Benim istediklerim ve Ailemin istedikleri :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve duffy87 tarafından 4 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : duffy87
  1. duffy87

duffy87 Work it Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ben iktisat okuyorum bu sene biticek inş. ama istediğim bir bölüm değildi zorunda kaldım
    ben sanata edebiyata ilgi duyan bir insanım.aşırı bir ilgim var.ama annemler beni çocukken yönlendirmemişler o onların hatası.ama şu an için geç kaldığımı düşünmüyorum
    ben zaten hayatımdan bu aralar memnun değilim.allah şükür ediyorum ama sadece istediğimi yapamamaktan çok mutsuzkluk duyuyorum
    tekrar üni sınavına girmeye karar verdim
    ama ilem karşı çıkıyor
    çünkü onlar benim çalışmamı para kazanmamı istiyor bense istediğim bölümü okumak...
    açık açık okutamam diyorlar
    ben eğer çalışmaya başlarsam mutsuz olucam biliyorum...
    para vs. umrumda değil parayı her zaman kazanabiliriz ben mutsuz olduktan sonra çalışsam kime ne yararı olur ki
    napıcam ben ya :KK43:

2. 4 Temmuz 2009
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ah ah su cumleyi o kadar cok kurdum ki....
    sonunda suna karar verdim, eger kendi kararimi verip mutlu olcam diyorsan, kimseyi garantiye almadan kimseye sirtini dayamadan, su dunyada yapayalnizmiscasina savasacaksin. okutamayiz maddi anlamda arkanda olmayiz diyorlarsa sana sunu tavsiye edebilirim. bir senen var onunde oss'ye tekrar girmek icin. once bir is bul para biriktirmeye basla. ayni zamanda da hazirligini yap sinava. elinde birikmis paranla baslarsan ve okul esnasinda da part time bir ise devam edersen kimsenin sesi cikmaz sanirim. sana verdigim akli bir senedir uyguluyorum. ben yurtdisina master'a gitmek icin yapiyorum. benim ailem de kesinlikle destek degil bana. ama ben pes etmedim hic istemedigim bir iste 7 aydir calisiyorum sirf para biriktirmek icin. master'a da kabul edildim eylulde Allahin izniyle gidiyorum. oraya gidince de illaki calismam gerekicek. ve cok abuk isler yapacagim buyuk ihtimal ama umrumda deil. herseye ragmen hayatta kalmayi basarirsam bu benim hayatimdaki en buyuk gururum olcak. daha otesi yok. sen de hedeflerine saril. kendine bir rota belirle ve kimseye guvenme bu yolda. cok zevk alacaksin garanti veriyorum.

yolun acik olsun canim...

4. 4 Temmuz 2009
  5. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    canım önemli olan senin mutlu olacağın bir alana yönelmen
    insan sevdiği alanda başarılı olur diye düşünüyorum
    hem çalışıp hem okuyan bir ton insan var
    sen de gerçekten istiyorsan hem çalışıp hem eğitimini sürdürebilirsin diye düşünüyorum ben
    ailenin de durumu yok ki sana öyle diyorlar
    bir karar verdiysen sonuna kadar arkasında durman lazım
    umarım istediklerin gerçekleşir sorunsuzca a.s.

6. 4 Temmuz 2009
  7. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hem çalışıp hemde okuyabilirsin bence..
    hem ailen hemde sen memnun olursun..

8. 4 Temmuz 2009
  9. duffy87

duffy87 Work it Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    mnla ne güzel yazmışsın
    ben böyle insanlarla karşılaşınca çok mutlu oluyorum
    şöyle düşündüm 2. öğretm tercih edip gündüzleri çalışmak..
    bunu düşünüyorum
    içimdeki hırs o kadar kuvvetliki
    ben kurban olmak istemiyorum evet doğru kelime kurban olmak istemiyorum
    çok haklısın...seni kutluyorum ayrıca...

hcr35 canım ailemin durumu kötü değil
    onlara göre istediğim şey gereksiz!! mis gibi okudun çalış para kazan diyorlar

10. 4 Temmuz 2009
  11. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    duffycim o zaman sen azmin ve başarıların ile onlara gereksiz olmadığını göstereceksin :lepi:

12. 4 Temmuz 2009
  13. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hiçbirşey için geç değil.
    Tabiki hayat boyu istemediğin,sevmediğin bir işi yapamazsın,yapsanda mutlu olamazsın.
    Şuan görünen durum,hem çalışıp hem de öss'ye hazırlanman gerektiğini gösteriyor.
    Ama,ailene düşüncelerini,hedeflerini bir kez daha anlatsan,mutlu olmadığını kendi istediğin alanda şansını bir kez daha denemek istediğini söylesen ?
    Çok mu netler bu konuda,bir sene evde sınava hazırlanmak,daha sonra kendi başının çaresine bakacağını söyleyebilirsin mesela.
    Ancak kesinlikle mutlu olmak istediğin alana yönel,en önemlisi bu.

14. 4 Temmuz 2009
  15. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim benimkiler de ayni durumda... isteseler beni yurtdisinda rahatca okuturlar ama hem gitmemi istemiyorlar hem de gereksiz buluyorlar... ben onlarin fikirlerini degistiremeyecegimi anladim. o yuzden bundan vazgecip istedigim seye kavusmak icin gereken ne varsa yapmaya odaklandim. cok yiprandim cok endiselendim ama Allah yardim etti cok sukur. benim herseyi dusunup goze alip karsilarina gectigimi gorunce isteksiz de olsalar birsey diyemediler. yapmak istediklerimiz kesinlikle luks ya da gereksiz seyler degil. ama ben artik ailemden beni desteklemelerini de beklemiyorum cunku burdan sonrasi ekstraya giriyor. eger gonullu yapmayacaklarsa zorlamanin ve sonucunda bunun altinda ezilmenin bir anlami yok. ne insanlar ne sartlarda okumus ve hala okuyor. biraz cesarete ihtiyacimiz var. ikimizin de elinde garanti bir meslegi var. biraz risk alsak hicbir sey kaybetmeyiz. sadece deneyim kazaniriz. umarim hakkinda en guzeli olur. :nazar:

16. 4 Temmuz 2009
  17. duffy87

duffy87 Work it Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    mnla vazgeçmicem !!!
    yazdıkların için çok teşekkürler
    bütün amaçlarını gerçekleştirirsin umarım...

18. 4 Temmuz 2009
  19. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148

rica ederim canim, ben de bana telkin veren arkadaslarim sayesinde guclu kaldim. sen gayet dogal bir ic gudu ile mutlulugunun pesindesin. ve kimse seni bu yuzden yargilayamaz. kimseye bir zarari yok cunku ulasmak istedigin seyin. bunu ailene karsi verilen bir mucadele olarak degil onune koydugun hedef icin verilecek olan caba olarak gor. ailenle de bu konu hakkinda cok tartisma eger seni anlamayacak gibilerse. cunku huzursuzluk ve surekli tartisma ortami insani cok yipratiyor. planli ve istikrarli bir sekilde ilerlersen hersey cok guzel olucak ins.

ayrica senin durumunda iki tane de arkadasim oldu. onlar senin kadar bile dayanamadan yarim biraktilar okullarini ve guzel sanatlara basladilar. ikisi de benimle birlikte erasmus ogrencisi olarak yurtdisinda bulundular. cok basarili oldular. ve gercekten boyle mutluydular. sanat ve edebiyata ilgisi olan insani dizginlemek kaliba sokmak cok beyhude bir cabadir bence. ailen bunu gorse cok iyi olurdu aslinda... umarim cok gec olmadan seni anlar ve en azindan manevi desteklerini senden esirgemezler...a.s.