Benım gıbı bebegı ıcın sureklı endıselenen varmı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve YESIMMM24 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : YESIMMM24
  1. YESIMMM24

YESIMMM24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    BILMIYORUM AMA NEDEN HEP EN KOTU SEYLER AKLIMA GELIYOR DR HERSEY COK IYI DIYOR PSIKOLOJIM BOZULDU BENIM GIBI OLAN VARMI COK ZOR 3 AYIMDAYIM 4 AYA GIRICEM AMA COK ENDISLIYIM HERALDE ILK OLDUGU ICINsenağlama

2. 28 Ekim 2009
  3. yakamoz_35

yakamoz_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nergiscim inan bende öyleyim yeni öğrendim hamile olduğumu ama içimde bir korku acaba düşük yaparmıyım acaba birşey olurmu bak Allahtan sen 3ay atlatmışsın Allah yardımcın olsun canım

4. 28 Ekim 2009
  5. ILKAY88

ILKAY88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yeşimcim merhaba şuanda böyle hissetmen çok normal çünkü her ilk gebeliği olan senin gibi. bu normal bi durum ama doktor herşeyi normal dediğine göre endişelenmeni gerektircek hiç bişe yok hem 3. ayınıda atlatmışsın ben özel bi hastanede çalışıyorum senin gibi ilk çocuğuna hamile kalan herkes senin gibi düşünüyor ama gerçekten yersiz. Bir düşünsene eskiden ninelerimiz hamileyken tarla sürerlermiş bizler şuan çok iyi durumlardayız. Allaha hep şükr et ve gerisini düşünme inşallah bebeğin doğduktan sonra da bebeğinin güzelliğini ve tatlığını paylaşmış oluruz bu sitede. rahat ve huzurlu hamilelikler geçirmen dileğiyle.....

6. 28 Ekim 2009
  7. ILKAY88

ILKAY88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :ecrin_bebek:

8. 28 Ekim 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    bnenimde ilk gebeliğim
    ilk üc ayım çok gecti
    çok şükür bi sorun olmadı ama ben neye karşı duyarlı oalcağımı bilmiyordum acıkcası yani ne normal ne anormal bişi olsa ferk edermiyim diye 3 ayı ben sürekli yatarak kendimi dinliyerek gecirdim
    şimdi artık abaya büyüdük ama durum değişmedi agrı sızı oldunda bi irkiliyorum dedim gibi neye kaşrı duyarlı olmamız gerektini bilmiyoruz

10. 28 Ekim 2009
  11. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynıyım.Sürekli kalbi dururmu,Karnımda ölürmü,doğarsa yaşarmı gibi endişelerim var.Sanırım ilk olduğu için çok fazla takıyoruz.Ama asırı kaçmadan azcık endişe doğal.Gerçi benimki aşırınında aşırısı:)))

12. 28 Ekim 2009
  13. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben de 4.ayıma giricem ve aynı endişeleri taşıyorum.ilk gebeliğim boş gebelikti.şimdi sürekli acaba bişey oldu mu,hiçbişey hissetmiyorum herşey normal mi diye endişelenerek geçiyo.sürekli dua ediyorum.allahım sağlıkla doğsun zamanında doğsun diye.bi ara psikologa gitmeyi bile düşündüm.allah hepimizin bebeklerine sağlık versin.

14. 28 Ekim 2009
  15. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben 23.haftayı bititriyorum bugun ama endişlerim önceleri düşük üzerineyken şimdi sağlıklı doğarmı,bakabilecekmiyim üzerine kaydı..sanırım biraz bizizm abartmamız..önceki insanların hayatlarını yaşasak ne olurduk bilemiyorum..en güzeli Allah a sığınmak ve dua etmek galiba..

16. 28 Ekim 2009
  17. zeren_

zeren_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı durumdayım 4 aylık oldu bugün 3lü test için kan verdim.hastanede ultrasona girdim doktor hiç ilgilenmedi bile gelişi güzel fotoğrafını çekti verdi ama bebeğe hiç benzemiyor birşeyde demedi bende salak gibi soramadım cuma günü tekrar muayenehanesine gidicem artık.offff offffff bu korkuları yaşamak beni mahvediyor.ilk bebeğimide kaybettim buda beni çok etkiliyor...

18. 28 Ekim 2009
  19. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepinizi çok iyi anlıyorum bende aynılarını yaşadım o korkular çok berbat annelik böyle birşey olsa gerek...
    bebek oynamaya başlayınca bi rahatlama oluyor en azından bebek oynadıkca onun yaşadığını anlayabiliyoruz. Ben son 5 haftamdayım kısmetse kurban bayramına doğum. Çok az kaldı anlayacağınız şimdi de bebek büyüdüğü için haliyle daha az oynuyor ve ben kaç sabah hatırlıyorum uyandığımda bebek oynamıyordu oraya dönüyorum buraya dönüyorum tık yok hemen kalkıp endişeleniyordum. Meğer bebeğim uyuyor ama işte endişeleniyor insan. Sabahları özellikle az oynuyorlar aç oldukları için bişiler yiyince başlıyorlar hareketlenmeye. özellikle bu durumlarda ve cinsel ilişkiden sonra hemen sırt üstü yatıp bacaklarımı kaldırırım ve bebeğin hareketlerini izlerim.
    Sizlere ne desem nafile bana da diyorlardı endişelenme diye ama ben aynen devam ettim :)
    Rabbim hepinizin bebişlerini kucağınıza almayı nasip etsin ve vatana millete hayırlı birer birey olmalarını nasip etsin...
    Siz yinede bu hamileliğin tadını çıkarmaya bakın...