benım gıbı gogus ucu ıkıncı kez yara olan varmıı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sxuxrmelim tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sxuxrmelim
  1. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar benım ılk zamanlar gogus ucların yara oldu normal olarak,dr.mun amelıyat yerıme verdıgı bı merhem vardı onu gogsume kullanabılecegımı soyledı onunla gecırdım.fakat sımdı 29 gunluguz 4 gundur goguslerım yıne yara hemde daha fecı.aglaya sızlaya vermeye calıstım ama daha dayanamıyorum cunku yarıldılar resmen kanıyolar.oncekınde yarayken bıle vermıstım tepıne tepıne.emzıremıyorum yavrumu pompaya sagıyorum o bıle canımı cok yakıyo.sagmasam şişiyorum sutten.ya ne yapcam bana bı akıl verın.sutumde cok yok zaten pompadan ıllallah dedım damla damla cıkartıyorum...mamada verıyorum yetmıyo sutum,bı mama bı sut duygularım allak bullak oldu,kendımı suclu gıbı hıssedıyorum.ustunede emzıremeyınce ıcım hıc rahat degıll..

2. 10 Mayıs 2009
  3. gulfemim

gulfemim sevgin tarifsiz bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok gçmiş olsun.benim de sağ göğsüm yeniden yara oldu.sebebi süt kanallarının tıkanması.bebeğim de süt gelmeyince çekip çekip bırakıyo.ben de kanalı açmak için pompaya sarılıyorum derken yara oldu.ben de inan ağlaya ağlaya emziriyorum.bu işin tek çaresi emzirmek.lansinoh krem ve göğüs kalkanı kullanıyorum.

4. 10 Mayıs 2009
  5. kxoxfte:))

kxoxfte:)) Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde ilk zamanlar kan geldi çok yara oldu gögüs kalkanı sayesinde düzeldiler tavsiye ederim yaralar ancak hava alınca düzeliyomuş doktorum öyle söyledi.hem kalkanın içine akan sütüde biberona koyup bebişe verirsin ziyan olmaz

6. 10 Mayıs 2009
  7. Ayshe

Ayshe MUTLUYUMMMMM.:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aynı şekilde benim de göğüslerim iyileştikten sonra 25 günlükken yara olmuştu nedenini anladım eğer bebek göğsünüzün sadece başından tutarak emerse zamanla çok acıyo ve yara oluyor..çaresi ise kahverengi yerin tamamını ağzıyla kavramasını sağlayın benimki bu şekilde iyileşti..

8. 10 Mayıs 2009
  9. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bu gogus kalkanı ne oluyo?hanı su memeucu gıbı olanlarmı?benım bebegım hep ucunu tutuyo memenın bu yuzden oldu sanırım.tamamını kavramasını saglıyorum kavrıyo sonra yıne ucunu alıyo.dunden buyana aglaya sızlaya verıyorum dayanamadım cunku memesız kalmasına yavrumun.uclar hep yarıldı at bırbırındn ayrılıyo resmen.olmadı aksam acıle bı gozukcem belkı bı krem verır.ayrıca krem tavsıyenıze uyucam bakalım neyapcam,cok zor bısey bu yaa.

10. 10 Mayıs 2009
  11. Ayshe

Ayshe MUTLUYUMMMMM.:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım meme başına takılıyo silikondan yapılmış..inşallah hemen iyileşir..tamamen kavramasını sağla canım..

12. 11 Mayıs 2009
  13. Enfal97

Enfal97 Gözlerimiz yollarda kaldı, yıllardır... Üye

Beğenildi:
    4.175
    Ödül Puanları:
    188
    kızlar bende aynı dertten müzdaripdim kullanmadığım krem kalmamıştı ama sağlık ocagındaki ebe bana ayva çekirdeğini tavsiye etti bir çaybardağında çok az suyla iki gün bekletip sürüyosun jöle gibi oluyo denemnizi öneririm......

14. 12 Mayıs 2009
  15. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ondan kullanmaya calıstım ama bebegım pek hoslanmadı sut tam gelmedı ondan sınır oldu resmen,ay el kadar bebeklerde bıle ne sınır var:ecrin_bebek:benım bebegım kavramayı beceremedıgınden yara yaptı zaten hep,sımdı yaralarım bıraz ıyılestı vermeye basladım ama hala aglaya sızlaya verıyorum o haldeydı yanı.buarada tavsıyelerınıze uyucam arkadaslar,sagolun.

16. 13 Mayıs 2009
  17. sinemsin2811

sinemsin2811 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hepınız gıbı bende aynı dertlerdeyım ben doktora gıttım sÜt yollarım ıltıhap yapmaya baŞlıyormuŞ neredeyse bebeĞını sabırla Çok emzıreceksın dedı eĞer sÜtÜ ıyı boŞaltamassan baŞına daha bÜyÜk dertler aÇılır dedı gÖĞÜs ucum benımde yarıldı kanadı kıvrana kıvrana verıyorum hep bebeĞıme ama 5 dk olsa vermeye ÇalıŞıyorum Çok ıyı kavrattırıyorum bu Çok fayda ettı 2-3 saat aralıklarla lansıon kremı kullanıyorum (doktorun tavsıyesıyle) 3 gÜndÜr ıyleŞme farkettım arkadaŞlar acıma azaldı benım Öle acıyordu kı emzırme bıttıkten sonra gÖĞsÜ
    mÜn ıÇerılerı acıyordu taaa koltuk altına kadar ınŞallah bır an Önce ıyleŞırız ....

18. 13 Mayıs 2009
  19. sapphire

sapphire annesinin duru'su Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar sizin yaşadıklarınızın aynısını bende yaşadım ağlaya ağlaya emziriyordum kızımı:KK43: sonra eşim eczaneden lansinoh kremle birlikte birde evicap diye bir ilaç almış kapsül şeklinde patlatıp göğüs uçlarına sürülüyo.. tavsiye ederim çok işe yarıyo e vitamini içerdiği için yaraların hızla iyileşmesini sağlıyormuş sadece bir kullanımda işe yaradı sabah sürdüm akşam hemen emzirmeye başladım..