Benim aşılama günlüğüm kasım 7

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve puduhepa tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : puduhepa
  1. puduhepa

puduhepa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Buraya yazmak istedim çünkü bu olaya yeni başlamanın ve hiçbir şey bilmemenin ne demek olduğunu biliyorum.Ve ilk kez bunları yaşayacak olanlara gerçekten yardım etmek istiyorum.
    Biz üç yıllık evliyiz ve her ikimiz de hiçbir sorun yok.Sanırım bebeklerimizin henüz vakti gelmemişti.
    Bu benim ikinci aşılamam,birinciden başlasam çok uzun olur,özetle ilkini 29 haziranda yaptık.Doktorumuz önce klomenle başladı,ovitrelle iğne ile devam etti.Ovitrelle 81-82 lira kadar, bir de vajinal jel verdi.O da 74 lira kadar.O zaman ilk gün çok ağrım oldu ama yeni başlayanlar korkmasınlar dayanılmaz bir ağrı değildi.12 gün sonra tahlil yaptırdığımda negatif sonuç dünyamı kararttı toparlanmam epey zaman aldı.
    Eylül ayında ise 26 sında regl oldum,30 eylülde doktora gittim,doktorum bir kez daha aşılama yapalım dedi ve yine klomen ilacını verdi.Sabah akşam birer tane kullandım,zaten 5 günlük bir ilaç.İlaç bitince tekrar doktora gittim iki tane yumurta gelişmiş,zaten ilaçla pek fazla sayıda gelişmezmiş,bu sefer bize prengly gibi bir iğne verdi.Bu oldukça ucuz 12 lira kadar.Bu iğneden iki dozu akşam yani 5 ekim akşamı yaptırdık ve 7 ekim sabah 10 gibi aşılama yapıldı.
    Aşılama gerçekten son derece acısız bir işlem.Hiç ama hiç acı çekmiyorsunuz.Eşinizden alınanlar size enjekte ediliyor.Aşılama dan sonra hemen kalkmıyorsunuz,15-20 dakika bekliyorsunuz.Sonra doktor bana progestan isimli bir ilaç verdi bu da 16 lira kadar ve tabii ki her zaman folik asit ve bebe aspirini kullanıyorum.
    Aşılamadan sonra yumurta çatladığı için sanırım yine özellikle belim ağrıdı,hiçbir kanamam ya da akıntım olmadı,evde dinlendim.Gerçi doktor normal hayata devam etmemi,spor yapmamamı,çok merdiven inip çıkmamamı,çok ayakta durmamamı söyledi.
    Bu sabah yani 8 kasımda ise hiç bir ağrım yok,inşallah herkesin ve benim hakkımda hayırlısı ne ise o olur.
    Aşılama gerçekten acısız,ben de çok korkuyordum hatta ağlamıştım başlamadan önce ama çok kolay geçti,daha önce rahim filmi çektirmiştim o çok acılı bir işlem,ama sadece 20 saniye kadar çok acı çekiyorsunuz.Tabi işlem bu kadar kısa sürmüyor ama acı çektiğiniz zaman bu kadar.
    Ondan önce rahim içine kamera ile girilen ofis histereskopi denilen şeyi de 3 kere yaşadım,o da oldukça ağrılı,ama Allah'tan çok uzun sürmüyor,bir de operatif histereskopim var,ameliyat ortamında kamera ile girip bir sorun varsa çözüyorlar,bende kist ya da polip gibi birşey varmış almışlar,ama bu narkoz verilerek yapılıyor,uyanınca çok az ağrım oldu ve tabii ki kanama.
    Daha neler neler..uzun oldu diğer yaşadıklarımı da sonra yazayım.Bana dua etmenizi rica ediyorum.Benim dualarım benim gibi bu amaçla çaba gösteren herkesle birlikte..

2. 9 Kasım 2009
  3. tubayok

tubayok Do not wait!!! Come! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ne kadar içten yazmışsın...

insallah Allah hepimize bu beklemenin sonunda hayırlı vefalı bebekler nasip eder...

böyle açıklayıcı bilgiler için tesekkür ederiz. biz de sayende ögrenıyoruz...
    ayrıca maddi sıkıntılar yüzünden ertelıyorduk biz de en azından sımdı fiyatlarını söyledin tesekkürler.

4. 9 Kasım 2009
  5. puduhepa

puduhepa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım faydalı olmuşsam çok sevindim,Allah bu yolda sana da kolaylıklar versin ve en kısa zamanda bebeğine ama hayırlısıyla kavuştursun..

6. 9 Kasım 2009
  7. puduhepa

puduhepa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aşılama günlüğü 9 kasım

Cumartesiden bu yana aşılamadan sonra ikinci gün..Dün gece uyumadan önce karnımın alt tarafinda az da olsa ağrım oldu.
    Bu sabah işe gittim,akşama kadar merdiven inip çıktım,doktor çok ayakta durma demişti ama iş işte..Akşama doğru karnımın sol tarafı ve bellimde ağrı oldu.Bilmem ki psikolojik mi?

8. 9 Kasım 2009
  9. ysm_ysm

ysm_ysm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Cnm inş. olur herşey gönlünce olsun ....

10. 9 Kasım 2009
  11. puduhepa

puduhepa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkür ederim canım sağol

12. 9 Kasım 2009
  13. (g)ece

(g)ece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar... ben de bu gece iğne olacağım... çarşamba günü de aşılama yapılacak. çok fazla kafaya takmayayım, düşünmeyeyim diyorum ama heyecanlıyım da biraz. burada tecrübeleri paylaşmak gerçekten hoş bir dayanışma şekli...

14. 9 Kasım 2009
  15. puduhepa

puduhepa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İğnen saat kaçta canım epey geçe kalmış..Daha önce yaptırmış mıydın?

16. 10 Kasım 2009
  17. national

national Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar çok korkuyorum, ben de aşılama yapılacağım hemde ilk kez ama hep ilkinde tutmuyor diyorlar. Ben bir de her gün karından iğne yapıyorum. Zor acaba işe yarar mı?

18. 10 Kasım 2009
  19. puduhepa

puduhepa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aşılama kesinikle korkulacak bir işlem değil.Son derece acısız hatta acı yok.Bir o kadar da kolay ve çabuk oluyor,normal muayenede ne varsa aynen öyle.Bence hiç korkma,kendini sıkmamalısın.Zaten doktor sürekli kendinizi sıkmayın diyor.
    İğne ile daha çok yumurta oluşuyormuş sanırım.