benım gıbı erken dogum yapıp premature bebk dunyaya getırenler gelin burda paylasalım

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve Cinarefeninannesi tarafından 14 Aralık 2007 başlatılmıştır.

14 Aralık 2007
    Konu Sahibi : Cinarefeninannesi
  1. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaslar oncelıkle ıstegıme karsılık aldıgım ıçın çok mutluyum butun sıte yönetıcılerıne tesekur ederım.

arkadaslar ben 35 haftalık suyumun gelmesı sonucu erken dogum yaptım oglum 1,770 lilo dunyaya geldı 4 gun hastanede yatıp çıktı oglum bugun ıkı aylık oldu gecen hafta 3,750 dı şimdi 4 kılo olmuştur.ılk çok korkmuştum ama kormamak gerekırmış.

2. 14 Aralık 2007
  3. Cinarefeninannesi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    evet cnm senı çok ıyı anlıyorum.bende çok korkuyodum bışey olcak dıye.ay kız bak şimdi bende telaşlandım.benımkındede kaka yapamama problemı vardı fıtık oldu amelıyat olcak oglum

4. 14 Aralık 2007
  5. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun arkadaşlar, yeni bölümünüz hayırlı olsun inşallah güzel haberleri okuruz hep buradan ve yazmak, yardım istemek isteyen fazla arkadaş olmaz. Ama böyle durumda doğum yapan anneler için güzel bir paylaşım çok güzel düşünülmüş.

6. 15 Aralık 2007
  7. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar benim ikinci cocugum olucak bu.oglum 42 haftada dogdu .boyle bi sorunum olmadi ve boyle bi konuda bilgim olmadi.simdi31 hafta 3 gunluk hamileyim.inan yazilarinizi okuyunca sasirdim .ben saniyordumki erken dogan cocuklarda sorun olmuyo demekki bilmiyormusum.cok sagolun bizleride bilgilendirdiginiz icin :1hug:

8. 15 Aralık 2007
  9. maloni

maloni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba
    benim yiğenim 7 aylıktı doğduğunda 1600 gr dı çok küçüçüktü oda hastanede kaldı hiç unutmam o nun küçükçük ellerini ayaklarını çok farklı ama şimdi görseniz dalyan gibi kız oldu 4 gidiyor ama sanki orta bir öğrencisi gibi
    sizin bebişlerinde maşallahı olacak

bende kalbim delik dünyaya gelmişim ama atardamamı veya toplar damarmıydı tam hatırlamıyorum ama çook küçük bir delikmiş iğne deliği kadarmış almanyada doğdum 1975 de anneme bir ilaç verilmiş damla buna bana hergün vermiiş ben içince çıyak çıya bağrırmışım annem ilaçı tatmış zehir gibiydi der acıymış ama o ilacın etkisi taaaa deliğe ulaşıp orda deliğie kendilinden yama yapmak içirmişler sonuç olumluydu hiç ameliyat yada başka bir tedavi olmamışım şimdi 32 yaşiındayım allah şükür hiç bir rahatsızlığım olmadı normal herşeyimi çocukkende şimdide yapabiliyor ve bir rahatsızlık hissetmiyorum
    6-7 yıl önce birgün ssk ya gittim baktım bir sakinlik ssk da aman dedim bir kardiyolojiye gidim ve baktırim bakalım bişey varmı diye dr baktı dinledi allaha şükür hiiç bişeycik yok
    allah herkese sağlık versin sizin bebişlerinizde allahın ve sizin bakımınız ile sağlıkla büyüyeceklerdir sevgiler.............

10. 16 Aralık 2007
  11. mavice

mavice öylesineee ;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    herkese merhaba. bende 35 haftalık doğum yaptım doğum öncesi birbuçuk ay bir hastane odası bir ev arasında geçti ama otuzbeş hafta dolduğunda bebişimin artık sabrı kalmamıştı. neyseki herşey yolunda gitti. benim bebişimde sarılık oldu ama tehlikeli boyuta ulaşmadı. çok uzun surdu ikibuçuk ay filan ama çok şükür şimdi iyi. 2.700 gr doğmuştu şuan tam üç aylık 6.600 oldu bile. sağlı yerinde oldumu herşey yoluna giriyor. bu benim ikinci oğluşum ilk bebişim tam dokuz ay on günlük 4.400 gr doğmuştu ama bu ufak lık sanki abisinden daha dirençli. tüm küçük meleklere sağlık diliyorum. sımsıcak kollarada sevgiyle büyümelerini diliyorum. T&S kılıç teşekkürler

12. 16 Aralık 2007
  13. Cinarefeninannesi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    demekkı erken dogum yapan bıçok aRKADASIMIZ VARMIŞ.ERKEN DOGANLARIN HEPSİ SONRADAN TOMBALAK GIBI OLUYOMUŞ.ALLAHTAN SARILIK GECIRMEDI BENIMKI ARTIK TAMAMEN KAHROLURDUM...

14. 17 Aralık 2007
  15. heidi28

heidi28 Guest

merhaba bende 27 haftalık dogum yaptım sürekli kanamam oluyordu ve buna baglı korkudan tansiyonum yükselıyodu ve yüksek tansıyon bebegımı etkıledıgından erken dogum yaptım 13 gün küvözde kaldı 1300gr dogdu bıze verdıklerınde 1200 grama düşmüstü kılosu şimdi 6 yaşında cok saglıklı ve de zekı bı oglum var o zamanlar cok zor gunler yasadım sezeryanla dogum yaptıgım ıcın ancak 4. gün görebıldım ama o bana 4 sene gelmıstı gelene gıden oglumu soruyordum allaha sonsuz şükürler olsun ki onu bana bağışladı ama şimdi oglum kardeş istemesıne ragmen cesaret edemıyorum tekrar aynı seylerı yasamaktan cok korkuyorum neyse hanımlar uzattım hepınız sevgıyle kalın....

16. 17 Aralık 2007
  17. heidi28

heidi28 Guest

evet canım yanı benım oglum 6 yasında anaokuluna gıdıyo ama goren 2. sınıfamı gıdıyo dıye soruyorlar gercek yasını ogrendıklerındede sasırıyorlar ama bende korkuyorum nazardan artık yasını buyuk soyluyorum bıde cıdden zekı oluyorlar sevgıler..

18. 25 Aralık 2007
  19. destina0706

destina0706 HAYATIMIN 3 ANLAMI Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda 34 haftalık doğdu 2 hafta gelişim geriliği vardı 32 haftalık gözüküyordu.1.470 gr.doğdu.en zayıf benimki doğmuş heralde şimdi 3 yaşına girecek ocak'ın 14 ündü.şimdi çok hareketli prematüre olanlar çok hareketli olurmuş.bizimki bizim pestilimizi çıkarıyor şimdi.