beni okula gönderip gelecegimi kurtaran babama tesekkür ediyorum

Konusu 'Tebrik, Teşekkür Ediyorum /:)' forumundadır ve denef72 tarafından 3 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : denef72
  1. denef72

denef72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    beni ve kardeşlerimi okula gönderip, gelecegimizi güven altına alan babacıgıma sonsuz tesekkür etmek istiyorum.bizleri cahil bırakmadı...şu an ekmek yiyosam babam beni okula gönderdigi için ekmek yiyiyorum.ya okutmasaydı....aman evlenip gidecek kocası düşünsün deseydi.....ben şimdi ezilen, yıpranan,toplumda bir yeri olmayan normal bir insan olacaktım.babacıgım mekanın cennet olsun.allah razı olsun senden...
    lütfen özellikle kız çocuklarını okutalım..onlarda bi insan ve geleceklerine güvenle bakmalarına yardımcı olalım.artık kızlarımız ezilmesin ve bu toplumda söz sahibi olsunlar.:enbuyukkk:

2. 3 Temmuz 2008
  3. kokteyl

kokteyl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım çok iyi düşünmüşsün bu topiği açmakla.a.s.ben de abim ve beni en iyi şekilde okutup,bizden hiçbirşeyi esirgemedikleri ve hala her konuda bize destek oldukları için anne ve babbama çok teşekkür ediyorum.a.s.allah onları bizim başımızdan eksik etmesin.uzn ömürler versin inşallah.:nazar:

4. 6 Temmuz 2008
  5. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kısssss ben çocukken saftım
    ama ortaokul (bizim zamanımızda öyleydiya) lise üniversite derken çok cingöz oldum
    aslında benim okumamı çok istimiyordu ailem ama işte fazla üstüne düşmeyince bende
    yapacak birşey olmayınca ders çalışırdım ve bü günlere geldik
    şükürler olsun

6. 8 Temmuz 2008
  7. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bence çok güzel bir konu açmışsın kuzum
    bende kendi babama çok tşk ediyorum

8. 9 Temmuz 2008
  9. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    rahmetli babacığıma bende çok teşekkür ediyorum .mekanı cennet olsun:çok üzgünüm:

10. 9 Temmuz 2008
  11. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de rahbetli babanneme ve anneme teşekkür ediyorumm..Hep onların sayesinde, e bir de kendi emeklerimle bugünlere gelebildim...Babam okumasan da olur ben size ölene kadar bakarım diyordu (yanından ayrılmamızı hiç istemedi)...Allah hiçbirini başımızdan eksik etmesin...

12. 12 Temmuz 2008
  13. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bunun adına neden fedakarlık dediğinizi ve teşekkür ettiğinizi anlayamadım. Bu zaten tüm anne ve babaların sorumluluğu aynı zamanda da yapmak zorunda oldukları şey değil mi? Neden ekstra bir durummuş gibi yansıtıyorsunuz,normal olanı,olması gereken bu değil mi zaten?

Çocuklarını okula göndermeyenleri kınamak,gönderenlere teşekkür etmekten daha mantıklı geliyor bana.

14. 13 Temmuz 2008
  15. denef72

denef72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    günümüz şartlarında hala çocuklarını okula göndermeyip tarlada, bahçede çalıştırılan çocuklarımız var.benim yaşım geregince 30 sene öncesinde anne ve babalar bu kadar bilinçli degillerdi.özellikle kızlar pek okula gönderilmez zaten evlenip gidecek düşüncesi vardı.beni okula gönderen babacıgıma, tesekkür etmem kadar dogal bir sey yok bence..şu an ekmek yiyorsan ve eşime muhtaç olmadan bir kadın olarak ayakta durabiliyorsam bu ailemin okuma kavramını ne kadar önemsediklerini gösteriyor....
    çocuklarını okula göndermeyenleri kınamadıgımızı nerden biliyorsunuz.burda yazan arkadaşlarımı ve beni ne kadar tanıyorsunuz ki.....ayrıca bu topikte yazan arkadaşlarım ve ben zaten çocuklarımızı okula gönderin yorumlarını yaptık. bu kadar insanların yazdıklarını ve özellikle benim açtıgım konuyu okursanız tekrar sevinirim.amacımız okula gönderip çocuklarımızın gelecegini kurtaralım.onlara bu hayatta bir söz sahibi yapalım anlamındaydı konum.uyarmak kadar tesekkür etme hakkınıda kendimde buluyorum..

sizin yorumlarınıza da saygım var .umarım sizde benim düşüncelerime saygı gösterirsiniz.sevgilerimle..

16. 13 Temmuz 2008
  17. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Çocuklarını okula göndermeyenleri kınamak,gönderenlere teşekkür etmekten daha mantıklı geliyor bana.[/COLOR][/B][/QUOTE]

arkadaşım bence sen o kişeleri kınama adına bir konu açabilirsin. ama teşekkür etmek çokmu kötü sizce. birde onca okuyamayan ailesi tarafından okutulmayan bir çok kız evladımız var .sanırım siz konuyu dilediğiniz gibi anlamışsınız.yerimseniben

18. 14 Temmuz 2008
  19. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ve özellikle kiz cocuklarinin egitimi üzerinde fazlaca durulmali,