Beni kendileri gibi kıskanç sanıyorlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lidya81 tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : lidya81
  1. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar eşimle 5 yıllık birliktelikten sonra evlendik 3 yıllık evliyiz kayınvalidemi ilk günden beri tanıyordum her zaman çok problemliyli birde çok mal mülk, para meraklısıydı(hala da öyle) neyse beş yıl boyunca ortalama iki haftada bir kez telefonda görüşüyorduk ve her konuşmada bana evli kızının malını mülkünü gezdiğini yediğini anlatıyordu bütün konuşmalar onun damadını dinleyerek geçiyordu, uzun bi süre önemsemedim çok sabırlıyımdır neyse evlilik hazırlıkları başladı ailemin her üyesine yine aynı şeyleri anlatmış damadının ailesine kadar mal mülk dökümü yapmış. Kendisinin bir evi var bizim de bir evimiz var pek mallı mülklü değiliz diye beni hiç beğenmedi zaten, ailem soruyor damadının ailesi nasıllar nikaha gelecekler mi diye bizimkinde cevap onlar çok mallı mülklü insanlar her zaman evden ayrılamaz oluyor ailem çok ayıpladı görgüsüz dediler ben çok maçup oldum .Kızıyla damadı da aynı sanki küçük dağları onlar yarattı kimseyle tek kelime konuşmazlar ,evlendikten sonra evime gelen kayınvalidem aynı muhabbeti benim komşularıma bile yapmış hemde bire bin katarak komşular dediki güya damadı şehrin en zenginlerindenmiş!! alakası bile yok arkadaşlar kendisi benim eşimle birlikte aldığım paranın 2500 lira fazlasını alıyor 10 yıılık evli tabiki durumları farklı olacak onlar evlenirken tek kuruş masraf yapmamış biz her şeyimizi kendimiz yaptık. artık dayanamadım eşime dedim yeter çekemiyorum o da farkındaymış zaten annesiyle uzun bir dönem cebelleşti yapma ayıp anlatma böyle şeyleri diye neyse benim kaynana sustu çok şaşırsım hiç onlardan bahsetmiyordu fakat sonradan farkettim ki benim onları kıskandığımı bu yüzden eşime söylettiğimi sanmış kendisi herkesi kıskandığı için beni de kendi gibi sanmış .Kızı şimdi ne yapsa ne alsa bana söylenmiyor fısır fısır konuşuluyor bi havalar bi pozlar ya niye ben onu kıskanayım çok güzel bi meslğim var eşimle evimizi bile aldık ayrıca onlar kardeş Allah daha güzelinie versin kendi kardeşim kaynanamın damadı ile aynı işi yapıyor benim kardeşimi hep küçümsemeye çalışır kazandığı parayı kendince azımsar, yeni bir kooperetife girmişler eşim söyledi ben de görüşünce hayırlı olsun çok iyi yapmışsınız dedim sağol deyip konuyu kapattılar çok bozuldum ayrıca görümcemlerin bir evi, küçük bir tarlası ve şirketin verdiği bir arabaları var ikinci kooperetife girip ödüyorlar o kadar anlatılan mal mülk bu kadar işte durum bu ne yapacağımı şaşırdım nasıl davranayım bilmiyorum arkadaşlar kıskanç biri asla değilim ama gözgöre göre de kendimi aşşalatamam :eek:lmaz:

2. 11 Ekim 2009
  3. nuruayn

nuruayn Guest

görgüsüz ve kompleksli insanlarla yaşamak çok zor Allah yardım etsin

4. 11 Ekim 2009
  5. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    ay bı an benım kaynanayı anlatıyosun sandım :nazar:
    onun damadı yok ama evlerı var:kahve:
    sonradan görmedır kendılerı:roflol:
    bıde ben hayalındekı gelın degılmısım kendı gıbı varlıklı gelın ıstermıs:roflol:
    kötü bı bına ıle kendını nımetten sanıyo-tatlicadiarzu-
    tepesıne yıkılcak nerdeyse bınada:nazar:

takma kafana sık görüşme mesafelı davran :1rolleyes:

6. 11 Ekim 2009
  7. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    çok görgüsüzmüşler açıkcası.. Allahım yaaa...

Allah sabır versin kuzum ne diiyim. karı kocamış artık huylu huyundan vazgeçmez.

8. 11 Ekim 2009
  9. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Şaşırıyoruz ama çok var böyle insan ...
    Birçoğumuzunda başında ne yazık ki..
    Hayatı zindan ediyolar sen kalkıp diyemiyosun işte bende senin gibi bir kayınvalide istemiyordum ama başa gelen çekilir diye..

10. 11 Ekim 2009
  11. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    benimki de kendini pek bi zengin sanıyo:)zenginlik görgüyle eşdeğerdir bence..uzak dur hayatım mutlu mesut yaşa

12. 11 Ekim 2009
  13. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar küçümsediği insan ;sen de yok ,benim kızımda var dediği insan gelini yani oğlunun karısı oğlunun parası yokki alamıyor demek oluyor ki işin ucu kendine dokunuyor sende okutsaydın oğlunu o da çoook para kazansaydı mallı mülklü olsaydı bunu bile düşünemeyecek kadar aptal bi insan.

14. 11 Ekim 2009
  15. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    dinlemeyeceksin,es geçeceksin, becerebiliyorsan 3 maymunu oynayacaksın..
    başka türlü mutlu olamazsın..

iyi sabırlar..

16. 11 Ekim 2009
  17. Erenn

Erenn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.312
    Ödül Puanları:
    238
    Ee herkez senin kızın kadar şanslı olmuyorki de diycm ama arada eşini harcamış olursun yazık olur

18. 11 Ekim 2009
  19. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    malesef olabiliyor çevremizde böyle kişiler...mal mülk ve gösteriş yapma merakı olan
    kişiler sadece kendilerini kandırıyor bana göre...
    ben neysem oyum...kabul eden eder etmeyen kendini bilir hiç maddi şey beni yüceltmez veya
    aşağı indiremez...en iyisi mesafeyi korumak bu kişilerle..