Benim ilişkim neden böyle?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve PorseLenBebek tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : PorseLenBebek
  1. PorseLenBebek

PorseLenBebek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sayın Dr. Meltem Kavcar Sırmalı,

Sorunum erkek arkadaşım.3 senedir çıkıyoruz aslında çok iyi anlaşıyoruz gerçekten bana değer verdiğini çok güzel gösteriyor ama en ufak tartışmamızda onu tanıyamıyorum bide aşırı afra tafra yapan bir insan herşeye hemen sinirleniyor kızıyor çocuk gibi küsüyor.ayrılim desem olmuyor ailelerde biliyor ve onun ailesi bana düşkün benim annem erkek arkadaşıma düşkün olmasada pek,seviyor.sizin yardımınıza gerçekten çok ihtiyacım var ne olur bana bir akıl verin ne yapsam erkek arkadaşım düzelir yani herşeye karışıyor.giydiğime arkadaşlarıma gittiğim yerlere.aşırı tartışıyoruz.ve 3 senedir çıkıyor olmamızdan mı bilmem artık konuşcak bişeyde bulamıyoruz.onu kırmadan bu huylarını nasıl düzeltebilirim??

2. 18 Aralık 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Porselenbebek, anlattıklarınız erkek arkadaşınızın bir profesyonel yardım alması gerektiğini düşündürtüyor. 3 senedir beraber olmanıza rağmen, erkek arkadaşınız huylarını düzeltmediğine göre, bu durum profesyonel destek almadan yoluna girmez.
    Yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurarak öncelikle çift danışmanlığı, sonrasında da bireysel terapi almak doğru olacaktır.
    Sağlıkla,

4. 19 Aralık 2009
  5. PorseLenBebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haklısınız ama onu nasıl ikna edicem

6. 19 Aralık 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Durumdaki aksaklıkların normal olmadığını anlatarak. Bunu siz anlatamıyorsanız, sözünü dinleyeceğini düşündüğünüz bir yakınınız da bu görevi üstlenebilir.
    Sağlıkla,

8. 19 Aralık 2009
  9. PorseLenBebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    başka bir yolu yokmu ilişkimi güçlendirmek için :KK43:

10. 21 Aralık 2009
  11. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    3 senedir bu sıkıntılar olduğuna ve bunları kendi başınıza aşamamış olduğunuza göre, bir uzman yardımına ihtiyacınız var.
    Bunun maalesef bir davranışlık sihirli bir reçetesi yok. Davranış alışkanlıkları ancak bir uzman yardımı ile doğru davranışlar ile yer değiştirir.
    Sağlıkla,