Beni mecburiyetler buna itiyor,Siz yerimde olsanız ne yapardınız?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve bulut2 tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : bulut2
  1. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar arkadaşlar

Ben de de robertsian translokasyon var.Anlamı iki kromozom birbirine yapışıyor,tek bir kromozom gibi oluyor.Yapışıp tek gibi göründüğünden 45 kromozom var gibi görünüyor.. genetik materyal kaybı yok, o yüzden anne-baba sağlıklı oluyor.Çocuğuna geçitiğinde anomalili doğabiliyor.Özellikle 14.koromozom denk gelirse kesin özürlü çocuk doğuyor.

Bunun dışında 43 yaşına geldim.Bu sürede 6 micro bir doğal gebelik düşüğü ve dış gebelik yaşadım.Bu yüzden tek yumurtalığım alındı.
    1 hafta önce de laporoskopi oldum.Diğer tüpümde hidrosalpenks şüphesiyle rahimden ayrıldı.Kist aspire edildi.Yapışıklıklar düzeltilebildiği kada müdahale edildi.

Tabiki bu kadar sürede artık adetim 1seneye yakındır gelmiyor.

Donor yumurta ile tüp bebek önerildi.İçimde anne olma isteği o kadar yoğun ki sıcak bakıyorum bu duruma.

Evlatlıkta alabilirdim ancak eşim evlatlığa sıcak bakmıyor ileride ailesi gelir çocuğu elimizden alır yada çocuk gerçek ailesini arar o zaman bu bize üzüntü verir diyor.
    Bilmiyorum bu sürece geldik işte görüşlerinize açığım.Benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme: 12 Aralık 2009
  2. 8 Aralık 2009
  3. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne diyorsunuz kimse yokmu

4. 8 Aralık 2009
  5. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    donör yumurta baska kadinin yumurtasini alip sizin rahminizemii yerlestirliyor ??? ama madem cocuk özleminiz var neden olmasin yerinizde olsaydim yapardim ..

6. 8 Aralık 2009
  7. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet başkasının yumurtasını eşimin spermi kullanılıyor.
    Teşekkür ederim arkadaşım.Bu cevabın iyi geldi.

8. 8 Aralık 2009
  9. scheker

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    en azindan sevdigin adamin cocuguna bakicaksin güzel bir sey bence cocuk özlemi cekmektense hayirlisi olsun hakkinizda

10. 8 Aralık 2009
  11. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle rabbim sabır vrsin zor bir imtihandan gçiyorsun şimdi burda ahkam kesmek bizim için en kolay yol yaşamadan bunları bilmekte bildiğim kadarıyla türkiyede donor yumurta olayı yasak tabi bu ne kadar mantıklı onuda bilmiyorum yani bir başkasının yumurtsıyla eşinin spermi senin rahminde döllenecek yanılmıyorsam düşününce gerçekten zor bir durum rabbim yardımcın olsun birde psikolojik yönü var tabi bu işin canım ya gerçekten tabiri caizse aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık hesabı ama ben bunu yaparmıydım şu anki düşüncemle hayır evlat edinmeyi tercih ederim ama zaman ne gösterir bilinmez baştada dediğim gibi ahkam kesmek kolay başıma gelmediği için ama anne olmak demek illaki doğurmak demek değildir canım bir yetime öksüze sahip çıkmakta annelik duygusunun en güzeli ve erdemli bir davranıştır inşallah herşey gönlünce olsun bunlara geek kalmadan rabbim sana bir mucize göndersin amin

12. 8 Aralık 2009
  13. Zxuxmmin

Zxuxmmin RABBIMIN EMANETISINIZ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim ablacim benimde kromozom bozuklugu var yani kizimda bunun etkisini gördük...hasta dogdu ve haliyle zor oliyor..buda rabbimin bi imtihani diyorum...
    ama pes etmedim...o kadar zorluklar gecirdimki anlatamam...bu sene 6. ayda pgt tedavisi yaptirdik ve sükürler olsun saglikli embryolar bulundu...bence baskasinin yumurtasini degil pgt yoluyla bi dene derim...ve olmicak diye bisey yok...insallah güzel sonuclar alirsin..burda pgt tedavisi olan arkadaslar var ve cocuklari saglikli bi sekilde kucaklarina aldilar...4 ay sonra Allah izin verirse bende alacagim kucagima....Allahin imitihani...Rabbim yardimcin olsun

14. 8 Aralık 2009
  15. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili scheker
    benim tesellimde o zaten eşimin çocuğu olacak sevdiğim adamın.En azından benim kanımla beslenen
    onun çocuğunu rahmimde besleyip doğurabilceğim.
    Kafama takılanlar da var.Ama tesellim bunlar işte.

Sevgili Belenay evet bu da bizim imtihanımız gerçekten.Kalbimizde iyi niyetle hareket ediyoruz.
    Bu yola gireceğimi 2 yol önce bile deseler rüyamda görsem inanmazdım.
    Ama şu içimdeki doğurma isteği yokmu durduramıyorum.Ego tatminimi bencillikmi gözü karalıkmı benimkisi bilemem.

Evlatlık olayına ben sıcak bakarım ama eşim yukarıda yazdığım gibi ileride gerçek ailesini bulunca yıkılırız diye göze alamıyor.Ona da saygı duyuyorum.Ne bileyim iki arada kaldım.
    Ama dediğin gibi yaşayan kadar kimse beni anlayamaz.Bu da gerçek.
    Sağol canım tavsiyelerin için.

16. 8 Aralık 2009
  17. bulut2

bulut2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zümmin kardeşim PGT yaptıramam çünki artık 1 yıldır adet olmuyorum.Menopozdayım yani.Yoksa tek yumurtam bile çıksaydı.PGT denerdim inan bana.
    Allah senin evladını da sağlıkla eline versin canım.Çok teşekkürler.

18. 8 Aralık 2009
  19. scheker

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    hayir hicte ego falan degil neredeyse her kadin anne olmak ister yerinizde olsaydim bende evlatlik almak yerine bu yolu tercih ederdim üzmeyin kendinizi madem böyle bir yol var yapin derim ben ne güzel bence sevinmelisiniz böyle birsey var hem siz dogurucakmisiniz siz tasiycaksiniz onu 9 ay karninizda sizden beslenicek birakin dna si baskasinin olsun ne fark eder bence hic gercekten hicc ben eminimki hamileliginizin ilk anlarindan itibaren zaten benimsiyceksiniz bebegi