Benim gibi Babannesinden nefret eden var mdr?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve decemBer tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : decemBer
  1. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    merak ediyorum. bu kadar kaynana eziyetini okuyoruz burada, ama bunların hiç biri yeni değil. bizim annelerimiz de çekti ve hala çekiyorlar. benim anacım gibi. hatta şöyle diyeyim, annemin sırası geçti şimdi babamın kızı olduğum için bana da kaynanalık yapıyor zat. var mı başka böyle manyaklar? hakkından gelmenin yöntemleri var mıdır?

yoksa çok ciddiyim, cinnet geçirip kesicem kadını.

2. 16 Temmuz 2009
  3. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben varım.
    Benim ailem şu anda darmadağın, anam-babam depresyonlarda ve yıllardır kanlı-bıçaklılarsa, tüm kardeşler hepimiz birbirimize bu denli uzak ve yabancıysak bunun tek sorumlusu babaannemdir.

4. 16 Temmuz 2009
  5. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Hakkından nasıl gelirim diyorsan tek çözümü hayatından tamamen çıkartmak, başka çözümü yok.
    Ben öyle yaptım... bir tek onu değil... sülalemin geri kalan tümünü.... şimdi sıkıyosa birisi bi laf etsin.

6. 16 Temmuz 2009
  7. decemBer

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    benim öle bi şansım yok. her haftasonu eşşekler gibi gitcekmişiz oraya.
    ama bıçak kemiğe dayandı. çıngarı çıkaracam bu gidişle.
    Allah rızası için dedim, babam hatrı için dedim. babam hiç görmedi olsun dedim babam dedim.
    bu kadın benimle babamın arasını bozdu şimdi. anneme yeni gelinken yaptıklarının aynısıyla.
    iftira attı bana. babam da ona inandı. hiç cevap vermedim. 3 gün sora atladım annemin tarafına gittim. yeni döndüm. babamla annem konuşmuş, babam demişki tamam gelsin özür dilicem. çünkü inan kupkuru iftiraya gittim ve sesim çıkmadı.

şu sıra evde pek konuşmuyorum, babamla muhabbetim yok. o da hiç bişi olmamış gibi davranıyo. çıldırcam.

şimdi babamın sülalesinden biri yazlığına çağırıyor. gitsem mi gitmesem mi bilmiyorum. annem diyoki gitmezsen aralarını bozdum diye babannen sevincek, inan o yapıda bir kadın. defalarca gördüm görmemezlikten geldim ama artık yok, bu kadın böle bir varlık. işte oraya gidip gitmeme konusunda kararsızım. gidersem babamın hiçbişi olmamış tavrının devamında hiçbişi olmamış gibi hayata devam etmesini istemiyorum. konuşmak istiyorum. bir daha annen yüzünden bu evde huzursuzluk çıkarsa ben anamı alıp gitcem dicem. yapcam da bunu. 25 senedir bir huzursuzluk bitti bir huzursuzluk başladı. yeter artık.

8. 16 Temmuz 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben sizden değilim çok severim babaannemi
    ama sağolsun o da bizi sırtında gezdirirdi ufakken
    ne zman gitsek oraya hemen o yaşlı hasta haliyle bişeyler yapmaya kalkar
    gider birşeyler alır..çok iyidir hemde hiç dedikoducu değildir
    23 yaşındayım bu yaşıma kadar hiç birinin karısı-kızı-kocası vs..hakkında dedikodu yaptığını duymadım
    sizler neye kızgınsınız bilmiyorum ama bence onları değiştirmeye kalkmayın
    çünkü değişmezler..öyle kabullenin görmezden gelin yaptıklarını..tabırı caizse hiç takmayın
    keyfinize bakın..yaşlıların çocuktan farkı yok...zira bizlerde ilerde bir bakarsınız onlar gibi olmuşuz..

10. 16 Temmuz 2009
  11. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zor bi durum canım..
    Babaannenin niyeti ne doğrusu anlamış değilim..:uhm:
    Bi tahminde bulunayım insanları bezdirmek sanırım..:eek:klova:
    Yada psikolojik sorunları var ben başka bir açıklaması olduğunu düşünemiyorum..
    İnsan torununa neden iftira atsın kii??:eek:lmaz:
    Size ne kadar değer verdiği belliÇok üzgünüm çoook
    Gidip gitmemen konusunda ise cevap tamamen sana kalmış canım
    Hangisi kafana yatıyorsa onu yap..:1hug:

12. 16 Temmuz 2009
  13. forga

forga Guest

alla alla torununa çektirenide ilk defa duyuyorum, kaç yaşında?

14. 16 Temmuz 2009
  15. decemBer

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    iyi çok güzel. aferin sizin babannenize. zaten ben nefret edenleri sormuştum burda, iyi olanlar elbet var.

ben senelerce annemin ezilmesine şahitlik ettim bu kadın tarafından. babannem bile olsa, bana küçüğüm diye iyi davranmış bile olsa, ben anneme kötülük eden bir insana eyvallah diyemem. babam nasıl anasına toz kondurmuyorsa, ben de annemi müdafa ettim. bana kızmasının sebebi de bu. annemi müdafa etmem. intikam almak için babama benim hiç demediğim bir lafı dediğimi söledi.

bir insanın torununa bunu yapması için artık insanlıktan çıkması gerek arkadaşım.
    torununu geçtim, bir insanın evine gelen öksüz geline kötülük yapmasnı da anlayamıyorum ben.
    babannendir falan demeyin bana. onun gençliğini de biliyorum ben
    o babanneliğini bileydi, öksüz aama kötülük yapmayaydı.
    babanneliğini bileydi babamla aramı açmayaydı.

16. 16 Temmuz 2009
  17. decemBer

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153

gelinine düşmansa yapar niye yapmasın. gelinini müdafa ettim. gelini benim anam değil ya. 80 falan.

18. 16 Temmuz 2009
  19. forga

forga Guest

bence gitme, eğlenmiceksen niye kendini üzesinki