benim gibi ağrılarınız varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bettyboop tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : bettyboop
  1. bettyboop

bettyboop Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :uhm:herkese merhaba arkadaşlar.kızımla 40 haftayı doldurduracağımız tarih 31 ocak yani 34+3 günlük hamileyim.(dr.un detaylı ultrason aleti ile gelişimine göre hesapladığı gelişi ise 35+5 gün maşşallahh).
    kızlar benim problemim şöyle; benim hamileliğim biraz yorucu geçti önce progesteronum çok düşüktü ağrılar içindeydim sonra istemsiz rahim kasılmalarım başladı ve bu daha 3. ay içerisisndeyken yaşandı. sonra atlattık herşey yolunda denilirken 28. haftada vajinal ağrılar başladı ilk bir kaç gün aldırmadım sonrasında 4. gün ise artık oturduğum yerde iki bacağımı açarken bile dayanılmaz bir acı yaşamaya başladım. sabahı zor yapıp dr.a gittik. dr vajinal ultrason ile açıklığa baktı kritik bi durum değil ama biraz incalme var dedi.çok korktum prematüre doğum yapacağım diye, dinlendim ve geçti.( biliyorum çok uzun yazdım ama ...)
    taki geçen haftaya kadar pazartesi günü bir karın ağrısı başladı sabahları çok şiddetli ama ishal yoktu.slı devam etti, çarşamba devam etti ama ben devamlı bağırsaklarımla ilgili herhalde mikrop kaptım zannediyorum, aklıma çok takılınca tahlil verdim ama amip falan yokmuş ve şiddetli bel ağrısı başladı, tekrar dr yolunu tuttuk. dr evirdi çevirdi bi muayene etti. rahim kasılmaları var nidilat ile durduralım sağlıklı bir bebk olarak doğması için bir hafta-10 gün beklemesi gerekli dedi.ağrılar şiddetlendi sonrada ilacın etkisiyle kesildi. GİBİ şu anda ilacı içmeme rağmen hala arada bir vajinal sızlama, belimde keskin bir bel ağrısı ve sabahları bazende gün içinde karın ağrısı devam ediyor.
    benimle aynı duyguları yaşayan var mı, bunlar bu haftalarda olması gereken norml şeylermi? yoks cidden erken doğummu olacak.
    çok uzun yazdım affınıza sığınıyorum..

2. 23 Aralık 2008
  3. ALEYA

ALEYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gecmıs olsun uzulme benmde karın agrılarm oluyor ama cok uzun surmuyor benm.bol bol dınlen .2 hafta daha tut bakalm ıcerde.

4. 23 Aralık 2008
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun benimde bir kaç gün şiddetli bel ağrılarım oldu dr normal dedi

6. 25 Aralık 2008
  7. nurgulsila

nurgulsila NuRGüLŞuRa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bendede aynı sorunlar oluoo hem gece hem gunduz.. artık gecelerı o kadar cok ağrılarım oluokı inlememe
    kocam kalkıo ama az kaldıı allah sonunu hayır getırsın

8. 25 Aralık 2008
  9. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım doktora gitmedinmi? nst de herşey çıkar..

10. 26 Aralık 2008
  11. bettyboop

bettyboop Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçen hafta dr.a gittim muayene yaptı.rahim kasılmalarından dedi kasılmalrı önleyici ilaç verdi yarım yamalak idare ediyoruz bakalım artık. nst ye ise henüz girmedim bugün ilk nst ye gidecem..
    heyecandan mı bilmiyorum artık geceleri uyuyamıyorum, ne zaman dalıp biraz uyusam rüyamda doğurduğumu görüyorum.. artık psikolojim bozuldu...:KK46:

12. 26 Aralık 2008
  13. smrisk

smrisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı sorun bendede var remen kemiğim ağrıyor dündo kontrolum vardı doktor muane etmedi ama bebeğin baskı yapmasından kaynaklandığını ve artık sonlara yaklaşıdğımı normal olduğunu söyledi, inş en yakın zamnda bebeişelerimizi alırız kucağımıza, şimdiden sana güzel sağlıklı doğumlar diliyorum

14. 27 Aralık 2008
  15. bettyboop

bettyboop Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oyyyy. ne kadar mızmız bir hamileyim bennn. heryerim ağrıyor, dökülüyorum,sürekli uyumak istiyorum, vajinal baskım okadar arttı ki bi yere oturduğumds veya uzandığımda parmaklarımı bile oynatsam vajinamda müthiş bir baskı.artık bebe aşağı çok baskı uyguluyormuş,ondanmış, geçerermiş,miş muş..
    dün nst ye girdim herşey normal çıktı, çarşamba tekrar çağırdı...

16. 27 Aralık 2008
  17. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    bende de sanki adet oluyormus gibi hep bi sanci durumu mevcut
    bi soluma yatabiliyordum ama artik oda zor oluyor. bide acayip bir bas agrisi var.
    tek mizmiz sen degilsin sanirim listeye benide al. pazartesi doktora gidecegim
    sanirim ocak 6 da sezaryan olacak. sabirsizlaniyorum. Allah herkese yavrusuna sagliklli
    bir sekilde kavusmasini nasip etsin.
    :ecrin_bebek:

18. 1 Ocak 2009
  19. Thinkerbell

Thinkerbell Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende de adet sancısı gibi ağrı vardı doktora gidicem ama benim doktorum izne çıkmış gidemiyorum da.. Bi doktor var o da hiç bi şeye cevap vermeye tenezül etmiyo ne yapıcamı şaştım iyice..:KK43: