Benim gibi yanlz olanlar, Bebilerle evde neler yapyorlar ?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar 9aylık bir kız bebeğim var ,geçen yıla kadar bir iş hayatımda vardı ama bebeş olunca eve kapanmak zorunda kaldım,aslında kızımla ilgilenmek güzel vakitte geçiyo ama çok canım sıkılıyo kendi ailem ve akrabalarımda burda değil eşimin ailesi zaten gelip gitmiyo hiç komşumda yok doğru düzgün bütüngün yhannlızım evde bir iki arkadaş var onlarlada anca ayda bir görüşüyoruz,eşimde bütüngün işte ancak akşamları eve gelince arabayla dolaşıyoruz bütün sosyalliğim bundan ibarethadi beni boşver de bebeğim asosyal olucak diye korkuyorum nolcak böyle bilmiyorum çok sıkıldım artık.buraya yazmamın sebebi ise yanlızlığımı benim gibi olanlarla paylaşmak, böyle olması bebeğimin gelişimini kötü etkilermi acaba bu durum çok canımı sıkıyo.

2. 2 Ekim 2009
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    al kızı çık gez parka git kitap oku mağazaları gez müzeye git...olmazmı

4. 2 Ekim 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    biz bu ara hastalığından dolayı evdeyiz.
    ama hasta olmasa kayınvalidem ve babamlara geçiyorum.babamlarda babam ve kızkardeşimle vakit geçiriyor.orada takılıyoruz bebek arabasına koyup sahilde yürüyüş yapıyoruz mis gibi havada.
    yakın bir avm var oraya gidiyoruz kızımla birlikte bebek arabasında gene otobüse atıyorum.
    aslında arabayı temmuzda sattık biz.ve ben arabasızlıktan perişan oldum iyice..araba olduğunda arkadaşlarıma gidiyorum..
    kayınvalideme gittiğimde de eltimin çocukları oluyor onlarla vakit geçirmesini sağlıyorum..
    ama dediğim gibi bu ara evdeyim rahatsızlığı dolayısıyla..
    evde de tek kalamıyoruzki.alt katta oturan eşimin amcasının iki oğlu var 20li yaşlarda.onlar gelip alıyorlar ya onlara götürüyorlar yada bir alt katlarında oturan babanneye.hala,amca,yenge,babanne,2 tanede büyük abisi var apartmanda yani..
    alya pek yalnız kalmıyor kısacası..ama genede yabancılama huyunu tam olarak atamadık üzerimizden:sinifsinif:

6. 2 Ekim 2009
  7. aynelhayat

aynelhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım aynı sorun bende de var, insan gurbette olunca yanlızlığını daha bi anlıyor. Benim bebişim henüz doğmadı inş.1 ayımız kaldı. Ama senin bebişin doğmuş, al bebişini çık dışarı, yürü, gez evde oturdukça insanın dışarı hiç çıkmayası geliyo ama öyle yapma üşenme kalk üzerini giy dolaş. Mağazalara bak, parklara git gez de gez...bu günlerin bir daha sana dönmeyecek kıymetini bil ve hayatının tadını çıkar...

8. 2 Ekim 2009
  9. nidah

nidah Sabır ve Dua...!! Üye

Beğenildi:
    261
    Ödül Puanları:
    153
    Galba bende senin gibi olcam seneyekaydirigubbakcemile3

inş tabi..

o yüzden şimdilik ne yapılır bilmiyorumkifisfisfis

10. 2 Ekim 2009
  11. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    aynı durumdayız canım hem de benim kocam geç saate kadar çalışıo..
    ama ben hergün en az 2 saatimi dışarda geçiriorum,ay hasta olur ay soğuk demeden,tavsiye ederim,insan azcık nefes alıo..

12. 2 Ekim 2009
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende çıkmaka istiyorum ama bizizm buralar pek tekin değil yolda yürümek bile baya bişey yani deli gibi araba kullananlar ahh şimdi trakyada olucaktım ki.

14. 3 Ekim 2009
  15. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    biz de öyleyiz canım malesef. neyse ki ben çalışmaya başladım, oğlanı bakıcıya bırakıyorum. onlar kalabalık aile ve sülalecek aynı apartmanda oturuyorlar. oğlum biraz insan görüyor. hafta sonları geziyoruz bazen. ya da eşim işten gelince oğlanı tutuşturuyorum kucağına. al oğlunu markete gidin ya da parka götür diyorum, eşim biraz dolaştırrıp insan yüzü gösteriyor. çünkü benim oğlum insanların yüzlerine bakmayı çok seviyor. bakıp herkesin kendini güldürmesini bekliyor. :) sen istanbulun neresinde oturuyorsun canım. tekin yer değil dedin ya ondan merak ettim.

16. 3 Ekim 2009
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    aslında oturduğum yer nezih ataşehir tarfınmdayım fakat her yerde bir grup yabani olur ya işte o hesap hem istanbulun hangi tarafı artık güven vericiki zaten.

18. 4 Ekim 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    haklısın canım.