benim gibi olan

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve zulalcat tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : zulalcat
  1. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim arkadaslarim 9hafta lik hamileyim ucuncu denememiz aksamdan beri adet olacakmisim gibi ama daha kuvvetlisi belimde ve karnimda kramp seklinde adet agrisinin cok kuvvetlisi yirmi dakika yarim saat suruyo sonra tamamen geciyo bir iki saat sonra tekrar basliyo yurt disindayim drm tatilde ulasamiyorum burda hemen hastaneye gidilmiyo cok endiseliyim kanamam yok cok sukur ama bebegime bir sey olacak diye cok korkuyom simdi sadece belimde var benim gibi ilk aylarda kramp ceken varmi ne olur yardim edin

2. 30 Temmuz 2010
  3. soway

soway Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım nasıl bir yerdesinki hastaneye gidilmiyor, sanırım gitmen lazım, ya rahim yavaş yavaş büyümeye başlayacağı için böyle krampların oluyor, yada son zmanlarda ters bir hareket yaptınmı, ağır felan kaldırdınmı, allah korusun ama düşük yapırda olabilirsin, hemen acile gitmen gerek, burda herkese sormakla olmaz arkadaşım, yardım iste git muhakkak hastaneye

4. 30 Temmuz 2010
  5. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    kanamanin olmamasi biseyi gostermez uzun suren siddetli agrinin bir cok sebebi olabilir biliyorum yurddisinda her ne kadar aile hekimi uygulamasi ve bekleme suresi uzun olsada acil oldugu zaman hemen bakiyorlar ,siz bence agri gecer diye beklemeyin ve acile gidin ,,umarim hersey yolunda gider ve onemli bisey yoktur

6. 30 Temmuz 2010
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ben hamileligimde 8,9 ve 10.haftalarda agri cok hissetmistim doktora gidince her sey normaldi rahim genisliyor diyeymis. doktoruna telefonla ulasmaya calis o seni yonlendirir burda doktorlar tatile ciksa da bildikleri bir arkadslari oluyor calisan, tup bebek merkezine de gidebilirsin.
    muhtemelen rahim genisliyor iyi haberler getir canim, sakin ol ve uzan bol su ic, progesteronun zaten vardir. kanamanin olmamasi iyiye isaret. doktoruna ulasmaya calis en kesinini o bilir.

8. 30 Temmuz 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    haa bir de aklinda olsun fransada oyle, aile doktoruna gidersen o sana aninda calisan bir jinekolog ulur eger bulamazsa ayrintili ultrason ceken merkeze gitmen icin kagit verir ve sonucunda rapor yazdiklari icin doktorunun makinesinin goremedigini dahi her seyiyle yazarlar ayrintili da.

10. 31 Temmuz 2010
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim merak ettim nasil oldun? Insallah agri falan kalmamistir.

12. 31 Temmuz 2010
  13. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim Allah razi olsun merak ettigin icin canim gecti cok sukur pazartesi gunu randevum var ilk defa kalp atimini duyacam insallah tekmi ikizmi diye de ogrenecem cok heyecanliyim 5.haftada gitmistik dr keseyi gordu cekirdegi var dedi cok guzel dedi yolk kesecigi falan varya iste o isterseniz bir hafta sonra bi daha gelin dedi biz gidemedik bir ay sonraya randevu verdi daha dogrusu parasal durumdan ozel turk dr baya pahali bakalim Allah nasip ederse yarindan sonra ha birde ikizmi tekmi simdi belli olmaz dedi orasini anlayamadim herkesin belli oluyor ama

14. 1 Ağustos 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    cok sevindim canim, Allah gonlundekini versin, kalp atisini da duyacasin Insallah rahat ol. darisi basimiza:)

16. 1 Ağustos 2010
  17. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    hadi hayirlisi ,haklisin biraz garip tek mi ikiz mi doktorun belli olmaz demesi ,cunku 6haftada hepsini soyluyorlar ,ben 6haftalikken gittigimde yolk kesesini gorduk ve tek mi cift mi ayni gun ogrendik ,,,bunu doktorunla konus neden belli olmuyor diye ,ben de merak ettim simdi yaz burdan hayirli haberlerini alalim :)

18. 1 Ağustos 2010
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    adanorcum aksine ikinci kese daha cok ikinci kontrolde gorulur arkadasimin ucuncu kontrolde on haftalikken gorulmustu hatta. bu cok normal. doktor bir kararti gormustur belki emin olmadigi icin bir dahaki sefere demistir.