Benim her ay yumurtalık kistim oluşuyor

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve minikkedicik tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : minikkedicik
  1. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mrb dr bey.
    benim her ay yumurtalık kistim oluşuyor bazen sağda bazen solda değişiyor ...
    yaklaşık 5 yada 6 cm oluyor..adetimin son günleri eriyor tamamen erimesede baya küçülüyor..
    geçen ay çatlatma iğnesi vurulacaktım dr kist oluşmasın diye doğum kontrol hapı verdi ama yine kist oluştubu kez erimedi de tedaviye başlayamadık.
    doktorum laparoskopi dedi...
    laparoskopi kesin çözümmü yumurtalık kistlerine..ameliyattan sonra tekrar kist oluşurmu

2. 5 Mart 2010
    Konu Sahibi : minikkedicik
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    nergis hanım oncelikle geçmiş olsun eger kistiniz basit bir kist ise ki oyle gözüküyor laparoskopiye gerek yok genellikle yumurtlatma amcıyla kullanılan klomen gonafen turu ilaclar bu tür kistleri yapabilir ve bunlar birkaç ay içinde kaybolur nadir olarak bir kısmı biraz daha uzun zaman kalıcı olabilir. size laparoskapinin faydası eger eşinizde sperm problemi yoksa neden gebe kalamadıgızla ilgili ileri bir bigi verebilir ve ayrıca aynı seansta tedavi de edilebilir tamamen ehli olan bir dr tarafından yapılıyor olması kaydıyla ayrıca bu operasyon kayıt edilebilir olması da bir avantajdır laparaskopi kesin cozum olabilir kullanacagınız tedavi ve sekle göre kistler tekrar edebilir sevgiler