Benim Babamda çok değişti

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nehiyy tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

10 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nehiyy
  1. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Akadaşlar ben 24 yaşındayım son 1 yıla kadar babamı böyle huysuz görmemiştim.. Açık olmak gerekirse hayatımızda hiç zorlukla karşılaşmadık, etraftan bişeyler gördük ama biz hiç yaşamamıştık, bundan bir yıl öncesinde yaşanan bir olay babamı çok değiştirdi.. Babam bunun öncesinde çok mutlu bir adamdı hep güler yüzlü görüyodum onu, evin içinde oynar, şarkı söyler, annemle inatlaşırdı =) Arkadaşlarım, etrafımızda ki insanlar bize hayranlıkla bakıyodu.. Ama artık babam çok alıngan yüzü hiç gülmüyor konuşmaya çalıştıgım da beni bozuyor, bir keresinde anneme de çok ağır konuştu benim verdiğim tepki ve koydugum mesafe yüzünden kendisini toparlamaya çalıştı tam düzelicek derken bu kezde ablamla ilgili bir olay patlak verdi sıkıntılı bir dönemdeyiz yani :) Babama piskologa git diyorum ben normalim diye azarlıyor beni =) bi şekilde ikna ediceğimi düşünüyorum ama babamın o ilaçları kullanması bile beni çok üzücek.. Hem doktor kesin çözüm olur mu onları mutsuz görmek beni de çok mutsuz ediyor.. onun bana söylediği bir söz bile gün boyu mutsuz ediyor.. dua ediyorum inşallah geçicidir Ailemizin eski günlerini özledim :)) ( Tabi yine'de şükürler olsun.)

2. 10 Haziran 2009
  3. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    Biraz daha konuyu açarmısın canımbenneyaptımki yani babanın böyle birden değişmesindeki faktör nedir:uhm:

4. 10 Haziran 2009
  5. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    bi hastalık fln mı geçirdi acaba..kalp krizi vb bi durum...ya da mesela emekli mi oldu..yani hayatında bişey değişmiş olmalı ki böyle değişsin...

6. 10 Haziran 2009
  7. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Elbet değişmesinin geçerli bir nedeni vardır.

Annen ile baban arasında şiddet yok ise tartışabilirler elbet ama siz araya girmeyin derim yinede en azından iyi günlerinin hatrına.

8. 10 Haziran 2009
  9. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hayır bir hastalık geçirmedi emekli olalı da 6 yıl oluyor..
    yaşanan olayı pek açmak istemiyorum ama bazı ailevi sorunladan sonra böyle oldu

10. 10 Haziran 2009
  11. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Psikolojik danışmanlara gitsin canım onlar ilaç vermiyorlar konuşarak çözmeye çalışıyorlar...
    Psikiyatrisler hemen ilaç veriyorlar...

12. 10 Haziran 2009
  13. Lakito

Lakito Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Canım bence evlatlar hep ailede köprü görevini üstlenirler.Yani annenle baban arasında bir problem olduğu zaman güzellik ve tatlılıkla arayı düzeltmeye çalışmalısın.Öncelikle babanla güzellikle bi konuş.Tatlı dilli ol.Onu ne kadar sevdiğini,değerli olduğunu bilsin.Ha kızarsa kızsın,ters tepki verirse versin sen yinede güleryüzlü ol.O sana kızsa bile sarıl boynuna.Ayrıca bi şekilde baban depresyon da geçiriyor olabilir yani psikolojik bi rahatsızlıkta olabilir bu.O yüzden bi şekilde doktora gidin.Hem o ilaçları kullanması bile beni üzer deme.Ne var ki bunda ağrı kesici gibi bişey :) Bende kullandım zamanında canım.Sakın öyle düşünme.

14. 10 Haziran 2009
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    babanın karakterini değiştirecek o olay çok önemli ve travmatik birşey olmalı, zaten senin de konuyu söylememenden konunun hassas bişey olduğu ortada....
    Bence çok normal, travmatik bazı olaylardan sonra insanlar yaşaa sevinçlerini kaybedebilir, içine kapanabilir... Bunun tek çözümü psikiyatra gidip ilaç almak değildir... Aile terapisine gidebilirsiniz, yada bir psikologtan yardım alabilirsiniz....

16. 11 Haziran 2009
  17. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haklısınız bunun için mutlaka ugraşacağım teşekkür ediyorum ilginize.. :) Ayrıca eski günlerimize dönünce buraya da yazıcam belki başkalarına bi faydamız olur .. :)

18. 11 Haziran 2009
  19. dine

dine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    belki de bir süre üstüne gitmezsen daha iyi olur. hele ki bu psikolog konusunda toplumumuz çok önyargılı. yani baban da hassas olabilir.
    en önce şükret, hala sağlıklı ve yanınızda. umarım en kısa sürede morali de düzelir. hangimiz kötü dönemler geçirmiyoruz ki? hem baksana normal zamanda pozitif bir kişiliği varmış. ne kadar şanslı olduğunu düşün. ne babalar var! sabret canım. her şey düzelir can sağlığı olduğu sürece.
    hoşlandığı şeyler yapmaya çalış. alttan al. hep biz kızlar naz yapacak değiliz ya! :)) baban da bu aralar biraz nazlıymış gibi düşün. :))