Benim gibi hergün türkkahvesi içip birde telvesini yiyen varmı

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve Paspal tarafından 14 Nisan 2008 başlatılmıştır.

14 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Paspal
  1. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar ben hamilelikten önce hi kahve içmezdim ama şimdi hamile kaldığımdan beri bir büyük nescafe fincanı türk kahvesi bol şekerli içiyorum bir de güzel telvesini yiyorum çok merak ediyorum bebeğim doğduğunda nasıl olacak kendimi tutamıyorum hiç aş ermedim ama kahve kokluyorum ölüyorum kahve diye tarif edilemez bir durum hamileliğinde içen ve hamilelikte içen varmı....bu konuda görüşleriniz düşünceleriniz nedir...

2. 14 Nisan 2008
  3. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ayy canım kahve bebek icin zararlı degilmi aslında ben hamile kalmadan mutlak suretle hergün capucinnomu icerdim nescafe goldumu ve en fovori icicegimde tabi ki.. türk kahvesiydi ama hamile kaldım kalalı capuccino bir tane türk kahvesinide iki kere ictim ölüyorum icmek icin ama zararlı diye uzak duruyorum sen nasıl iciyosun vallahi pes benim icim rahat etmiyor icince bebegime kötülük yapmışım gibi vicdan azabı cekiyorum sonra:1no2:

4. 14 Nisan 2008
  5. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bak senin icin bir yazı buldum benimde icim rahat etti aslında bende icerim şimdi bir fincan kahve :asigim:

Kahvenin pekçok kişinin hamilelikte içilmesinden endişe duymasına neden olan özelliği içerdiği kafeindir. Uyarıcı ve keyif verici bir madde olan kafein kahvede bol miktarda bulunur. Ancak gerek kahvenin yetiştiği ağaçtan satışa sunuluncaya kadar geçirdiği evreler gerekse pişiriliş şekli içerdiği kafein miktarları üzerinde önemli rol oynar.

Tüm dünyada en çok tüketilen kahve türlerinden biri olan granül kahve (ya da yaygın ama yanlış kullanılışı ile nescafe) 1 fincanında yaklaşık 135 mg kafein içerirken daha yoğun olduğu düşünülen Türk kahvesinin bir fincanında 60 mg kafein bulunur. Sert olarak tanımlanan espresso ise en az kafein içeren kahve türlerinden birisidir.

Yapılan araştırmalar hamilelik sırasında günde 300-400 mg'dan daha az alınan kafeinin anne adayı ve bebek üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını göstermektedir.

Bu nedenle hamile olmanız kahve içmekten vaz geçmeniz anlamına gelmez. Eğer Türk kahvesi tiryakisi iseniz günde 1-2 fincan kahve ile herhangi bir zarar görmeniz çok uzak bir olasılıktır.

Ancak gebelik sırasında beslenmedeki altın kural olan aşırıya kaçmama konusunu unutmamak gerekir.

6. 14 Nisan 2008
  7. meraklxix

meraklxix Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    306
    bende içiyorum turk kahvesi ve neskafeyi.ama gunde bir fincan bazen haftada bir.çok değil ama çayı çok içiyorum onun bir zararı varmı acaba ?

8. 14 Nisan 2008
  9. BEBISIM

BEBISIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben zaten hic kahve sevmem hayatimda en fazla 4 fincan icmisimdir oda mecburiyetten
    o yuzden hamileligimde hic sorunum yok icsemmi icmesemmi diye
    arada cay iciyorum asiriya kacmadan

10. 14 Nisan 2008
  11. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende günde 1 ufak fincan türk kahvesi içiyordum bunu doktora söylediğimde yaa beeni bırak yada kahveyi ben sana daha ne diyeyim haftada 1 içebilirsin dedi.yani içseydim doktorum beni bırakacaktı.bence içmemelisin.

12. 14 Nisan 2008
  13. PembeBeyaz

PembeBeyaz gel artık bebeğimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Herkesin dr farklı bişey söylüyor galiba CADIARZU Benim halam hamileyken su bardaklarıyla türk kahvesi içerdi ve dr çocuğun zeki olacağını söylerdi.Kuzenim acayip akıllı okulda hep birincilikleri var tesadüf deildir heralde......

14. 14 Nisan 2008
  15. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım önermem ya hergün içme bari
    bak kafeinin bebek üzerinde etkileri bilinmiyor diye okumuştum

16. 14 Nisan 2008
  17. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kahve damarlari daraltan bir etkiye sahip bu yüzden bebege giden kan akimini etkiliyor..bende kocaman kupamla her sabah ac karna sekersiz ve sütsüz nescafe klasik icerdim..ama cok sükür bulantilarim dönemi ondanda uzaklastim..simdi en fazla haftada bir ve süt katarak iciyorum..ozaman bile icim rahat etmiyor..

18. 14 Nisan 2008
  19. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar haklısınız ama diyorum ya hiç kahve içme alışkanlığım yoktu çay içmiyorum kansızlık yüzünden sigara alkol yok iyi besleniyorum...ama kahve konusun da ölecem şekerli türk kahvesi birde telvesi hergün öğlen içiyorum....dayanamıyorum aş eriyorum içmezsem rüyamda kokusu var çok geceler uyanıp kahve içtim laf dinlemiyor....doktorum günde 2 fincanı geçmesin dedi...zararı yok ama abartma dedi...çevremde ki herkes bebek zeki olcak diyor :))) ama benim derdim farklı laf dinleyemiyorum...