Benim eşim azospermi 9 yıllık evliyiz

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve HARZEM tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Mart 2010
    Konu Sahibi : HARZEM
  1. HARZEM

HARZEM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    iyi günler hocam......

benim eşim azospermi 9 yıllık evliyiz biz bu sorunumuzu 8 aylık veliyken 2002 de öğrendik......o zaman ne olduğunu pek anlamadık hatta dünya başımıza yıkılmıştı 2 ayrı yerde test yaptırdık 2 side sıfır...dr umuz bizi ankaraya dr timur gürgan beye yönlendirdi...1 yıl sonra eşim gitti farklı testler yapıldı muayeneler falan ordada teşhis tam olarak azospermi kondu tese oloması gerektiği başka yolla çocuk olmayacağı söylendi yüklü bir masraf çıkartıldı özel yerde yapılacağı için o zaman sigortada hiç bir masrafı karşılamıyodu.....3 yıl sonra 2006 yılının aralık ayında bu sefer başka dr önerisiyle ankara hacettepeye gittik dr umuz kubilay beydi aynı şeyler söylendi ve tedaviye başladık eşimin ameliyatından önce beni hazırladılar ve uygun zamanda eşim tese oldu malesef çıkmadı patolojidede aynı sonuç sıfır....dr hemen yılmayın tıp gittikçe ilerliyor herşey normal gayet güzel testis boyu hormonlar falan ama sıfır isterseniz 1 yıl isterseniz daha sonra tekrar deneyin dedi .......bizde baya yıprandığımız için istemedik 4 yıl gibi uzun bir süre bekledik ...birde dr un dediği gibi çok kolay geçmedi aynı gün işe bile başlayabilirsiniz çok kolay basit bir operasyon denmişti ama değildi çok ağrısı oldu ne oturabiliyodu nede kolay yürüyebiliyodu .......1 ay sürdü iyileşmesi.......şimdi farklı yöntemler çıkmış microtese bizim olduğumuzda bu yoktu ......şimdi tekrar tedaviye başlamak istiyoruz bir dr önce ilaç tedavisi uyguluyor hormonları dengeliyor daha sonra microtese yapıyo başka bir dr da buna karşı ........bizim durumumuz çok hassas bir durum ince eleyip sık dokumamız lazım tabiri caizse.....şimdi sizinde önerinizi bekliyorum ne yapalım.......bundan öncekinde bende baya yıprandım aşırı yumurta oluştuğu için vucudum ödem topladı 3 gün gözetim altında tutuldum ölümü gördüm geldim gibi birşey oldu.....eşim aynı şeyleri yaşamak istemiyor hem kendi hem ben yıpranıyoruz ama buna değer ......bu son olacak ona göre değerlendirme yapmanızı istiyorum.........size kolay gelsin hocam....eğer bulabilirsem patoloji sonucunu ve tahlil sonuçlarınıda yazacağım

2. 5 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    harzem hanım oncelikle geçmiş olsun ,
    benim size tavsiyem bizim ekipte dr. emre bakırcıoglu ile temasa gecmeniz ve sonucları onun gormesini saglamanız tlf 05333641878 size butun detayları verecektir telefonu benden aldıgınızı bildirin bir sıkıntınız olursa bana da 05332806460 dan ulasabilirsiniz tekrar kolay gelsin yolunuz acık olsun

4. 22 Mart 2010
  5. dryaaa22

dryaaa22 Annesinin Aşkısııııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bir markett gezerken bir bitkisel hap buluyor ve teststeron seviyesini yükseltici sperm sayısını arttırıcı falan diye alıyor ilacı 1ay falan kullandı hergün 2 kapsül 1 ay sonraki test sonucunda 28 tane sperm bulunmuştu inanamadık ve hapı kullanmaya devam etti doktorlar 1 tane bile sperm olsa tüp bebek yapabilirz dediler şim hapı 2 ay kadar daha kullandı ve tabi biz bu arada tüp bebek tedavisine başladık yumurta toplama günü geldiğinde her ihtimale karşı eşim için tese ameliyat hanesi hazır bekliyordu ve verdiği sperm örneğinde 50-60 tane kadar sperm bulunmuş eşim hiç operasyon falan geçirmeden Allahıma sonsuz şükürler olsun hamile kaldım ilaç firmasının adı sepe natural ilacın adı da tiribulus terrestris internetten de araştırabilirisin ilacı görüp tanımak için fiyatıda öyle fazla değil 25-30 lira falan olması lazım eğer sormak öğrenmek istediğin bişey olursa lütfen banada sor istediğin bilgiyi paylaşırım canım üzülme.

6. 22 Mart 2010
  7. dryaaa22

dryaaa22 Annesinin Aşkısııııı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım cevabımın yarısı görüntülenmiş kusura bakma benimde eşimde aynı sorun var ve bizim işimize yarayan bişeyi seninle paylaşmak istedim inşallah işe yarar bizde çok hastane gezdik birsürü test yaptırdık falan sonuç hep hüsran dı ama hayatın ne getireceği belli olmuyor belki benimde eşim ameliyat olunca birşey bulunamayacaktı ama herşey bi vesile umarım en kısa zamanda hayırlı haberlerinizi alırım bana sormak istediğin herhangi bi sorun olursa elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım inşallah Allahım enkısa zmanda kucağınızı bebişlerle doldurur.

sena_fatma bunu beğendi.
  8. 27 Mart 2010
  9. gulan

gulan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb ben yazınızı okudum benim esimdede azospermii4 yıl once bizde tüp bebek yaptı olumsuz sonuclandı.yazdığınız ilaç dıkkatımı çektı.tup bebek tedawısınde mı kullanılması gerekıyor biraz daha ayrıntılı acıklarsanız cok sewınırım simdiden tesekkurler allah herkese o duyguyu nasip etsın

10. 27 Mart 2010
  11. gulan

gulan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb yazınızı okudum benim eşimde azosprm tese yapıldı ama tüp bebek tutmadı orda birilaç adı belirtmişsiniz şuan tüp bebek denemeyi düşünüyüz almayı düşünüyorum umarım iyi olur sonucumuz ve daha açıklama yaparsanız sevinirim nerden alabilirm ve nerde yaptınız tüpbebeği allah kucağına nasip etsin

12. 27 Mart 2010
  13. gulan

gulan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrhb dryya aynı sorun bizdede var tüp bebek yaptık tutmadı ilaç dikatimi çekti tekrar düşünüyoz yapmayı ve nerde yaptınız tüp bebeğiilaca başlasakmı inşalah olur alah bebegini kucağına almayı nasip etsin:dance::dance:

14. 29 Mart 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bence esinizin birtakim hormonal degerlerini gormeden veya gostermeden kullanacaginiz birtakim ilaclar baskalrina fayda saglarken size zarar getirebilir tup bebekte gebe kalamamaninizi bir tek buna baglamaniz dogru olmaz her acidan incelenmesi sizin icin faydali olacaktir sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.