benim hikayem..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve loser_85 tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : loser_85
  1. loser_85

loser_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Herkese selam.Forumdaki paylaşımların samimiyetine inandığım için içimi burada dökmek istedim.Hayatım tam bir girdaba girmiş durumda.Bir hafta sonra nikahım var ve ben kendimi korkunç derecede kötü hissediyorum.Çünkü bunu yapmak istemiyorum.Ama insanları bu şekilde yüzüstü de bırakamam.Herşeyimiz hazır yani.somut olarak anlatırsam eğer onunla uzun süren bir ilişkimiz var.Üniversitedeyken part-time çalıştığım yerde tanışmıştık.Ailem dahil benim tarafımdan hiçkimse ilişkimi onaylamadı.İstanbul'da okuduğum yıllarda her zaman bana destek oldu, zor ve yalnız zamanlarımda hep yanımdaydı.Aşkı da yaşamıştım.Okul bittikten sonra bazı sebeplerden ailemin yaşadığı şehre onların yanına döndüm.Zaman geçtikçe, gerçeklerle karşılaştıkça ilişkimin geleceği beni daha çok korkutmaya başladı ve ben de bu dönemlerde ondan soğumaya başladım.Ruhen çok yakın hissetmeme rağmen ona bir yabancı gibi bakıyordum.İş ve aile hayatım da olumsuz ilerledi.Ailemin beni sevdiğinden şüphem yok ama bana hiç manevi destek olmadılar.Kendimi hep başarısız ve yalnız hissettim.Annem onu bana kötülerken beni de çok aşağılamış oldu.Belki de bana iyilik yapmaya çalışırken daha da kötü oldu herşey.Bu olumsuzluklar arasında karşıma hoşlandığım ve uygun görülen biri çıktı.Ama ben vicdanen rahatsız oldukça herşeyi yüzüme bulaştırdım ve o da bitti.Yani evlenmek üzere olduğum adama kötü birşey yapmaktan hep korktum.O da herşeyi görüyordu ama herşeye rağmen benimle evlenmek istedi.Çok direndim ama üzerimdeki baskı artınca kabul ettim.Oldu bittiye getirdim yani.Onun çok iyi biri olduğunu biliyorum ama bunu yapmak istemiyorum.Annemle o kadar kavgamıza rağmen ondan ayrılmak istemiyorum.Ve asla onaylamadığı biriyle evlilik yoluna giriyorum.Gelecek beni çok korkutuyor.İşin özü dibe vurdum...........

2. 17 Mayıs 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    istemediğiniz bir evlilik yaparsanız zaten sonunuz ayrılıktır.bence herseyi zamanında yapın siz yaşayacaksınız. sizin sevip, saymanız önemli

4. 17 Mayıs 2010
  5. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sevdiğin kişiylemi evleniyorsun ve bu kişiyi ailenmi onaylamıyor_?

6. 17 Mayıs 2010
  7. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım, dibe vurdum diye birşey yok :eek:lmaz:
    ıstemiyorsan, için atmıyorsa evlenmeyeceksin, kimse seni buna zorlayamaz,
    Duygularından emin değilsen, nişanlınla konuşup evlilik tarihini uzatabilirsin,
    Herşey biz insanlar için sakın unutma,
    Nikah masasında bile hayır deme hakkın var ve hiçde acaip bir durum değil, bu işe kendini mecbur görme,
    Yürekten sevmiyorsan bırak hem karşındakine, hem kendine yazık etme.

8. 17 Mayıs 2010
  9. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kafam karıştı benim
    Bu kadar umutsuz olma
    Sakin kafayla düşünmeye çalış
    Şuan yarı yolda bırakmak istemediğin insanla yuva kuracaksın
    İnan duyguların değişmezse sizin için daha zor olabilir
    Sakin kafayla düşün ve kendini biran önce toparla
    Allah yardımcın olsun
    Umarım herşey gönlünce olur
    umarım yanlış bir karar vermezsin

10. 18 Mayıs 2010
  11. loser_85

loser_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    İlişkimiz birbirimizi severek başladı.İkimizden kaynaklanmayan çok fazla olumsuzluğa rağmen 3 buçuk yıl oldu başlayalı.Bunca yaşanan şeyden sonra da aşk kalmıyor.Sadece o insanın çok iyi ve anlayışlı biri olduğunu bilmek kalıyor.İlişkime kimsenin onay vermemesi de beni çok yalnızlaştırdı.İnsanların onaylaması ancak maddi olgularda denklik var olduğunda oluyor.Bizde ise sadece duygusal denklik var.Ailem desteklemediği için nişanlılık dönemi de yaşamadım.nikaha 1 hafta kala ayrılmak da ancak amerikan filmlerinde oluyor.Bizim ise şimdiden ödememiz gereken borçlarımız var.Benimki geç öğrenilmiş bir ders.Depresyonda olduğunuz zamanlar hayati kararlar almayın.Tabi becerebilirseniz…

12. 18 Mayıs 2010
  13. Gamze_Belinay

Gamze_Belinay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bile bile ateşe atma kendini, millet nikah masasından kalkıyor sonunu göremediğin birşeyin peşinden gitme ve çok geç deme evlenip boşanmaktan iyidir bence Henüz imzayı atmamışken...

14. 18 Mayıs 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Yazdıklarınızdan bu evliliği kesinlikle istemediğinizi değil, sadece onaylanma ihtiyacı olduğunuzu anladım ben.

Siz eminseniz, birilerinin sizi onaylaması gerekmez, bu aileniz bile olsa. Yalnız dikkate de alarak, gerçekleride görerek, ciddi meseleler varsa ortada ve sizi uyarıyorlarsa gözünüzü kapamadan. Onun dışında beğenmeleri gerekmiyor.

Bunun dışında ciddi ciddi istemiyorsanız, hayatınızı mahvetmeyin derim. Hiçbirşey için geç değil. Karşı tarafı üzmek istemiyorum diyorsanz, Çok geç olmadan şimdi atacağınız bir adım, hem sizin hem de evleneceğiniz kişinin geleceğini değişterecektr. Karşı tarafada iyilik yapmıyorsunuz bu anlamda.

ıyi düşünün bence ve gerçekten istemediğinizi düşünüyorsanız, evliliğe adım atmamak en doğrusu.

16. 18 Mayıs 2010
  17. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    keske biraz kafani toplayip oyle karar verseydin..olan olmus. 1hafta kala bitti demek evet zor ama boyle de kendi kendini bitireceksin.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2010
  18. 18 Mayıs 2010
  19. piTis

piTis Emeğe Saygı + Rep ;))) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Daha bir hafta varmış nikaha, hiç birşey için geç değil yani... Ama siz hala depresyondan çıkamadıysanız vazgeçmek gibi bir hayati kararı almak da yanlış olacaktır. Eğer şu an ne istediğinizi biliyorsanız ve kesinlikle mutsuz olacağınızı düşünüyorsanız bile bile kendinizi de ateşe atmayın derim. Dünyaya on kez gelinmiyor sonuçta. Evlendikten sonra borçlar iyice artabilir, bir de üstüne çocuk yaptım mı tutsaklık zincirini tam anlamıyla kendi boynunuza kendi ellerinizle dolamış olursunuz. Mesleğiniz avukat olarak görünüyor, eğer çalışıyorsanız bu işten vazgeçtiğinizi söyler onlara olan borcunuzu da aslanlar gibi ödersiniz. Vicdanen rahat olamayacağınızdan bahsediyorsunuz, peki sizi bu yaşınıza kadar büyük emeklerle getirmiş ailenizin onay vermediği bir kişiyle evlenmekte ısrarcı olurken vicdanen rahat mıydınız. Şimdi bu sözümden dolayı arkadaşlar tepki gösterip ailemiz bizi yetiştirdi die onların istediği insanla mı evlenmek gerekiyor gibi şeyler söyleyebilirler, tabiki onu kastetmiyorum bir orta yol bulunabilir hem ailenin onay verdiği hem de sizin beğeneceğiniz birisi mutlaka çıkar... Nedense ailelerin onay vermediği evliliklerin çoğunun keşkelerle bittiğini duyuyoruz... Yol yakınken ne istediğinize iyice karar verin ve ona göre adımınızı atın derim ben...