beni hatırlayanlar varsa hikayenin devamı....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zeytin96 tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : zeytin96
  1. zeytin96

zeytin96 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aradaslar hatırlarsanız kayınvalıdemle altlı ustlu oturuyorduk evimizin anahtarları herkesde vardı bu yuzden tasınmak ıstemıstık tasınmadı esım tadılat ettırdık sımdı evın kapısı değişti evin yeni anahtarlarını vermeyecegını soylemıstı sımdı tadılat bıttı bız esımle calısıyoruz bırkaz ufak ıs kaldı gunduzlerı ustalar gelıp yapıyor tek anahtar var sımdılık mecburen kayınvalıdeme bırakıyoruz ısler cumartesı bıtecek ve cumartesı celık kapıcıyı cagırdık kılıtlerı degıstırecek rutus falan ayapacak o bahaneyle anahtarı artık vermeyecegız ama vıcdan azabı cekmeye basladım nıye boyleyım
    tum evım ınsattı 1 aydır annemlerde kalıyordum ısler bıtınce dun de ızınlıydım kaynanam eltım gorumcem kayıbıraderlerım canla basla bneımle beraber temızlık yaptılar hemde benden daha tıtız davranarak sımdı sankı anahtarı vermeyerek nankorluk mu yapmıs olacagım sızce??**

2. 20 Mayıs 2010
  3. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    neden anahtar vermediğin için nankörlük ettiğini anlamadım.
    insan kendi evinin anahtarını neden dağıtır ki başkalarına?

4. 20 Mayıs 2010
  5. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    saçmalama bence vicdan azabı çekecek bişi yok ortada.
    herkes birbirine yardım eder ne var ki bunda.

6. 20 Mayıs 2010
  7. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öyle hissetmene gerek yok... nankörlük te değil yaptığın... özelinin sana kalmasını istiyorsun bundan daha doğan bi hakkın olamaz... sonuçta onlar da evsiz barksız değiller, senin evine girip çıkmayınca da birşeyleri eksilecek değil...

8. 20 Mayıs 2010
  9. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Anahtar vermemek nankörlük mü oluyor..
    Onların anahtarı sizde mi.. Yada kardeşiniz anneniz anahtarlarını size verdler mi???
    Bu aahtar merakı ne yaa....

Yanlış hatırlamıyorsam zaten eşinin ailesi bahçeye çıkmak için senin evinin içinden geçiyorlardı hatta banyoda duşakabine tuvaletlerini yapıp bırakıyorlardı o yüzden onlarda anahtar vardı... Şimdi inşşat yapıp bahçeye açılan kapıyı kapattınız herkes bahçeye apartmanın yanından başka biyerden gidecek.. O zaan sizin anahtarınıza bir ihtiyaçları yok....

ılginçsiniz... Hem anahtarı onlardan almak için o kadar inşaat yapıp masraf yaptınız şimdi de anahtarı versemmi diyorsunuz...

10. 20 Mayıs 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Diğer konularınıza şimdi göz attım da ,zaten anahtarı isteyen sizmişsiniz.

Bu vicdan azabı niye ki şimdi ?

Aklını kurcalama sakın en iyisini yapıyorsun,sakın verme anahtarını birdaha en azından aynı sorunlarla karşılaşmak istemiyorsan.

12. 20 Mayıs 2010
  13. zeytin96

zeytin96 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok zaten vermeyeceğimde arkadaslar ne bılıyım boyle sankı herkes bırden boyle yardım edınce canla basla bır an ben nıye boyle yapıyorum oldu ama ben en buyuk ozellıgım kın tutamıyorum hemen unutuyorum kotu seylerı ama yok vermeyecegım zaten sadece yazmak ıstedım:KK70:

14. 20 Mayıs 2010
  15. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bencede hiç vicdan azabı yapma sonuçta bu senin özelin belki bir gün işe geç kalıyosun ve yatağı falan toplayarak zaman harcamak istemiyosun ya onlar yine içeri girse bu sefer daha çok tantana ne kadar dağınık bak evi toplamadan gitmiş falan valla bizimkiler senin gibi yapsa ben hayatta vermezdim çok şükürki öyle değiller

16. 20 Mayıs 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Zaten anahtar mevzundan çıkmadı mı bütün olay, dön dolaş başa niye sardınız ki. ıstediğiniz bu değil miydi?

Onlar yapmaları gereken yardımı yapmışlar, bu yüzden ellerine bir anahtar tutuşturmanızın anlamı yok ki. Vicdan azabı çekilecek bir durumda yok. Herkes akrabası da olsa, kim olursa olsun, bir başkasına anahtar vermek zorunda değil. Siz niye kendinizi zorunlu hissediyorsunuz.

Yardım yaparken, artık bir anahtarıda hakettik diye yapmamışlardır heralde.

18. 20 Mayıs 2010
  19. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.257
    Ödül Puanları:
    238
    Yanlış hatırlamıyorsam bu kişiler siizn banyonuza girmiş, duşa kabininize büyük tuvaletlerini yapmamışlar mıydı? Evi karıştırdıkları için, sürekli bahçeyimi neyi birşeyi kullanmak için sürekli evinize girmiyorlar mıydı? Bundan mutsuz hatta psikolojim bozuldu falan diye bahsetmemiş miydiniz?
    Bence vicdan yapılacak bir durum yok.Evinizin anahtarı mevzu kuzum, hasta birisine vermediğiniz böbrek değil.Kaynananıza vermediğiniz anahtar sizin evinizin anahtarı, yatakodanızın olduğu, çekmecelerinde çamaşırlarınızın olduğu odaya açılan anahtar.Ne münasebet? Mavi boncuk gibi anahtar mı dağıtacaksınız herkese?
    Kafanıza takmayın, zaten altlı üstlü değil misiniz? Merak etmeyin, gündüz giremezler, çok içinize dert olursa akşamları davet eder, evinizde ağırlarsınız.