Benim hayatımda bu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gulsum50 tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Mart 2009
    Konu Sahibi : gulsum50
  1. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar benimde evliliğimde olsun aileler arasında çok sıkıntılarım oldu kaynanmla altlı üstlü oturuyoruz benim hiç hayllerimde böle yaşamka yoktu kendi evimde yemek yapmak yaşamak yanlız kalmak vardı ama olmadı bekar yaşı baya lerlemiş görümce de vardı herşeye karışan bi tipti ve inanılmaz kıskanç aldığım giydiğim herşeye laf sokardı mobilyalarıma bile sadece o beğendinmedi sadece pazar günü izinliyim ve ben anneme babama gitmek isterken o bile buna karışıyordu kocam ailesinin etkisinde kalan bişeydi en sonunda hamileyim ve kontrole gidecem eşim diyorki oda gelsin hayır dedim gelmesdi istemiyorum biz zaten kocamla bu olay olmadan önce boşanmanın eşiğinden dönmüştük yine eşimin ailesinin yüzünden bir de beni işimden çıkarmak istediler tabiki ikisndede başarı olamadılar istemiyorum gelmesi dedim bu bizim hayatımız bizim bebeğimiz one yapacak orda dedim indi kardeşine dedi gelme başka zaman gelirsin hayır demiş gelecem aşağı indim bi bakıyorumki hazırlanıyor bahçeye çıktık diyortumki gelmesin niye geliyor gelme diyemedim dedim dedi meğersen oda bizi dinliyormuş onun huyu bu 2 kere aynı hatayı yaptı dinlemek gibi gelecem dedi iyi ozaman siz gidin dedim olmayan bebeğini de gösterirsin eşime diyorki babam hasta biliyosun demi siz yapıyosunuz dedi alakası yok babası zaten kalp hastası olan benden 2 sene önce kriz geçiren biri karını da boşuyosun bebeğide aldırorsunuz dedi sanamı soracam dedim kavga dövüz gittik (tabiki tüm mahhalle duydu bizi rezil olduk) sonra seni annene götürecem dedi hayır dedim eve akşamda baban eve getirsin dedi sen gelip alacan dedim sat gece 1 yok 2 oldu yok aradım kayjım babamı gel beni al dedim geldi beni sever kayınpederim anlattım herşeyi dinliyor dedim yapmaz dedi 2 kez yaakaladım dedi olmaz dedi yine demeseydin gelme diye dedi her yeremi gelecek dedim sonra kaynanam bende izin alacan gidecem dedi giderken sölerim dedim kocam değilsin almam izin dedim annemlerle araları açıldı annem evime gelemez oldu bebeğim oldu ve rörümcecim evlendi şimdimi kocam yine ailesine bişi demiyor beni halan savunmuyor savunmadığı iin ablasıyla ve ya annesiyle ne yaşıyosam eğer beni savunmadıysa yine ben ağzıma geleni söylüyorum çünkü kendimi savunmayı öğr. çünkü bende artık bir anneniyim beni savunmayan kocama gelince ertesi günü yüzüne bile bakmayıp arayıp gününü zehir ediyorum çünkü onun ailesi benim hayatımız zehir ediyor öğrenmesi lazım artık 3 maymunu oynamaması lazım ama bilmiyorki benim artık onu eskisi kadar sevmediğimi bilmiyorki o evde meleğim için yaşadığımı bu anlattıklarımda sadece yaşadığım bir kızmı ben 22 yaşında 2 yıllık evli 14 aylık bi kzı olan bi oakdarda çok iyi bi işi olan biriyim inş sevigli kocacım benim sevgimi kazanmayı başaırır sevgili kaynanacığama gelince bebeişim oldukdan sonra bi melek gelinmin der durur görümcemlede ne gider im ne görürüm ama acıyorumda çünkü yaşda evlendikten sonra maddi yönden sıkıntı çekiyor bebeğide olacak ama babası zengin ona elbbette bi ev alınacak ama bilniyşyorki bu hayyat sadece bi ev almakla kolay olmuyacağını kocam ise o evine bağlı biri ama beni seviyor ama ailesine siz hatalısınız diyemiyor buda beni üzüyor ve kzıdırıyor bide ben kendi evimde yaşamak istiyorum çalışıyorum akşam geldiğimde yemeği onlarla yiyp sadece yatmadan yatmaya evime gitmek istemiyorum kocam beni anlamıyor nasıl alıştıracam buna onu nasıl kabul edecek bunları bu konuda yardıma ihtiyacım var
    benim hayatımın bi bölümüde bu yorumlarınız bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mayıs 2010
  2. 14 Mart 2009
  3. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bu sorunu siz çözemezsiniz kii bu sorunu eşinizin çözmesi lazım
    eşinizin ailesine anlatması lazım
    artık evinizde yemek istediğinizi
    bu en doğal hakkınız olduğunu,sizinde bir aile olduğunuzu,
    siz ne yaprsanız yapın sorun çözülmez
    ayrıca bu eşleri hiiç anlamıyorum,madem ailene bukadar bağlıydın onlarla
    yiyip içecektin ne diye evledin be adam:nazar:

4. 14 Mart 2009
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    çok karman çorman yazmışsınız,doğru dürüst bişey anlamadım ama sizde görümcenizden veya kaynanaızdan geri değilmişsiniz caddılık konusunda.
    sizinle doktora gelse görümceniz ne olur?oda hala olacak,heyecanlanmış bebeği görmek istemiş belkide.
    bunu mahalleye rezil olacak bir olay haline getirmenize gerek yokmuş.
    belki onlarda dağına göre kar diyip,bu dilden anladığınızı düşünüp o yüzden öyle davranıyorlardır.
    dediğim gibi anladığım kısım burası.gerisi hakkında yorum yapamıycam:nazar:

6. 14 Mart 2009
  7. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.962
    Ödül Puanları:
    238
    Canım senin derdinde olan burda birçok arkadaşımız var.
    Eşinde bitiyor çoğu şey ama değişirmi dersen bu çok zor....
    Allah kolaylık versin diyecek bişey bulamadım şu anda

8. 14 Mart 2009
  9. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

yanlız bişeyi gözden kaçırmışsınız görümcesinin kapı dinleme olayı
    çok yanlış bir davranış,ne diye dinler anlamadım saten
    ayrıca görümcesi ile sorunlar varmış anladığım kadarıyla
    demekki o yüzden istemedi ordada huzurnu kaçıracağı için belkide:nazar:

10. 14 Mart 2009
  11. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    canım biraz zor anladığım yazdıklarını ama kocanın tavrı çok yalnış. altlı üstlü oturuyorsunuz diye kayınvaldenin görümcenin sana karışmaya hiç hakkı yok. görümcenin kuyruk gibi peşine takılmasıda çok sinir bozucu durum. eşin hergün onarı gördüğü için etkisinden kurtulamıyor bence. erkek tarafının çoğu böyle (istisnalarda var tabi) herşeye karışsınlar onların dediği olsun. böyle haliniz var oğlunuzu evlendirmeyin. karışmak yerine büyük olarak fikir verebilir tavsiyede bulunabilir. sadece bu kadar. imkanınız varsa taşının uzak bir yere. çünkü ne kadar yakın oturursan o kadar sorun oluyor. ne yaptığına karışıyorlar. benimkiler 5 saat uzakta allahtan ve ben küsüm. bu yüzden rahatım. birde aynı şehirde otursak yanmıştım. çünkü bunun sinyalini nişanlıyken almıştım. kendisi terziymiş (sözde) nişan kıyafeti istedim. modelini anlattım. tamam dedi sonra kızım istanbuldan sana beğenir resim yollar bakarsın dedi. ben zaten beğenmişim. ve bir daha ses çıkmamıştı.fisfisfis

12. 14 Mart 2009
  13. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım, hem o kadar uzun yazmışsın hem de noktalama işaretleri kullanmamışsın ama sabırla okumaya çalıştım...arkadaşında dediği gibi senin halletmen gereken öncelikle eşinle senin arandaki ilişki..daha sonra da eşin ailesiyle kendi arasındaki ilişkiyi oturtmalı...ayrıca sen akrabalarına yüklenmeden önce onları olduğu gibi kabul etmelisin bence...yapılarını biliyorsun, inatlaşma, akıllı ol ve oyunu kurallarına göre oyna..yine kendini üzüyorsun ki hamiş hamiş...

14. 14 Mart 2009
  15. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    babası zaten kalp hastası olan benden 2 sene önce kriz geçiren biri karını da boşuyosun bebeğide aldırorsunuz dedi sanamı soracam dedim kavga dövüz gittik (tabiki tüm mahhalle duydu bizi rezil olduk)

adam resmen oğlunu hiç sebep yoktan ayırmaya kalkımış. ne demek bebği aldır karını da boşa. buna onlar mı karar verecek? hala olarak tabiki gelebilir ama kapı dinle herşeye karış. bu çekilecek birşey değil.:kızgın:

16. 14 Mart 2009
  17. bir nokta virgül koysaydın be arkadaşım hiçbişey anlamadım !!anladığım birşey var oda senin çok agresif ve biraz cazgır olduğun..sengözlerimebaksanab

18. 14 Mart 2009
  19. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    erkek annesine ne kadar yakın olursa (altlı üstü oturmak gibi) annesinin etkisinden çıkamıyor. benim eşimde evlenmeden annesinin yanında onlara laf geçiremiyordu. evlendik şimdi uzaktalar eskisi gibi davranmıyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.