benim gibi olan var mi?nolur bir bakin

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yesim25 tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : yesim25
  1. yesim25

yesim25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar merhaba.benim 6 haftalik hamileyim.geceleri rüyamda korkutuluyorum ama korkudan daha cok tutuluyorum debelenemiyorum bir 15-20 dk sürüyor.genelde esim ve cocugumla korkutuluyorum ama aglamam vya uyanip cok korkmam yok sadece cok agir ve karmasik rüyalar görüyorum ve o an parmagimi bile kipirdatamiyorum.bir oglum var onda yoktu böyle birsey.ama 2. bebegimi 10 haftalikken kaybettim ona hamile kaldigimda basladi ve gecmedi.üc harfliler böyle zamanda zayif bulup yapar diyorlar ve halk dilinde buna ISTIRA diyorlar.2. bebegimi doktor hicbir sebep bulamadi bir hocaya gittim bu rüyalardan dolayi karnimdaki cocugunda onlar yüzünden öldügünü söyledi.böyle sey yasayan veya duyan var mi?ne yapabilirim?bu arada namazimi gecirmem ayetel kürsi muhakkak okurum birde vaktim oldugu günler yasin okurum daha ne yapabilirim?

2. 31 Aralık 2009
  3. sirenas

sirenas Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım maalesef ben varım. rüyamda ne görüğümü hatırlamıyorum ama hep zıplayarak uyanıyordum ve kalbim çok fena çarpıyordu. zaten sonra da bebeğimi kaybettim. ben de 6 haftalık hamileydim. üstelik tüp bebek ile hamile kalmıştım. senin yazdıklarını okuyunca şok oldum. annem de bana muska yapmayı önermişti. ne gericilik diye kızmıştım. korktum ya şimdi.

4. 31 Aralık 2009
  5. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Canim gecmis olsun. Ben 1 ay once dogum yaptim. son ayim da bende bu tur ruyalar goruyordum.
    ama bu kadar agir gecmedi benim. devamli kuran kerim felak nas ayetul kursi dualar. okuudum.
    simdi lohusayim. kuran ayet okuyamadigim için geceleri ruyamda çok korkar oldum.
    bi yerde okudum sirkeli su ile yattigin odayi yatagi kanepeyi vs vs silersen rahat olurmussun çunku 3 harfiler sirkenin kokusu agir geliyormus. gercekten de rahatladim sukur. birde lohusa iken devamli ihtiyaci gordunmu abtestdini al pc de kuran ac evde kuran kerim okunsun esine felak nas surelerini yatmadan okut. aklima bunlar geldi. cunku bende çok cektim bu ruyalar yuzunden. Her turlu SIKINTI ve korkutan Yuce Allah'a siginiirm...

Son düzenleme: 31 Aralık 2009
  6. 1 Ocak 2010
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    yatmadan once 7 kez ayet-el kursi,nas ve felak surelerını okuda uyu. abdestsız gezme dua et bol bol Allah a sıgın... 7 ayet-el kürsi komsularını bıle sıkıntıdan korurmus... cok gecmıs olsun.

8. 1 Ocak 2010
  9. ads1940

ads1940 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senin dediğini ben de çok sık olmasada yaşıyorum.Şu an 30 haftalık hamileyim en son hamileliğimin başlangıcında yaşadım hiç bi şekilde kımıldayamıyorsun sanki biri üzerine çöküyor gibi, bağırmak istiyorsun bağıramıyorsun.Buna al basması veya karabasan diyorlar benim bildiğim.Büyüklerimden duyduğuma göre ağzı yukarı yatınca oluyormuş ve kırmızı renge gelmiyormuş.lohusalara çok oluyormuş onun için bizim buralarda lohusaya kırmızı yazma örterler.Arkadaşların dediği gibi felak,nas 11 defa ,ayetel kürsi...

10. 1 Ocak 2010
  11. Macir

Macir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    725
    Ödül Puanları:
    113
    canımya ben de ılk cocugumdaa uyurken gozumu acıp bırseyler goruyordum hemde gercek gordugum kısı 10 sanıye ıcınde yok oluyordu ama sonra sunu ogrendım allah kendınden baskasından korkmayanın basına baska bırseylerın musallat olmasına ızın vermezmıs oyle cınler karnındakı cocugu olduremezler buna ınanman bıle senı su anda strese sokar o bebek ın allah ın emrı ıle öldügünü unutma ve allah a ne kadar ınandıgını dusun korktugun seylerıde allah ın yarattıgını dusun ve allah ıstemeden sana kımsenın bırsey yapamayacagınıda dusun okudugun dualar zaten tedbır olarak yeter felak ve nas ıda oku ve okurken korkarak degıl sadece allah dan korkarım dıye onlardan hıc korkmadan oku emın ol atlatırsın allah yardımcın olsun

12. 1 Ocak 2010
  13. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canimm evett hamilelikte özellile bu cok olurmus güzelim! annemdede olurmus hatta! sanki üzerime bisey otururdu duyor. bagirirdim ama sesim cikmazdi esim yada bibaskasi duyamazdi diyor!

14. 1 Ocak 2010
  15. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok korkardım şimdi üzerimde dua taşıyorum şükür korkmuyorum benim ilk tüp bebekte atlı bir sürü yakışıklı genç adam denizden dört nala geldiler ve suyu kana buladılar gittiler test yaptık negatif ikincide yataktan bağıra çagıra kalkıyordum sekiz haftalık bebeğimi kaybettim şükür bunda felak nası çok okuyorum duam var üzerimde çok tesbih çekiyorum ayrıca sirkeli suyu yazan ark teşekkür hiç olmazsa bir şeyler öğrendik

16. 1 Ocak 2010
  17. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2 gün önce karnıma vura vura uyandım,rüyalarımda hep bebeğimi öldürmeye çalışıyorum.Artık uykuda birşey yapıcam diye korkuyorum yavruma.Dediklerinizi bende denicem inşallah geçer

18. 1 Ocak 2010
  19. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hamile değilim ama karabasan bana da oldu bikere resmen üzerime bişey çökmüştü gözlerimi açamadım ama uyanıktım eşime bağarmak istiyodum fakat bağaramıyodum felaket bişey RABBBıM bizi böle beter şeylerden korusun