benim en iyi dostum, fucidin

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve cocomademoiselle tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : cocomademoiselle
  1. cocomademoiselle

cocomademoiselle Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sivicelerim çok fazla değil ama cildim aktif olarak çalışmıyor. gözeneklerim sıkça tıkanıyor, siyah nokta temizleyici bantlar, maskeler, nemlendirici, soyucu, kurutucu, alkollü, alkolsüz, benzamycin, aknilox, tretin, isotrexin, avon clearskin, 4 saatte sivilce geçiren şey, antibiyotikler... hepsini denedim... mutlaka biraz da olsa işe yarıyorlar, ama işin temelinde yatan şey cildinizin temiz olması. ben birkaç aydır yüzüme pudra & fondöten sürmeyi bıraktım. nefes alıyor resmen. bol bol yüzümü yıkıyorum ve fucidin isimli antibiyotikli kremi kullanıyorum. cildim birkaç sene öncesine göre çok daha pürüzsüz. düzenli kullanınca işe yarıyor. onun dışında kırmızı stres sivilcelerine aknilox jel çok iyi geliyor. ha bir de o yapışkanlı siyah nokta temizleyici bantları da haftada bir yapın, işiniz kolaylaşır.

2. 13 Haziran 2009
  3. BirazMutluluk

BirazMutluluk Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fucidinin üç çeşiti varmış;Krem,pomad ve kortizonlu(fucidin H krem) sen hangisini kullanıyorsun ?

4. 14 Haziran 2009
  5. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı şeyi ben de merak ettim , hangisini kullanıyosun cnm ?

Bir de fucidin yağlı bir krem olduğu için yağlı ciltlerde ters etki yapabilir, seni cildin yağlı mı?

6. 18 Haziran 2009
  7. KAS

KAS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar fucidin uçuklar için bir antibiyotik değilmi veben galiba deniyeceğim nedenmi çünkü ablamın çocuğu düştü ve tam anlında inanılmaz büyük bir yara oluştu dikişleri alındıktan sonra günde 2 defa fucidin sürdü yaraya şu anda çocukta belli belirsiz bir iz kaldı o derinlikteki yara için inanın bu mücize belki silviceler içinde büyledir ben 25den sonra sivilce kurmanı oldum inşaallah iii gelir senelerdir bıktım bu sivilcelerden

8. 22 Haziran 2009
  9. cocomademoiselle

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kremini kullanıyorum kırmızı çizgisi olan, pomadını kullanmayın bence çünkü yağlı bir yapısı var zarar verebilir

10. 22 Haziran 2009
  11. cocomademoiselle

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim cildim yağlı, ama fucidin ek olarak yağlandırma gibi bir etki yapmadı, şu ana kadar kullandığım en iyi krem, çünkü antibiyotikli, sanırım bu yüzden iyi geliyor.

12. 22 Haziran 2009
  13. chalalai

chalalai Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginc... fucidin krem bana baska bolgedeki lekeler icin verilmisti...

14. 23 Haziran 2009
  15. cocomademoiselle

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ha bu arada bu benim kafadan uydurduğum bi çözüm de değil yani doktorumla da konuştuğumda o yazmıştı reçeteme

16. 9 Ekim 2009
  17. efif

efif Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki bir şey soracağım; yüzün tamamına yayarak mı uyguluyoruz, yoksa sadece sivilcelerin üzerine minik minik mi???

18. 9 Ekim 2009
  19. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bir şeyler sorucam; aknilox jel kırmızı stres sivilcelerine iyi geliyor demişsin... bazen bacaklarımda ve sırtımda kabarcık oluyor kırmızı, bildiğimiz sivilcenin kırmızısı... Ona da iyi geliyor yani öyle mi ?
    Bacağıma , sırtıma , yüzüme de sürebilir miyim aknilox jeli ?