Benim başıma asla gelmez derdim..başkalarını yadırgardım başıma geldi...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve serenal tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : serenal
  1. serenal

serenal Guest

Merhaba arkadaşlar;
    kimseyi sıkmak istemiyorum kısaca anlatmaya çalışıcam. Bir erkek arkadaşım var benden 5 yaş küçük. Ben 29 o 24 yaşında. benim başıma asla gelmez derdim ama oldu ve hemde tam 1 senedir beraberiz. Gözümüzde büyütüp ayrılmaya çalıştık ama olmadı, ailesi beni tanımadığı halde beni istemiyor. ikimizde çalışıyoruz, üstelik ben oldukça dikkat çekici bir kızım ve etrafımda birçok kişi var ancak ona olan sevgimden dolayı ilişkiyi bitiremiyorum. Evlilikten bahsettiğimizde ikimizde korkuyoruz. özellikle hayatımda istenmemek nedir bilmediğim için ailesinin beni istememesi bana çok tuhaf gelio ve bu şekilde bir evlilik yapmak istemiyorum. Aslında bunu hak etmiyorumda.. çünki benim onunla birlikte olmamın hiçbir çıkarı yok.. benim maddi durumum da mevkim de ondan çok daha iyi.. etrafımda benimle olmak isteyen bir çok kişide var.. tek isteğim sevdiğim insanla evlenip mutlu olmak..ama ben nereye doğru gidiyorum.. herşeyi göze alıp ayrılmalı mıyım?

Gerçekten değerli yorumlarınıza çok ihtiyacım var...

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ekim 2009
  2. 5 Ekim 2009
  3. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aılesı senı reddeder
    cocuk tutunabılırse senle olur
    ama işin garıbı cocugun yası kucuk
    yanı nomaldende kücük 24 küüçük bir yaş evlenmek için bır erkekte,
    bu sorumlulugu alabilir mi dersin, hem anladıgım öyle bır durum yok su anda?

4. 5 Ekim 2009
  5. nadya83

nadya83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrılmalı mıyım dıyorsun cok sevıyorsan ayrılmamalısın tabiki
    ama aılesının senı ıstememesı de cok kötu bır durum senın kararın.

6. 5 Ekim 2009
  7. Selenina

Selenina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    değmez.

8. 5 Ekim 2009
  9. kitape

kitape Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bence bu yaş sorununu şuan sorun etmesede erkekler daha sonraları büyütüyor..benim kız kardeşim kendinden 1 yaş küçük biriyle evlendi o biryaş bile çok sorun oldu aralarında.kardeşim fikrini söylediginde benden büyüksün diye herşeyi senmi biliyorsun vs....soranlarada kendi yaşını büyük gösterip kardeşimi küçük diyorlar bilmeyenlere.ailenin istememesine gelince inanki çok zor bir durum kendini kabul ettirmek tek eşinle degil aileylede yaşıyorsun evlenince şimdilik ailesine karşı çıksada ilerde degişmeyeceginin garantisi yok verilen sözlerinse hiç bir anlamı yok unutuluyor hatırlanmıyor bile...ailesinin seni kabul etmemeside muhtemelen yaşından dolayıdır...çok iyi düşünmeni tavsiye ederimm

10. 5 Ekim 2009
  11. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ılk etapda ailesı yas farkından dolayı hayır demıslerdır
    buna emınım..
    ama dusunun kım duysa ılk tepkısı olmaz olurdu..
    aile belkı sızı tanıma fırsatı olursa suyun akısı degısır..
    ama ıllahı olmıycak dersenız ayrılmalısınız mademkı cevrenızde sıze hayır demıycek cok kısı var ıse.
    zaten bı erkek ıcın bence erken bı yas evlılık ıcın..
    yanı ailenın kabullenmesı bıraz zordur sızı tanımadan..

12. 5 Ekim 2009
  13. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çocuğun yaşı 24 olabilir,ama dirayetli,ne istediğini bilen biriyse bence birşey farketmez....35 yaşında olup sünepe olacağına 24 yaşında olup tuttuğunu koparan cinsten olsun yeter...

14. 5 Ekim 2009
  15. mamamiya

mamamiya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence söylediğin kadr dikkat çekici biriysen seni taşıyabilecek evlendiğinde senin arkanda olduğunu hissedeceğin olgun biriyle takılman daha yerinde olurdu bu benim fikrimnben böyle düşünüyorum..tabi karar senin ama eğer evliliğe dayalıysa bu ilişki ileride senin açından sorun olabilr yani kadınız en nihayetinde korunmak kıskanılmak isteriz sende isticeksin ama yetersz kalıcak sanki ..aman ne bilim işte bana uymuyo ..

16. 5 Ekim 2009
  17. serenal

serenal Guest

doğru, şu an herşey çok güzel çünki ben onun yanında dikkat çekici duruyorum ama ilerde zaman ilerledikçe bu durumun değişmesi en kokrtuğum durum

18. 5 Ekim 2009
  19. frezya_34

frezya_34 kimse vazgeçilmez değildr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla tatlım istenmemek çok kötü bişey inankii
    bunun sıkıntısını yarın bigün evlenincede çekersin :teselli:
    üstelik sevgilin şimdi seni sevse bile
    ilerde bu yaş sorunu gözüne çok batacak
    benimde bi arkadaşım var ve eşi ondan 4 yaş büyük her defasında bunu söyler ve çok büyük hata yaptım keşke kendimden küçük biriyle evlenseydim diyor :1no2:
    nedense kendilerini yöetilmiş gibi hissediyolar yaşı büyük bi eşleri olunca
    o yüzden madem güzelsin işim iyi kimsenin hayır diyemiyeceği bi bayanım diyorsun
    dengini bulman daha iyi olur bence yerimseniben
    sonra yarın bigün aile içi huzursuzluk yaşadığında buraya 'aileside beni hiç istemedi bittii..' diye bi konu açabilirsin :bbo:
    yaşın ufak bi yaş değil mantıklı kararlar alabileceğin bi yaştasın sonunu düşünerek hareket etmeli
    ona göre gelecek planları yapmalısın kaydirigubbakcemile5
    hakkında hayırlısı olsun canım :nazar: