Benim bir hiç kadar önemsizim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve maymaya tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : maymaya
  1. maymaya

maymaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hepinize merhaba.İnsanın etrafında onu dinleyecek kimsesi yokken burda yüzlerce kişinin var olup dinlemesi o kadar güzel ki. O yüzden bana yardım edebileceğinizi biliyorum :KK43: bu yıl üniversiteden mezun oldum alanım bankacılık. 2 yıl önce babam vefat ettiği için maddi olarak çok sıkıntıya düştük. annemin büyük baskısıyla özel bi sektörde müdürlük yapmaya başladım ama gelin görün ki çok mutsuzum istemiyorum bu mesleği ve bunu anneme söylediğimde üzerime geliyor."Herkese işe girdiğini söyledim şimdi nasıl ayrılırsın" diye tepki veriyor. (sadece adı müdürlük maaşı 650 lira). erkek arkadaşıma anlattığımda aynı şekilde o da tersliyor abim kapıyı vurup çıkıyor. bu kdr suçlanacak bi şey mi yaptım diye sorgulayıp duruyorum kendimi.bunun dışında bi bankadan mülakata çağırıldım ve elimden geleni de yapıcam orası için ama bu iş varken kafamı veremiyorum ne işverene ne de anneme anlatamıyorum. susuyorum sadece susuyorum.düşünceler kafamı öyle kemiriyor ki artık bi kaç kutu ilaç içip uyuyayım diyorum lanet olsun. sizce devam etmeli miyim? banka olana kdr beklemeli miyim aynı işte? banka olmazsa da kpssye hazırlanmak istiyorum bi yılımı özel sektörde köle gibi çalışıp heba etmek istemiyorum. kşke hiç başlamasaydım en büyük suçlu benim aslında..şimdiden teşekkürler

2. 14 Ekim 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayat senin hayatin...Meslek gibi tamamen kisiye özel bir durumda ne Anneni nede erkek arkadasini dinlemek zorunda degilsin.....Neticede her allahin günü o mutsuz oldugun is yerine gitmek zorunda olan sensin cünkü!:hulya:

Annenin gönlünü yapmak icin orada kalirsan yarin öbür gün tüm nefretini Annene kusacaksin....bence icinden ne yapmak geliyorsa onu yap....

4. 14 Ekim 2009
  5. chiglet

chiglet 2 çiçek annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Selam ıŞın Çok mu aĞır yada Çokmu sıkıcı bılmıyorum ama bende Özel sektÖrde ÇalıŞıyorum ıŞımı sevıyormuyum hayır, ama mecburıyetten ÇalıŞmak zorundayım daha yolun baŞındasın sırf maddı ımkanlar aÇısından ÇalıŞıyorsan hem ÇalıŞıp hemde ıstedıĞın sınavlara hazırlanırsın, maddıyat ıŞın ıÇınde yoksa bırak ıŞı kımın ne sÖyledıĞı Önemlı deĞıl onlar Çıkardılar dersın annenede, ÖlÜmÜ dÜŞÜnecek kadar kÖtÜ bır durum deĞıl bu sadece sabır gerekır.

6. 14 Ekim 2009
  7. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yeni bi iş bulana kadar orda devam et bnce canım.. ama bunu onlar istio die diil maddi durumlarınız için yap

bankadan olumlu sonuç gelmezse kpssyi dene

muutlu dilsen orda pes etme sakın

8. 14 Ekim 2009
  9. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    maddi anlamda sıkıntıda iseniz devam derim ama bunun yanında bankalara da başvuru yapın..şu sıralar bikaç banka eleman alıyor..oradan alacağınız parada ahım şahım bişi olmuyor tabbiki
    şimdiden de kpss ye çalışmaya başlayın..konuları bitirisiniz diye düşünüyorum..

10. 14 Ekim 2009
  11. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hayat sizin...kendiniz için neyi doğru buluyorsanız onu yapın, çünkü sonunda "iyi ki" yi de, "keşke" yi de siz söyleyeceksiniz...

12. 14 Ekim 2009
  13. Cardialgia

Cardialgia Hayallerim gerçek olsun... Pro Üye

Beğenildi:
    653
    Ödül Puanları:
    188
    bende şuanki işimden nefret ediyorum ama başka bir iş bulmadan çıkamam sanırım...maddi durumlar devreye girince 'ha'deyip çıkamıyorum...bende iş bulana kadar sabır et...evde iş arayana kadar,hem çalış iyi kötü paranı al...sakince düşün canım...inancını kaybetme,elbette istediğin olacak...

14. 14 Ekim 2009
  15. maymaya

maymaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilginiz için çok teşekkür ederim. başta maddiyattı. çok ihtiyacımız vardı ancak sonra abim de iyi bir işe başladı.bu durumu düzeltti. bnm çalışmam elbette daha rahatlatacak ama şuan durumumuz normal. kredi borcunu ödeyip 250 lira maaşla geçindiğimiz de oldu. ama dinletemiyorum. şuan evdeyim işyerinde tadilat var ve evdekiler yüzüme bakmıyor.evde sığıntı gibi hissediyorum. annem kendime güwenemediğimi söyleyip duruyor. kendimi suçluyorum belki de haklı. pasifim korkağım...

16. 14 Ekim 2009
  17. Cardialgia

Cardialgia Hayallerim gerçek olsun... Pro Üye

Beğenildi:
    653
    Ödül Puanları:
    188
    hayır lütfen kendine böyle söyleme...sen sadece istediğin şeyi yapmak için direniyorsun.bunu adı asla pasiflik yada korkaklık değil...onları kırmak ve üzmek istemediğinden bu şekilde duygular barındırıyorsun içinde...kendin için doğru olan neyse onu yapmalısın...

18. 14 Ekim 2009
  19. MeLiSimmm

MeLiSimmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    kendine bu kadar yüklenme bence...bak bende nefret ettiğim bi işi sırf işsiz kalmamak için yapıyorum üstelik ne mesleğimle ne eğitimimle alakası var...hergün kan kusarak çalışıyorum ve iş arıyorum ama normalde çok açık bi insanken burda çok pasifim çünkü sevmiyorum çekiyorum herşeyden ve herkesten kendimi...bu senin suçun deilki...annene gelince güzelim yarın öbür annenden ayrıldığındada bu işten nefret ediceksin ve bence hiç gerek yok bu kadar ezdirme kendini meslek senin eşin olucak resmen mesleğinle evli olucaksın o yüzden seçimini kendin yap...