    Özlem bir yana bütün sorumluluk size kalıyor.
    Allah kolaylık versin.